تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جواب به یک سوال؛ کالاهای مورد استفاده نمایندگان ایرانی هست یا بیگانه؟

با توجه به اینکه سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری سال پشتیبانی از کالای ایرانی اسم گذاری شده هست، بیشتر نمایندگان باور دارند که کارکرد مسئولین و میزان استفاده آنان از کالای ایرانی در پشتیبانی مردم از کالاهای ساخت داخل کشور موثر هست. مردم به مسئولین می نگرند و می سنجند که چه میزان آنان به استفاده از کالای ایرانی پایبند می باشند و در جهت عملی کردن شعار سال گام بر می دارند.

خبرنگار ایسنا در اظهار کرد وگو با تعدادی از نماینده های مردم در مجلس شورای اسلامی در مورد میزان استفاده آنان از کالاهای ایرانی پرسید، که نمایندگان جواب های جالبی دادند.

عبدالرضا هاشم زائی نماینده مردم تهران در مجلس مطرح نمود: نمی خواهم بگویم که از کالای ایرانی استفاده نمی کنم ولی برای مسافرت ها از خودروی ساخت داخل استفاده نمیکنم. در تصادفی که در جاده داشتم اگر خودروی من لکسوس نبود، می مُردم، کما اینکه تعدادی از نمایندگان در تصادف با خودروی داخلی کشته شده اند. شاید یک نماینده از لباس و کفش ایرانی استفاده نماید اما خودرو که ویترین کالای ایرانی هست امروز وضع خوبی با گذشت ۵۰ شاید یک نماینده از لباس و کفش ایرانی استفاده نماید اما خودرو که ویترین کالای ایرانی هست امروز وضع خوبی با گذشت سال ندارد.

علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس نیز اینچنین جواب داد که بنده تا جایی که وظیفه شخصی ام ایجاب می کند به استفاده از کالای ایرانی در نظر دارم

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند نیز اظهار کرد: من به شخصه از پوشاک ایرانی استفاده می نمایم. در مورد لوازم خانگی نیز در بعضی از مورد ها از فرآورده ها ساخت داخل استفاده می نمایم. خودروی شخصی من نیز پژوی ۲۰۶ هست اما من به شخصه تولیدکنندگان خودرو را به عنوان افرادی که کالای ایرانی تولید می کنند نپذیرفته ام لکن تعدادی مونتاژکار می باشند.

اسدالله قره خانی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس در جواب به این سؤال، گفته بود: دولتمردان، مجلس و قوه قضائیه همگی توان دارند اثرها عمیق و سازنده ای را در اجرایی شدن شعار سال با استفاده کالای ایرانی و تشویق دیگران به استفاده از کالای ایرانی دارا باشند من نیز کالایی که استفاده می کنم اغلب ساخت داخل هست اما اجناسی مثل تلویزیون و موبایل ساخت داخل کشور وجود ندارد و عموما بیگانه می باشند. بنابراین در این خصوص ها که پرهیز ناپذیر می باشند از کالای بیگانه استفاده می نمایم. اما در مورد ها دیگر به منظور پشتیبانی از تولید کنندگان داخل از کالای ایرانی استفاده می نمایم.

حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس نیز اینچنین جواب داد که مطمئنا مسئولین باید در پشتیبانی از کالای ایرانی پیش قدم باشند. من شخصاً نیز تا جایی که ممکن است از کالای ایرانی استفاده می نمایم و زین پس نیز با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال زیادتر از کالای ایرانی استفاده خواهم کرد.

من شخصاً نیز . مبل، پوشاک و خودروی شخصی ام نیز ایرانی هست.

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در جواب مطرح نمود: زیادتر وسایل منزلم غیر از یخچال و تلویزیون ساخت ایران هست. خیلی از وسایل بهداشتی ایرانی نیز کیفیت و نرخ رقابت پذیر با کالای بیگانه را دارد و من به شخصه ترجیح می دهم به جای استفاده از خمیردندان و مسواک بیگانه از نوع داخلی آن استفاده نمایم. علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس این سؤال را اینچنین جواب داد: من به شخصه به هیچ عنوان از پوشاک بیگانه استفاده نمی کنم چراکه پوشاک ایرانی هم ارزان تر هست و هم از کیفیت شایسته ای بهره مند هست.

خیلی از وسایل بهداشتی ایرانی نیز کیفیت و نرخ رقابت پذیر با کالای بیگانه را دارد و . استفاده کنندگان باید به کالاهایی که در داخل کشور تولید می گردند تعصب دارا باشند و تولیدکنندگان نیز کیفیت محصول خود را باید افزایش دهند. سید راضی نوری، نماینده مردم شوش نیز در جواب به این سؤال مطرح نمود: من پیش از اینکه اسم سال کنونی پشتیبانی از کالای ایرانی نامگذاری شود، از کالای ایرانی استفاده می کردم. خودروی شخصی من دنا هست و تمامی لوازم منزل من نیز ایرانی هست. لباس هایی که تن می کنم نیز تولید داخل هست. ما به عنوان نماینده مردم برای اینکه در جامعه الگو باشیم باید در این زمینه پیشگام باشیم.

با پشتیبانی از کالای ایرانی تولید و اشتغال نیز رونق می گیرد. ما توقع داریم کیفیت کالای ایرانی نیز افزایش یابد تا مردم برای خرید آن تمایل دارا باشند و به طور تحمیلی این کار انجام نشود. سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج در مجلس این سؤال را اینچنین جواب داد: من به استفاده از کالای ایرانی معتقد هستم.

ولی من تا به امروز اهتمام کرده ام در خرید وسایل از تولیدات داخل بهره بیشتری بگیرم. احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس در جواب به این سؤال که شما تا چه اندازه از کالای ایرانی استفاده می کنید؟ اظهار کرد: بنده تا جایی که امکان داشته باشد از کالای ساخت داخل استفاده می نمایم. اما ماشین لباسشویی و یخچال منزلم به سبب اینکه محصول داخلی همانند با کیفیت شایسته ای وجود ندارد، بیگانه هست.

ولی در سایر مورد ها از ساخت داخل استفاده می نمایم.

من ۴۷ سال سن دارم و در عمرم از کالای بیگانه استفاده نکرده ام سید حمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پلدختر در مجلس در جواب به این سؤال اظهار کرد: من تا جایی که بتوانم نیازهای زندگی ام را از کالاهای داخلی تامین می کنم و اعتقادم بر این هست تا وقتی که کالاهای داخلی وجود دارد، ضرورتی ندارد به سراغ کالاهای بیگانه برویم. حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس در جواب به این سؤال گفته بود: کالاهای ایرانی کیفیت شایسته ای دارند. من ۴۷ سال سن دارم و و همیشه به استفاده از کالای ایرانی معتقد بوده ام.

کوروش کرم پور، نماینده مردم فیروزآباد در مجلس در جواب به این سؤال گفته بود: امروز منحصرا تلویزیون و یخچال منزلم غیرایرانی هست تا به امروز کوچکترین لباس غیرایرانی برای خود و خانواده ام نخریده ام. ولی وقتی نرخ کالایی بالا باشد، توان خرید برای مشتری پایین می آید و به سراغ جنس بیگانه خواهند رفت. و اگر حالا قصد تعویض آنان را داشته باشم، یقیناً از نوع ایرانی آن را خواهم خرید.

هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس اینچنین جواب داد که من شخصاً یک پژو دارم که خودروی ایرانی هست و تا به امروز اهتمام کرده ام در زندگی خود از کالای ایرانی استفاده نمایم. از نظر من هر کس به کشورش علاقه مند است و دوست دارد شاهد پیشرفت و توسعه ایران باشد باید به خرید کالای ایرانی توجه نماید. مسئولین نیز باید به کیفیت کالای ایرانی توجه و با قاچاق کالا مقابله کنند. من پیش از نامگذاری سال کنونی نیز از کالای ایرانی استفاده می کردم اما زین پس برایم یک تکلیف شده هست. اما متاسفانه بعضی مسئولین ساعت و کفش و موبایل و لباس هایشان غیرایرانی هست و ما مسئولین باید از خودمان آغاز کنیم.

مسئولین باید در منزل خود کالای ایرانی دارا باشند و علاوه بر این فرزندانشان را از خارج از کشور بازگردانند. بجز خودروی شخصی ام که “سراتو” ما برای بقای کشور باید به سمت پشتیبانی از کالای داخلی پیش رویم. نورمحمد تربتی نژاد، نماینده مردم گرگان در مجلس در جواب به این سؤال اظهار کرد: من به شخصه به سبب مناسب بودن نرخ کالای ایرانی از فرآورده ها داخلی استفاده می نمایم. بجز خودروی شخصی ام که “سراتو” هست. من حتی از خمیردندان داخلی استفاده می نمایم. پوشاکم نیز ایرانی هست.

محمد محمودی پادشاه نشین نماینده مردم شهریار در مجلس با اشاره به اینکه مسئولین باید خود به شعار سال متعهد باشند و از کالای ایرانی استفاده کنند، اظهار کرد: من به شخصه اهتمام می کنم از کالای ایرانی استفاده نمایم و مسئولین نیز خود باید در گام اول به این باور برسند که راهبرد خارج شدن از مشکلات اقتصادی کشور، پشتیبانی از کالای ایرانی

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94885

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.