تاریخ ارسال : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

جورج رومرو؛ پدر زامبی های نفرت انگیز

انگشت نشانه من به طرف خودمان هست، نه زامبی ها».   پدر زامبی ها
      جورج رومرو، همیشه اعتقاد داشت زامبی ها موجوداتی به غایت جذابتر از آدم ها می باشند و خطر کلیدی، خود بشر هست. رومرو که از او بعنوان «پدر زامبی» یاد می کنند روز بیست و پنجم تیر در هفتاد و هفت سالگی تا ابد چشمانش را فرو بست. زامبی ها اکنون بخشی جدانشدنی از فرهنگ آدم های امروزی می باشند، آن هم به لطف فیلمی که رومرو در سال ۱۹۰۸ ساخت. «

شروع رویایی

با ساخت و ارائه «شب مردگان زنده» هم این استودیو جان گرفت و هم اسم رومرو بر سر زبان ها افتاد.

در ادامه رومرو اهتمام کرد از زامبی ها و حتی سینمای وحشت فاصله بگیرد اما این آوازه روی بدی هم داشت؛ دیگر همه او را با لقب پدر زامبی می شناختند. آ آیا شما حاضر بودید فیلم عاشقانه ای را که «پدر زامبی» ساخته هست تماشا کنید؟ به احتمال زیاد خیر. کار به محلی رسید که رومرو یک بار اظهار کرد: «من از زامبی ها حالم به هم نمی خورد اما از تامین کنندگان چرا!»   پدر زامبی ها
«روز مردگان» (۱۹۸۲)

جهان مردگان

کار به محلی رسید که رومرو یک بار اظهار کرد: «من از زامبی ها حالم به هم نمی خورد اما از تامین کنندگان چرا!»   در کارنامه هنری رومرو اسم چهار فیلم می درخشد که زامبی ها در هر چهارتای آنان حضور پررنگی دارند. این چهار فیلم، خود زیرمجموعه ششگانه معروف رومرو با اسم «مردگان زنده» (Living Dead) بودند. زیادتر دوستداران زامبی معتقدند طلوع مردگان خوب ترین ساخته رومرو هست، فیلمی که یک بار هم در سال ۲۰۰۴ به دست «زک اسنایدر» بازسازی گردید.  
 جالب این که شخص رومرو، «مارتین» را خوب ترین فیلمش می دانست، اثری که منتقدان هم نمرات زیاد بالایی به آن دادند.  پدر زامبی ها«استیون کینگ» و «جورج رومرو»
 سرنوشت اسم جادویی

   با این که جورج رومرو به طور مستمر بعنوان خالق زامبی ساخته می گردد، اما او در خوابش هم تفکر نمی کرد مخلوقاتش زامبی اسم دریافت کنند. او در هیچ جای «شب مردگان زنده» از کلمه زامبی استفاده نکرده بود لکن هیولاهای فیلم او «ghoul» (همان غول) خطاب می گردیدند. اما بعدا هواداران فیلم آنان را به اشتباه زامبی صدا زدند.همین مبحث موجب گردید تا اسم زامبی بسیار زود پخش و به پدیده ای جهانی مبدل گردد.  
 تا قبل از رومرو زامبی ها در دنیای سینما شخصیتهایی بودند که به ابزار «ودو» (یک آیین تعجب آور که بر پایه جادوگری است) به بردگی فرد دیگری در می آمدند.   
پدر زامبی ها
رابطه مطلوب زامبی ها و سازندگان بازی

  دوستداران بازی اکثر از اشخاص دیگر با زامبی ها سر و کار داشته اند. رومرو که از این میزان شهرتش در صنعت بازی باخبر بود، در طول سه دهه سابق با چندین و چند استودیو و شرکت بازی سازی مشارکت کرد.

البته این صرفا بدشانسی او در این زمینه نبود، مخصوصا این که رومرو با نوشتن فیلمنامه این فیلم می توانست بخشی از نخستین کارگردان های معروف سینما باشد که در صنعت بازی هم اثری منحصر به فرد را خلق کرده اند.  پدر زامبی ها

  در اواخر سال ۲۰۰۲ استودیوی «Kuju» اظهار کرد با مشارکت رومرو در حال ساخت بازی با اسم «Corage A. Romero’s City of the Dead» Romero’s City of the Dead» هست که در همان دنیای «مردگان زنده» فیلم های رومرو روند دارد. این بازی اول شخص قرار بود نخستین مشارکت رومرو و شرکت بازی سازی «HIP» باشد که طی قراردادی امتیاز ساخت چندین بازی را طبق اقدامات رومرو خریده بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77520

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.