تاریخ ارسال : ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۴۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حاشیه رویارویی احمدی نژاد و متکی در یک مراسم!

به گزارش شلمچه نیوز، پنجاه و یکمین سالگرد انقلاب فلسطین که در ۱ ژانویه ۱۹۶۵، عصر چهارشنبه ۷ بهمن با حضور صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران، خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی “حماس”، ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی، مسئولان وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمعی دیگر از فعالان ایرانی حوزه فلسطین در برج میلاد تهران برگزار شد.

رئیس جمهور سابق کشورمان طی سخنانی در این مراسم تصریح کرد: «بعضی ها تلاش دارند مساله فلسطین را یک مساله قومی معرفی کنند. آیا مساله فلسطین مساله قومی است؟ یعنی اقوام آنجا با هم درگیرند؟ اگر اقوام درگیرند، پس قدرت های جهانی آنجا چکار می کنند؟»

وی افزود:« بعضی ها تلاش دارند بگویند مساله فلسطین، مساله ای مذهبی است؛ یعنی یک جریان مذهبی در جنگ با یک جریان مذهبی. این هم معلوم است که یک فریب می باشد. بعضی های می خواهند بگویند که مساله فلسطین یک مساله تاریخی است. عده ای از سرزمین شان رانده شده اند و حالا برگشته اند و دوست دارند در سرزمین خودشان زندگی کنند. اگر این منطق را بپذیریم، آیا یک کشور امن در دنیا پیدا می کنیم؟ بسیاری از کشورها هستند که ۵۰۰ سال قبل، هزار سال قبل، دو هزار سال قبل، ۵ هزار سال قبل جابجایی اتفاق افتاده است. حالا اگر ما این را بپذیریم در مورد کسانی که مدعی فلسطین اند؛ که این هم صحت ندارد.»

رئیس جمهور سابق ایران در ادامه صحبت هایش اظهار داشت که « بعضی ها می گویند مساله فلسطین یک مساله سرزمینی است، جغرافیایی است، یک جنگ داخلی است و این ها با هم می جنگندند سر سرزمین. اگر مساله جغرافیایی و سرزمینی در یک نقطه محدود است، چرا باید مردم آمریکای لاتین و کشورهای آمریکا لاتین برای برقراری روابط با برخی کشورها متعهد به حمایت از یک طرف قضیه باشند. مشخص است که مساله زمین نیست.»

News_1394_bahman_100_300_0

وی در پایان تاکید کرد که « من معتقدم مساله فلسطین مساله ای جهانی است، مساله ای انسانی است و مساله سلطه سلطه گران بر همه جهان است.»

گفتنی است شرط حضور بسیاری از مهمانان خارجی حاضر در مراسم، حضور دکتر احمدی نژاد و سخنرانی در این همایش بود.

از حاشیه های این مراسم، حضور منوچهر متکی وزیر معزول دولت دهم بود که وی به محض دعوت دکتر احمدی نژاد به جایگاه سخنرانی، از صندلی خود بلند شده با اضطراب از سالن برنامه خارج شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10292

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.