تاریخ ارسال : ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حالا خرمشهر بوی جام می‌دهد

این مسابقه برای اولین مرتبه به پاسداشت آزادسازی خرمشهر و دلاور‌مردی‌های رزمندگان در ورزشگاه تازه تاسیس خرمشهر برگزار می‌شود و قرار است این شهر برای همیشه میزبان فینال‌های جام حذفی باشد.

به گزارش شلمچه نیوز، استقلال که در لیگ برتر ۱۸ هفته در صدر جدول قرار داشت در نهایت در رده سوم جدول قرار گرفت تا حضورش در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده قطعی شود اما آبی‌پوشان تهرانی می‌خواهند با قهرمانی در جام حذفی هم ناکامی در لیگ برتر را جبران کنند و هم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند. ضمن اینکه قهرمانی استقلال باعث می‌شود تیم تراکتورسازی هم به پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.
حریف استقلال تیم قدرتمندی به نام ذوب‌آهن است. ذوبی‌ها اگرچه چهارشنبه گذشته با شکست خانگی مقابل العین از گردونه لیگ قهرمانان آسیا حذف شده‌اند اما یحیی گل‌محمدی بعد از این باخت گفت با قهرمانی در فینال جام حذفی جبران مافات خواهد کرد. این مسابقه برای اولین مرتبه به پاسداشت آزادسازی خرمشهر و دلاور‌مردی‌های رزمندگان در ورزشگاه تازه تاسیس خرمشهر برگزار می‌شود و قرار است این شهر برای همیشه میزبان فینال‌های جام حذفی باشد. استقلال در این مسابقه خسرو حیدری و سجاد شهباززاده را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. غیبت دو بازیکن تاثیرگذار آبی‌پوشان می‌تواند در کار تیمی شاگردان مظلومی خلل ایجاد کند اما استقلالی‌ها از اینکه سیدمهدی رحمتی کاپیتان خود را در اختیار دارند قطعا خوشحالند زیرا باشگاه ذوب‌آهن معتقد بود طبق آیین‌نامه انضباطی این بازیکن باید در فینال جام حذفی محروم باشد اما رئیس کمیته انضباطی نظر دیگری داشت. ذوب‌آهن هم هاشم بیک‌زاده را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد ضمن اینکه بعید است احسان پهلوان چپ‌پای خوش‌تکنیک خود را هم در این فینال داشته باشد. ذوب‌آهن هم مهدی رجب‌زاده مصدوم را به این مسابقه رسانده تا کاپیتان با تجربه ذوبی‌ها مقابل بازیکنان استقلال میدانداری کند. یحیی گل‌محمدی و پرویز مظلومی، سرمربیان دو تیم قطعا هر کدام به شیوه خود تیم‌شان را تهاجمی به میدان می‌فرستند. مربی بازنده فینال ممکن است کارش را هم در فصل آینده از دست بدهد! بنابراین فینال جام حذفی یک جنگ تمام‌عیار فوتبالی است. جنگی که برنده‌اش قهرمان خواهد شد و آسیایی می‌شود و بازنده‌اش ناکام بزرگ است.استقلال با ۶ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی پرافتخار‌ترین تیم جام حذفی است و ذوب‌آهن هم قهرمان فصل گذشته جام حذفی است که ۳ مرتبه قهرمان این جام شده است. استقلال ۱۶ روز برای فینال استراحت داشته اما ذوب‌آهن چهارشنبه گذشته بازی سنگینی را مقابل العین انجام داده است. شرایط روی کاغذ به سود استقلال است بویژه اینکه هواداران استقلال در خوزستان بسیار زیاد هستند و بعید است ذوب‌آهن هوادار زیادی در این بازی داشته باشد.
یحیی گل‌محمدی تاکنون مقابل استقلال بازنده نبوده و آخرین قهرمانی استقلال هم با پرویز مظلومی در جام حذفی رقم خورده است. ضمن اینکه آبی‌پوشان این فصل بیرون از تهران هیچ وقت بازنده نبوده‌اند. باید دید مظلومی می‌تواند رکورد شکست‌ناپذیری گل‌محمدی را مقابل استقلال بشکند یا یحیی برای دومین مرتبه قهرمان جام حذفی خواهد شد؟
یحیی روی لبه تیغ
شکست و حذف ناباورانه ذوب‌آهن از لیگ قهرمانان آسیا وضعیت خاصی را برای گل‌محمدی پدید آورده است.آینده کاری یحیی در اصفهان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.تا چند روز قبل خیلی‌ها تصور می‌کردند دیدار فینال حذفی تنها روی آینده کار پرویز مظلومی اثر مستقیم دارد اما حالا با شکست عجیب ذوب‌آهن مقابل العین امارات شاید این بازی برای کادر فنی ذوب‌آهن هم از ارزش زیادی برخوردار باشد. تا یک ماه قبل همه چیز برای ذوب‌آهن و گل‌محمدی ایده‌آل بود.
باشگاه به صورت جدی خواهان تمدید قراردادش بود و هواداران ذوب‌آهن هم به خاطر نتایج خوب ذوب در آسیا  و همچنین حضور تیمشان در فینال جام حذفی به گل‌محمدی نمره قبولی داده بودند اما شکست عجیب و دور از انتظار ذوب‌آهن مقابل العین آن هم در خاک اصفهان تبعات بسیار سنگینی را برای سرمربی ذوب داشت. حالا بعضی از اعضای هیات مدیره ذوب‌آهن اعلام کرده‌اند بهتر است اول نتیجه فینال مشخص شود بعد بحث تمدید قرارداد گل‌محمدی مطرح شود.
پیش از این عنوان شده بود گل‌محمدی می‌خواهد ۳۰ درصد مبلغ قراردادش را نسبت به سال قبل بیشتر کند که مدیرعامل ذوب‌آهن تلویحا با این خواسته موافقت کرده بود، چرا که آنها پس از تساوی یک-یک در خاک امارات تصور می‌کردند به راحتی به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود می‌کنند و باید یحیی را به هر ترتیبی حفظ کنند تا شاید باز هم رنگ فینال آسا را ببینند. اما چهارشنبه‌شب در بهت و ناباوری این العین بود که با ۲ گل از سد ذوب‌آهن در فولادشهر گذشت تا به همین راحتی ذوبی‌ها از گردونه لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند. حالا تنها فینال جام حذفی و نبرد دشوار برابر استقلال باقی مانده است. یحیی در قراردادش وعده داده بود ذوب‌آهن به هر ترتیبی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را برای سال بعد اخذ می‌کند اگر او برابر استقلال برنده باشد و تیمش را قهرمان کند هم به یک جام ارزشمند دست یافته و هم کسب سهمیه را انجام داده است اما اگر استقلال قهرمان شود آنگاه آینده یحیی کمی پیچیده می‌شود.
هیات مدیره ذوب‌آهن بعد از حذف این تیم از آسیا از مدیرعامل درخواست کرد قبل از فینال حذفی هیچ توافقنامه‌ای را در مورد حفظ گل‌محمدی امضا نکند.  پیش از این عنوان می‌شد باشگاه‌هایی مثل فولاد، پیکان و سایپا خواهان این مربی جوان هستند که از قضا ظرف روزهای گذشته هر ۳ باشگاه با مربیان جدید خود به توافق رسیدند از این رو دست یحیی برای مذاکره با ذوب‌آهن چندان باز نیست. شاید او باید همه توانش را برای فینال حذفی بگذارد تا با قهرمان کردن ذوب‌آهن بتواند دوباره محبوب ذوبی‌ها شود.
زمان فینال جام حذفی قطعاً تغییر نمی‌کند
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به بیانیه باشگاه ذوب‌آهن اعلام کرد فرصتی برای تغییر زمان دیدار فینال جام حذفی نیست.
غلامرضا بهروان در واکنش به بیانیه باشگاه ذوب‌آهن برای تغییر زمان دیدار این تیم مقابل استقلال در فینال جام حذفی با توجه به خط خوردن ملی‌پوشان دو تیم اظهار داشت: ما که نمی‌دانستیم کی‌روش قرار است چنین کاری کند و بازیکنان ملی‌پوش دو تیم را خط بزند. تازه دیشب متوجه شدیم. ذوب‌آهن هم امروز صبح به خرمشهر آمده، ما هم اینجا هستیم تا بازی را بموقع برگزار کنیم و فرصتی نداریم بخواهیم زمان بازی را تغییر دهیم. وی درباره اینکه ذوب‌آهنی‌ها در قضیه محرومیت مهدی رحمتی معتقدند فدراسیون جانبداری استقلال را کرده و اگر با این درخواست هم موافقت نشود یا مورد بررسی قرار نگیرد، ممکن است دوباره فدراسیون و سازمان لیگ را متهم به جانبداری کنند، گفت: قضاوت در این مورد برعهده رسانه‌ها و مردم اما مسؤولان باید این مسائل را بررسی کرده و پاسخ روشنی بدهند. ما فقط مجری کار هستیم. رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که به‌عنوان مجری برگزاری مسابقات آیا امکانی برای تغییر زمان فینال جام حذفی وجود دارد یا نه، خاطرنشان کرد: زمان دیدار ذوب‌آهن و استقلال قطعاً تغییر نمی‌کند. تیم ذوب‌آهن که به خرمشهر آمده و با تشریفات هماهنگ کردیم استقبال خوبی هم از آنها داشته باشند.بهروان درباره پیش‌بینی‌اش از برگزاری فینال جام حذفی گفت: فکر می‌کنم ورزشگاه توسط هواداران پر می‌شود و استقبال خوبی از این بازی کنند. همچنین در یک هفته اخیر که ما در خرمشهر بودیم، همکاری‌های خوبی از سوی مسؤولان شهر و استان صورت گرفته که باید از آنها تشکر کنم.

وطن امروز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=17630

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.