تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حبس و جزای نقدی در توقع والدین نامطلوب سرپرست

خبرگزاری ایلنا: نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به افزایش چشم گیر آمار سوءاستفاده جنسی از بچه ها، از آخرین مراحل تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان در این کمیسیون اطلاع داد و اظهار کرد: در این لایحه برای والدینی که مرتکب چنین قصورهایی در تربیت یا نگهدارى از بچه ها گردند، مجازاتی همچون جزای نقدی، حبس تعلیقی و مورد های از این دست که بتواند والدین را متوجه وظیفه شان کنند، درنظر گرفتیم.

محمد کاظمی با اشاره به آخرین وضع ارزیابی لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: به هر حال بچه ها قدرت دفاع از خود را به جنبه شرطها جسمی ندارند و بنابر این قانون گذار ضروری هست در ازاء تعدیات احتمالی بر علیه آنان، پشتیبانی و دقت قانونی زیادتری را درنظر دریافت کند و این لایحه نیز در همین زمینه از طریق دولت تامین و به مجلس تقدیم شده هست.

افزایش چشم گیر آمار سوءاستفاده جنسی از کودکان

نماینده اصلاح طلب مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اظهار این که تامین لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان نیز داعیه افزایش پشتیبانی از بچه ها تامین شده، افزود: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تشکیل کمیته فرعی، کار مهارتی زیاد مطلوبی درباره این لایحه انجام داده و مرکز مطالعاتی مجلس نیز اموری و مشارکت های موثری با ما داشت.

آخرین مراحل تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان در کمیسیون قضایی

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اظهار این که جریان تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان در مراحل انتهاءی هست، اظهار کرد: امید داریم طی چند نشست آتی جریان ارزیابی های پایانی و تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق اطفال و نوجوانان در کمیسیون قضایی و حقوقی به انتهاء برسد و لایحه را برای تصویب پایانی به صحن بفرستیم.

جزای نقدی و حبس تعلیقی در توقع والدین بدسرپرست

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر ضرورت تناسب مجازات و جرائم متذکر گردید: در این لایحه برای والدینی که مرتکب چنین قصورهایی در تربیت یا نگهدارى از بچه ها گردند، مجازاتی همچون جزای نقدی، حبس تعلیقی و مورد های از این دست که بتواند والدین را متوجه وظیفه شان کنند، درنظر گرفتیم.

امکان جدا کردن بچه ها از والدین بدسرپرست از طریق نیروی انتظامی

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اظهار این که طرح ها و لوایح بسیاری در فرصت ارزیابی صحن علنی نیست، اظهار کرد: امید داریم به محض تصویب این لایحه در کمیسیون، امکان ارزیابی و تصویب پایانی آن در صحن علنی مجلس آماده شود؛ به چه سبب که صحن علنی آن چنان با فشردگی دستورکار مواجه نیست.

ابراز امیدواری نسبت به تصویب لایحه پشتیبانی از حقوق بچه ها و نوجوانان در صحن علنی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76485

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.