تاریخ ارسال : ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حجم تولید شرکت ملی مس دو برابر گردد

حجم تولید شرکت ملی مس دو برابر شودبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی؛ ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۷ به وسیله تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث پشتیبانی از تولید ملی و تاکید بر پشتیبانی از کالا‌های داخلی، امید داریم بتوانیم با مشارکت مجلس و دولت و مسئولین نظام، رخدادهای مثبتی را نسبت به سال‌های گذشته رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: با وجود وجود شرکت‌های بزرگ صنعتی همانند شرکت ملی مس و شرکت سنگ آهن گل گهر در استان کرمان، سرانه ما از تولید ناخالص داخلی نسبت به متوسط کشور پایین‌تر هست و این مساله نشان میدهد که باید کوشش بیشتری در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی استان دارا باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح نمود: شرکت ملی مس به دو تا سه برابر حجم تولید کنونی خود میتواند برسد، ظرفیتی که همه شرکت‌ها طی سال‌های موخر زیاد کردند و ما در شرکت ملی مس متاسفانه روند منفی داشتیم.
وی گفت: شرکت ملی مس در سال‌های قبل حجم ۲۳۰ هزار تن کاتد در سال را شاهد بود، اما این روند در دولت یازدهم به پایین ترین حد خود رسید و الان در شروع دولت دوازدهم قرار هست به شریط قبلی برگردد.
پورابراهیمی گفت: این در حالی هست که شرکت‌های همانند مس در استان کرمان فعالیت‌های خود را به دو تا سه برابر زیاد کردند و انتظار ما این بود که شرکت ملی مس بتواند در دولت یازدهم به حجم دست کم ۵۰۰ هزار تن مس کاتد در سال برسد که نتن‌ها پژوهشگر نشد لکن رکورد‌های قبلی با ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش به شرایط کنونی رساند.
ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: شرایط خوبی فراهم هست که دولت، مجلس، مجموعه مدیریت شرکت ملی مس و نیرو‌های پرتلاش آن بتوانند مجموعه فعالیت‌های خود را دست در دست هم افزایش و بالا بردن دهند.
پورابراهیمی با اشاره به دغدغه‌های بنیادی در شرکت ملی مس گفت: یکی از این دغدغه‌ها وضع آلایندگی هست که قاعدتا پیش از رسیدن به سود، تولید و اشتغال، جان انسان‌ها برای ما خیلی با اهمیت تر هست.

ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح نمود: در شرکت ملی صنعت های مس ایران باید قطعا فضا را به فضای تخصصی و حرفه‌ای مبدل کنیم که هم تولید مقرون به صرفه متاثر از فعالیت در حوزه ذوب باشد و هم کاهش آلایندگی را داشته باشد.
پورابراهیمی افزایش حجم تولید در شرکت ملی صنعت های مس ایران را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار جدید در این حوزه گفت: معادن کوچک بی برنامه ما قطعا باید عملیاتی و حجم شرکت ملی مس در کرمان و در سایر استان‌های دیگر فعال گردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94683

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.