تاریخ ارسال : ۰۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حدیث روز/ امام صادق(ع) پس از مجلس روضه سیدالشهدا(ع) چه فرمود؟

مشرق- در کتاب امالی صدوق از ابی عماره روایت شده که می‌گوید: امام جعفر صادق علیه‌السلام به من فرمود: ‌ای اباعماره؛ شعری در سوگ حسین (علیه‌السلام) برایم بخوان.
من خواندم و حضرت گریست. باز خواندم و آن حضرت گریست، و باز خواندم و باز امام گریست.

به خدا قسم، پیوسته شعر می‌خواندم و (آن حضرت می‌گریست)، تا آنکه از اندرون خانه صدای گریه شنیدم.

در این هنگام امام فرمود: ای اباعماره؛ هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و پنجاه نفر را بگریاند، بهشت پاداش اوست، و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و چهل نفر را بگریاند، بهشت اجر اوست، و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و سی نفر را بگریاند، بهشت برای اوست، و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و بیست تن را بگریاند، بهشت از آن اوست، و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و ده نفر را بگریاند، بهشت برای اوست، و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و یک نفر را بگریاند، بهشت برای اوست.

و هرکس در سوگ حسین شعری بخواند و خود بگرید، بهشت از آن اوست، و هرکس در عزای حسین شعری بخواند و تباکی کند، بهشت از برای اوست.

متن حدیث:
 

 امالی الصدوق: عن ابی عماره المنشد، عن ابی عبدالله علیه السلام قال: قال لی: یا اباعماره انشدنی فی الحسین بن علی قال: فانشدته فبکی ثم انشدته فبکی قال: فوالله ما زلت انشده و یبکی حتی سمعت البکاء من الدار.
قال: فقال: یا اباعماره من انشد فی الحسین بن علی شعرا فابکی خمسین فله الجنه، و من انشد فی الحسین شعرا فابکی ثلاثین فله الجنه، و من انشد فی الحسین شعرا فابکی ثلاثین فله الجنه و من انشد فی الحسین فابکی عشرین فله الجنه و من انشد فی الحسین فابکی عشره فله الجنه، فبکی فله الجنه، و من انشد فی الحسین شعرا فتباکی فله الجنه.

«ثواب الاعمال،صفحه۱۸۰»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67089

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.