تاریخ ارسال : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حذف تسخیر “سفارت آمریکا” از کتاب درسی!

این مباحث در شرایطی از کتاب‌های درسی حذف می‌شود که برخی کارشناسان ریشه‌های آن را به مسائل سیاسی مرتبط می‌دانند اما آموزش‌وپرورش این مسئله را نمی‌پذیرد.

به گزارش شلمچه نیوز، کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ نیز دچار تغییر و تحولاتی شده است و براین اساس برخی دروس حذف شده‌اند.

حذف تسخیر سفارت آمریکا از کتاب درسی!

درس ۱۶ کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم با عنوان «دوران پس از انقلاب اسلامی» انتخاب شده است که به مباحثی همچون برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران، توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن، ترور شخصیت‌ها و مردم انقلابی، دوران جنگ تحمیلی و رحلت امام خمینی (ره) و انتخاب رهبر معظم انقلاب می‌پردازد.

این در شرایطی است که در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ علاوه بر مطالب فوق در این درس به موضوع  تسخیر لانه جاسوسی،گروگان‌گیری آمریکایی‌ها، شرط ایران برای آزادی گروگان‌ها، ماجرای حمله آمریکایی‌ها به طبس و نابودی هواپیماها وهلیکوپترهای آنها اشاره شده بود که در سال تحصیلی ۹۵-۹۶  این موضوع از کتاب مطالعات اجتماعی پایه نهم حذف شده است!

حذف تسخیر سفارت آمریکا از کتاب درسی!

به گزارش تسنیم،این مباحث در شرایطی از کتاب‌های درسی حذف می‌شود که برخی کارشناسان ریشه‌های آن را به مسائل سیاسی مرتبط می‌دانند اما آموزش‌وپرورش این مسئله را نمی‌پذیرد با این حال هنوز به طور دقیق مشخص نیست که چرا در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ این مباحث که به نوعی بخشی از ارزش‌های کشورمان محسوب می‌شود، به یکباره از کتاب‌های درسی حذف شده‌اند و پاسخ روشن و دقیقی نیز از سوی دست اندرکاران مربوطه برای رفع ابهام از ذهن مخاطبان ارائه نشده است.

همچنین پیش از این نیز ماجرای شهید فهمیده از کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم خبری حذف شده بود سال‌های گذشته درس پانزدهم کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم با عنوان «رهبران کوچک» به معرفی شهدایی همچون حسین فهمیده، بهنام محمدی، مهدی باکری، ابراهیم همت، عباس بابایی، حسن باقری، علی صیاد شیرازی و … اختصاص داشت.در کتاب هدیه‌های آسمانی پایه ششم در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ درس «رهبران کوچک» حذف و به جای آن درس «سرزمین‌های همیشه سبز» اضافه شد.البته پس از رسانه‌ای شدن این خبر آموزش‌وپرورش قول بازگشت داستان زندگی شهید فهمیده به کتاب‌های درسی را داد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=41488

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.