تاریخ ارسال : ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حذف کنکور در ترافیک پاستور – بهارستان

 حذف کنکور در ترافیک پاستور - بهارستانبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از   خبرنگار حوزه تعلیم و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دلیل استمرار این وضع چیست؟

دلیل استمرار این وضع چیست؟ مجلس ادعا کننده هست میزان تاثیر سوابق تحصیلی همان طور ۲۵ درصد باقی مانده هست و دولت می بایست در جهت حذف تدریجی کنکور، میزان تاثیر سوابق تحصیلی را زیاد شدن دهد.

علی زرافشان معاون تعلیم متوسطه وزارت تعلیم و پرورش  در اظهار کرد و گو با خبرنگار حوزه تعلیم و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی زرافشان معاون تعلیم متوسطه وزارت تعلیم و پرورش  در اظهار کرد و گو با خبرنگار حوزه تعلیم و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه طبق قانون مصوب مجلس، سه شیوه برای بررسی محصلین وجود دارد اظهار کرد: شیوه اول صرفا طبق سوابق تحصیلی دانش‌آموز انجام می‌شود که در سال های سابق، بسیاری از دانشگاه های کشور تنها با بکارگیری از این شیوه اقدام به پذیرش دانشجو کرده‌اند. 

  معاون تعلیم مرحله متوسطه با اظهار اینکه دو شیوه دیگر همراه با برپایی کنکور هست، اظهار کرد: یکی از این روش‌ها بر مبنای مؤثری درس ها عمومی و دیگری طبق تاثیر گذاری درس ها عمومی و مهارتی هست. 

   

بیشتر بخوانید: رقابتی کاذب؛ به نام دانش‌آموزان به کام سودجویان

 

  زیادتر بخوانید: رقابتی کاذب؛ به نام دانش‌آموزان به کام سودجویان وی در ادامه در مورد حذف کنکور با اشاره به این که مقررات مجلس الزامی نکرده هست که تا تاریخ مشخصی کنکور حذف گردد اظهار کرد:  حذف تدریجی کنکور خواسته مجلس هست.

 

وی با اشاره به این که به سبب همین رقابت برای پذیرفته شدن در دانشگاه‌های پرطرفدار، برپایی کنکور الزامی هست اظهار کرد: ارگان سنجش رد کننده حذف کنکور بوده  و هست ولی مجلس قانونی مبنی بر حذف کنکور مصوب نکرده هست. 

 

اگر دولت برای حل معضل حذف کنکور اقدام نکند، مجلس اقدام می‌کند

زرافشان در حالی از موافقت مجلس مبنی بر پذیرش دانشجویان به نحو حال حاضر صحبت گفته هست که چندی پیش  سیدحمایت میرزاده عضو کمیسیون تعلیم مجلس شورای اسلامی در اظهار کرد و گو باخبرنگار حوزه تعلیم و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد:   اگر دولت برای حل معضل حذف کنکور اقدام نکند، مجلس اقدام می‌کند زرافشان در حالی از موافقت مجلس مبنی بر پذیرش دانشجویان به نحو حال حاضر صحبت گفته هست که چندی پیش  سیدحمایت میرزاده عضو کمیسیون تعلیم مجلس شورای اسلامی در اظهار کرد و گو باخبرنگار حوزه تعلیم و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: ما وادار به حذف کنکور هستیم و کنکور را به دلیل مشکلاتی که به همراه داشته هست اصلا به صلاح نمی‌دانیم.

نماینده مردم داغی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال لابی موسسات مساعدت تعلیمی برای جلوگیری از حذف کنکور اظهار کرد: در صورتی که دولت اقدامی در جهت حل این معضل قدیمی اقدام نکند، مجلس با همه قدرت دنبال کننده حذف کنکور خواهد گردید.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75143

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.