تاریخ ارسال : ۲۱ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حرف رکود را نزنید؛ رییس‌جمهور ناراحت می‌شوند!

ارزان شدن نفت دست کم بهانه ای در دسترس به دولت داده تا هر زمان از آنها درباره علت عدم تحقق وعده های اقتصادی سوال شود، به آن متوسل شوند و البته فراموش کنند که سابقا حتی از وابستگی اقتصاد کشور به نفت نیز گلایه داشتند!

به گزارش شلمچه نیوز، حسن روحانی امروز در عسلویه از اینکه برخی منتقدان از “رکود” اقتصادی در کشور صحبت می کنند، ابراز ناراحتی کرده و این در حالی است که خود او در ماه های گذشته، بیش از همه از این واژه استفاده کرده است.

روحانی با بیان اینکه “برخی‌ها نیایند از رکود صحبت کنند” بهانه ثابت دولت برای توجیه پسرفت در اقتصاد را تکرار کرده و گفته است: “دولت تدبیر و امید کشور را در شرایط نفت ۳۰ دلاری اداره می‌کند نه نفت ۱۴۷ دلاری، همچنین دولت کشور را در شرایط تحریم اداره می‌کند نه در شرایط عادی.”

حرف رکود را نزنید؛ رییس‌جمهور ناراحت می‌شوند!/ اگر نفت ارزان نمی‌شد، بهانه دولت چه بود؟!
روحانی امروز برای افتتاح فازهای ۱۵ و ۱۶ میدان گازی پارس جنوبی به بندر عسلویه در استان بوشهر رفت

اظهارات روحانی در خصوص “رکود” در حالی است که اولا کارشناسان اقتصادی، “رکود” در کشور را تایید می کنند و در ثانی، خود او در ماه های گذشته بارها از این واژه در جهت القای ذهنیات خود استفاده کرده و مدعی عبور از رکود در کشور شده است. همپای روحانی، اسحاق جهانگیری معاون اول او هم بارها وارد ماجرای “رکود” شده و اظهارات این دو در مواردی با هم به تناقض هم خورده است.

فارغ از ماجرای رکود، که ظاهرا تکرار روشنگری درباره آن، روحانی را آزرده خاطر کرده، بهانه ثابت دولت برای عدم تحول در اقتصاد و حتی پسرفت در آن نیز بار دیگر توسط او تکرار شد. رییس جمهور نفت ۳۰ دلاری و احتمالا سختی اداره کشور با آن را پیش کشیده و با طعنه به دولت احمدی نژاد، از نفت ۱۴۷ دلاری در زمان او سخن به میان آورده است؛ مقایسه ای که جهانگیری یک دوره کامل تشریح آن با نگاه خاص دولت را در سخنرانی های مختلف انجام داده و بارها داد این موضوع را سر داده که درآمد حاصل از فروش نفت در دولت سابق چه شد؟!

به نظر می رسد اقدام عربستان در پایین نگاه داشتن قیمت نفت که با اهداف خاص خود انجام می‌شود، اگرچه کشور ما را با بحران مضاعف اقتصادی مواجه کرده اما ناخواسته دست کم بهانه ای در دسترس و بی گفت و گو، به دست دولت داده تا هر زمان از آنها درباره علت عدم تحقق وعده های اقتصادی سوال شود، بلافاصله به پایین بودن قیمت نفت متوسل شوند و البته فراموش کنند که سابقا حتی از وابستگی اقتصاد کشور به نفت نیز گلایه داشتند و “کارشناسانه”(!) از راه های خروج از این وابستگی سخن می گفتند.

صراط

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9133

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.