تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حرکت عظیم اربعین زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، به نقل از ستاد اربعین استان زنجان در نجف اشرف، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از آیات الهی ظهور جریان اربعین است، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی زمینه توجه مردم دنیا به اسلام ناب محمدی(ص) فراهم شده است.

وی افزود: هجمه‌ای که جریان استکبار تحت عنوان اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی به راه انداخت تا اسلام را بدنام کند، این حضور چند میلیونی مردم توطئه‌ها را خنثی کرد و باید توجه داشت که این مردم بخشی از دوستداران واقعی اسلام و ائمه اطهار(ع) هستند که فرصت حضور در پیاده‌روی اربعین برای آنها فراهم شده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چندین برابر این مردم هرچند در پیاده روی اربعین حضور ندارند اما دلهایشان با امام حسین(ع) است، ابراز کرد: پیاده روی اربعین فرصتی است تا مسلمانان دور هم جمع شوند و بدانند آن چیزی که می‌تواند نخ این تسبیح اجتماعی باشد، ائمه اطهار(ع) هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم از ظرفیت کنار هم  قرار گرفتن تمامی مسلمانان و اهل تشیع استفاده کنیم، بیان کرد: باید فاصله‌ ایجاد شده بین مسلمانان را از بین ببریم و نشان دهیم که زبان‌ها، قومیت‌ها و مرزها نمی‌توانند مانعی در برابر همدلی و فضای صمیمی بین مسلمانان باشد.

پژمانفر با بیان اینکه این اجتماع مسلمانان زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) خواهد بود، گفت: همه باید در راستای تقویت حرکت عظیم اربعین تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس از چند روز گذشته در جریان مسائل مربوط به پیاده روی اربعین و موکب‌های برپا شده قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: بحث‌هایی با دست‌اندرکاران در مورد نحوه ارائه خدمات بهتر به زائران داشتیم که در این راستا از برخی توضیحات ارائه شده رضایت‌مندی کاملی داشتیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواستار تهیه گزارش در مورد مسائل مختلف بودیم، ابراز کرد: ما نمایندگان مجلس نیز تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا کمک کنیم این حرکت مردم محور به نحو احسن بروز و ظهور پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین حسن مراسم عظیم اربعین مردم محور بودن آن است، گفت: این حرکت باید بر اساس روحیات عاشقانه مردم پیش برود.

پژمانفر با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس قرار است بازدید از مرزها داشته باشند، ابراز کرد: تقسیم کاری بین نمایندگان و به‌ویژه نمایندگان کمیسیون فرهنگی در این مورد انجام شده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73338

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.