تاریخ ارسال : ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

«حسان» قدرت شعر گفتن برای بیننده خاص و عام را داشت

حسین اسرافیلی شاعر آئینی و از دوستان نزدیک مرحوم حبیب الله چایچیان در صحبت با خبرنگار مهر، با بیان تتاثر عمیق از شنیدن خبر درگذشت وی، در مورد شعر وی و تاثیرش در روند شعر آئینی کشور، عنوان کرد: آقای حسان هم گزیده کار می کرد و هم مراسمی یا اصطلاحاً عامه پسند؛ در واقعیت بعضی شعرهای ایشان ویژه خواص بود و آنان راحت با این اشعار رابطه برقرار می کردند و بعضی از شعرهای آن مرحوم هم عامه پسند و مراسمی بود و در مجالس عزاداری حضرت ابا عبدالله (ع) مورد استفاده قرار می گرفت.

وی در مورد شخصیت و منش مرحوم حسان هم متذکر گردید: آقای حسان، آدمی بزرگوار، وارسته و مودب به آداب حسنه بود و زیاد اهتمام می کرد مسائل اخلاقی را در مشی و کردار و گفتار خود رعایت کند. این شخصیت بزرگوار، صدای زیاد رسایی داشت و در هر مراسمی که شعر می خواند، صدایش به گوش همه حاضران می رسید.

این شاعر در عین حال عنوان کرد: امید داریم شاعران جوانی که در سال های موخر به شعر آئینی و عاشورایی، دقت نشان داده اند و در این حوزه ها فعال شده اند، با استفاده از تجارب، آثار و اشعار بزرگانی مثل حسان، بتوانند جای تهی آنان را پُر کنند.

وی در انتهاء بار دیگر فقدان مرحوم حبیب الله چایچیان (حسان) را به جامعه و بخصوص خانواده این شاعر تسلیت عنوان کرد و بیان امیدواری کرد که باری تعالی، او را با عزیزان و مقربان خودش و امامان (س) محشور کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77080

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.