تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حسن یزدانی اسیر حواشی نشود!

گروه شلمچه نیوز؛ سخن امروز خطاب به حسن یزدانی مرد طلایی کشتی مازندران و کشورمان در المپیک ریو است که قبلاً نیز همین تذکرات را به قهرمانانی چون بهداد سلیمی / حسین توکلی / مجید ترکان / عسگری محمدیان / مهدی حاجی زاده / مهدی تقوی / عباس حاجی کناری داده بودم اما با توجه به مصاحبه اخیر حسن یزدانی که مدعی شده بود ۳۰۰ عدد سکه بهار آزادی هدیه مناسبی نیست ، حریف فینالیست او آسیب ندیده بود بلکه به دنبال نفس گیری بود و برای صید مدال طلای المپیک چه ها کرده است و بحث لقب جهان پهلوان تختی یا ببر یا پلنگ و غیره اند!

جناب حسن یزدانی ضمن تبریک مدال پرافتخار طلای المپیک و با توجه به تلاش ها و درخشش های غیرت و زحمات و حضرتعالی که شگفتی ساز ستاره مسابقات المپیک شده اید ، اما فراموش نکنید که شما در ابتدای مسیر ورود به دنیای قهرمانی قرار دارید بنابراین نباید اسیر هیاهو و تبلیغات کاذب این مدال با ارزش المپیک قرار بگیرید و از اهداف خود که صید دهها مدال جهانی / آسیایی و المپیک بازبمانید .

در آسمان ورزش ایران به خصوص مازندران ، ستارگان زیادی ظهور و غروب کرده اند اما براستی چرا هیچ قهرمانی را جهان پهلوان لقب نداده اند ؟ پاسخ روشن است زیرا جهان پهلوان تختی هیچگاه خود را طلبکار مردم و کشورش در برابر صید مدال المپیک / جهان و آسیا اعلام نکرد و هیچگاه نگفت چرا برای صید یک مدال اینگونه پاداش نداده اید ؟

حسن یزدانی باید بداند که تاکنون به هیچ یک از کشتی گیران طلایی ما ۳۰۰ سکه بهار آزادی اهداء نشده است که به یزدانی تنها از وزارت ورزش و جوانان اهداء می شود از سوی سایر نهادها ارگان ها و ستادها و شرکت ها و شوراها و شهرداری ها و حتی استانداری نیز هدیه اهداء خواهد شد که انشالله مبارکش باشد اما در بحث حریف فینالیست حسن یزدانی که مدعی شد آسیب دیدگی را بهانه برای نفس گیری مطرح کرده بود باید مباحثی مورد توجه قرار بگیرد .

ابتداً باید تصریح کرد که همه کارشناسان صاحب نام جهان کشتی اعتقاد دارند که این قهرمان روسی که مغلوب حسن یزدانی شد در سخت ترین گروه قرار داشته و کشتی های بسیار سنگین و طاقت فرسایی را گذرانده بود و در حالی که از لحاظ جسمانی تحلیل رفته بود به دیدار فینال رسید که شما هم با دعای خیر مردم در گروهی قرار گرفته بودید که کشتی گیران حریفتان به نسبت رقبای کشتی گیر روس به مراتب حریفانی آسان تر بودند و شما اکثر کشتی ها را براحتی با کمترین زمان به پایان بردید و شاید حریف روس نیز اگر شرایط شما را داشته می توانست صیاد مدال طلا باشد .

اما حسن یزدانی باید حرمت حریف مجروح خود را داشته باشد آیا اگر به جای شما جهان پهلوان تختی بر این حریف پیروز می شد اینگونه در برابر حریف موضع گیری می کرد ؟ همه دنیا سیمای خونین حریف روسی را ملاحظه کردند هیچ انسان عاقلی نگفت قهرمان روسی فیلم هندی بازی می کند حتی پزشک ایرانی و اتحادیه جهانی کشتی مدعی بود شرایط جسمانی و قهرمان روسی برای مبارزه در فینال المپیک مناسب نیست .

اما از اینکه در اظهارات خود گفتند دوست دارم که شما را همان حسن یزدانی صدا کنند اظهارات بسیار خوبی عنوان کردید زیرا دادن القاب همچون جهان پهلوان / ببرمازندران / پلنگ مازندران / یوزپلنگ زاگرس که به هیچ عنوان کار قشنگی نیست قهرمانان جوان ما اسیر هیاهو  تبلیغات کاذب می کنند باید بررسی کنیم چرا عمر ورزشی قهرمانان ما کوتاهتر از همیشه شده و چرا قهرمانان ما اسیر هیاهو و تبلیغات کاذب شده و به ناکجاآبادها کشیده شده اند؟

به یاد داریم یکی از قهرمانان ما زمانیکه صاحب تک مدال طلای جهان شدند در شهرش از کوچه / خیابان / بلوار / بانک / مسجد / حسینیه و سالن ها را به نام او تحت عنوان جهان پهلوان نمودند که حاصل این افراط در تبلیغات کاذب حذف آن قهرمان در کلیه مسابقات بعدی بود و حتی توان کسب دوبند تیم ملی را نداشت چه برسد صید مدال آسیا و جهان و المپیک ؛ او را به جای حضور در روی تشک و سالن های ورزشی در قلیان سراهای شهرهای مازندران با افراد ابتذال ساز و سرانجام حذف او از کشتی مازندران / ایران و آسیا و جهان بوده است .

حسن یزدانی شما در ابتدای راه قرار دارید و باید صاحب مدال طلای قهرمانی بازی های آسیایی / مدال جهانی و المپیک های بعدی باشید و این مسیر استمرار نمی یابد مگر با دوری از حواشی و تمرکز بر تمرینات فنی .

باید اذعان داشت کسب مدال المپیک کار بزرگ و ارزشمندی است اما حفظ و حراست از سکوی قهرمانی المپیک هم سخت تر اما اعتقاد بر این است شما لیاقت آن را دارید که انشالله در این مسیر نیز موفق خواهید شد.

باید حریم و حرمت همه حریفان خودتان احترام بگذارید به هیچ عنوان اجازه ندهید از زبان شما به حریفان شما کم لطفی شود شما فراموش نکنید از همین حریف فینالیست روسی در لحظات اولیه مسابقه فینال وضعیت چگونه بود ؛ اطمینان داشته باشید در آینده همه کشتی گیران از حریفان استانی تا کشوری و جهانی کاملاً از روش و روند مبارزات شما را مورد نقد و بررسی و آنالیز کامل قرار می دهند و بهترین مبارزات را مقابل شما انجام خواهند داد .

شما کار بزرگی در پیش دارید و مردان بزرگ همچون شما می توانند در دیدارهای سخت پیروز و سرافراز باشند به امید صید مدال های دیگر از المپیک و مسابقات جهانی و قهرمانی بازی های آسیایی و از سوی شما و سایر دلاورمردان کشتی کشورمان به خصوص مازندران .

 

 به کانال شلمچه نیوز بپیوندید


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24780

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.