تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حضور ورزشکاران خارجی و تخریب جایگاه ورزش مازندران در مجامع بین المللی؟!

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ ورزشکاران مازندران همواره نماد موفق ورزش کشورمان در مجامع بین المللی / آسیایی / جهانی و المپیک بوده اند اما حضور ورزشکاران خارجی در هر سطح و رشته ای حتی ممتازترین آنها در استان همواره جایگاه رفیع ورزش این دیار را در مجامع بین المللی به مخاطره و زیرسوأل می برد.

متأسفانه بعضاً حضور مسئله دار این ورزشکاران در مازندران ، کشورمان را با محرومیت های سنگینی روبرو ساخته که این موضوع با عملکرد غلط غیرورزشی برخی از مدیران در ورزش استان چه در حوزه تیمداری و چه در حوزه هیئت های ورزشی و مسئولیت های سیاسی ارتباطی مستقیم دارد .

صاحب قلم برای اثبات ادعای خود اشاره به این موضوع دارد که یکی از دلایلی که باعث گردید مسابقات کشتی جام بین المللی شهید ناطق نوری از تقویم مسابقات فیلا خارج شود عدم پرداخت حق الزحمه نماینده فدراسیون جهانی کشتی در آخرین دوره از برگزاری این مسابقات بوده است .

بر این اساس نماینده فیلا نیز با ارسال گزارش شکوایه آمیز به فدراسیون کشتی باعث شد تا در نهایت این مسابقات از تقویم مسابقات معتبر کشتی جهان خارج و ضربه این جبران ناپذیر بر کشتی مازندران وارد شود .

در نگاهی دیگر باید اذعان داشت که عدم پرداخت قانونی جوایز قهرمانان مسابقات دوچرخه سواری تور خزر با اعتراض شدید تیمها و نماینده فدراسیون جهانی روبرو شد تا نام این مسابقات نیز از تقویم مسابقات ورزشی حذف شود .

برای تصدیق و درک بیشتر سوژه این گزارش از عدم پرداخت حق الزحمه قانونی قهرمانان کشتی روسیه که برای تیم های مازندرانی در لیگ برتر کشتی گرفته بودند ، یاد می کنیم که این مسئله سوء نیز موجب تخریب جایگاه ورزش مازندران گردید.

بیان این موضوع را نیز خالی از لطف نمی دانیم که عدم پرداخت حق و حقوق تعدادی از بازیکنان فوتبال در تیم های مازندرانی با شکایت به فدراسیون جهانی همراه بود و اخیراً نیز والیبالیستان خارجی در تیم های مازندرانی که تیم های آنها در پرداخت حق و حقوقشان ناتوان نشان دادند ، تیم خود را به شکایت تهدید کرده اند که گفته می شود با وساطت و رایزنی های بسیار فعلا آتش برخی از سوء مدیریتی ها فروکش کرده اما قطعاً این موضوع پایان ماجرا نیست .

البته باید توجه داشت که ورزشکاران شاخص کشورمان هم از تیم های مازندرانی مطالبات زیادی دارند که این موضوع در خصوص ورزشکاران مازندرانی نیز صدق می کند زیرا اکثر مدیران تیم های ورزشی و غیرورزشی که عنوان ورزشی را یدک می کشند تنها به دنبال تبلیغات کاذب و دروغین هستند و متأسفانه دیدگاه نادرست آنها جایگاه ورزش این دیار را در سطح کشور مورد تضعیف قرار داده است .

به هر سو نگارنده معتقد است که باید ساز و کاری مشخص برای بحث تیمداری ها مشخص شود تا فعالیت های غیرورزشی برخی از مدیران ما در ورزش به تخریب و تضعیف جایگاه ورزش مازندران در کشور و مجامع بین المللی ختم نشود .

زمان مخابره:۲۴/۱۰-۸ آذر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31959

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.