تاریخ ارسال : ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حضور کمرنگ بخش خصوصی در پروژه های عمرانی/ فاصله بودجه با پروژه های عمرانی نجومی هست

حضور کمرنگ بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی/ فاصله بودجه با پروژه‌های عمرانی نجومی شدمحمدرضا رضایی ریاست کمیسیون عمران مجلس در صحبت با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،

وی در ادامه اضافه کرد: پرداخت ۴۸ هزار میلیارد تومان فاصله بسیاری با ۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی در دست ساخت دارد و برای جبران آن باید از بخش خصوصی مساعدت گرفت.

ریاست کمیسیون عمران مجلس با اظهار اینکه در کمال تأسف بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی حضور پررنگی ندارد، اظهار کرد: مسئولان دولتی انگیزه‌ای برای استفاده از بخش خصوصی ندارند و باید یکی از شاخص‌های بالا بردن مدیریتی را حضور بخش خصوصی قرار دهیم.

رضایی تصریح کرد: هم‌اکنون مسئولان داعیه و اراده‌ای برای حضور بخش خصوصی ندارند و تنها با در اختیار داشتن مراجع مالی پروژه‌های خود را انجام می دهند و در حالتی که مراجع مالی وجود نداشته باشد، پروژه‌ای را به اتمام نمی‌رسانند.

ریاست کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مسئولان باید با نوآوری و مراجع مالی که در اختیار دارند، حضور بخش خصوصی را پررنگ‌تر کنند.

وی با اظهار اینکه دولت یک تنه نمی‌تواند پروژه‌های عمرانی را به اتمام برساند، اظهار کرد: باید از فاینانس‌های بیگانه و بخش‌های خصوصی در این حوزه استفاده نماییم و با آسان سازی کردن قانون و شرایط موجود بتوانیم خوب ترین کارهای را در این حوزه انجام دهیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83474

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.