تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۲۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حفظ رحم بیمار خانم ۲۲ ساله به روش B-LYNCN در بیمارستان آیت ا…روحانی(ره)بابل

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا…روحانی(ره)بابل ، بیمار خانم ۲۲ ساله به روش B-LYNCN   در این مرکز مورد جراحی قرار گرفت و در این جراحی موفقیت آمیز رحم بیمار حفظ گردید و  بیمار فوق قادر است در آینده نیز باردار شود .
دکتر یزدانی مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد: تیم پزشکی بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل متشکل از پزشکان قنبرپور، یزدانی و علیجان‌پور موفق به کنترل خونریزی بعد سزارین خانم ۲۲ ساله شدند و جلوی نازایی وی را در مرحله بعد گرفتند.

دکتر یزدانی ادامه داد: در این بیمار که خونریزی با بستن شریان‌های رحمی و ایلیاک داخلی بود با انجام عمل تخصصی B-LYNCN  توسط تیم پزشکی این بیمارستان سبب حفظ جان مادر و رحم بیمار با بارداری اول شد.

B-LYNCN1

مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: این خانم باردار به علت خونریزی با تشخیص دکولمان و اختلال قلب جنین زیر عمل سزارین اورژانسی قرار گرفت که به سبب اتونی(شلی) رحمی بعد سزارین دچار خونریزی شد و به درمان‌های دارویی رایج پاسخ نداد به همین جهت شریان‌های رحمی و شریان‌های ایلیاک داخلی بسته شد که با ادامه خونریزی و جوان بودن بیمار برای حفظ رحم بیمار اقدام به عمل B-LYNCN کرده است تا باروری مادر جوان حفظ شود.

دکتر یزدانی گفت: در صورت عدم کنترل خونریزی با اقدامات اولیه بعد زایمان و سزارین عمل هیسترکتومی یا خارج کردن رحم انجام می‌شود که با اقدامات هوشیارانه تیم پزشکی بیمارستان آیت‌ا… روحانی بابل، بیمار فوق قادر است در آینده نیز باردار شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10048

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.