تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حقوقدان، مدافع حقوق بشر، صلح‌طلبِ اصلاح طلب خواهان تحریم ایران شد!

یک اصلاح‌طلب سابق بوق خیانت به کشور را در جهان به صدا در می‌آورد و اصلاح‌طلبان داخلی که شیپور حمایت از او را سال‌ها به صدا در ‌می‌آوردند درباره او ساکتند.

به گزارش شلمچه نیوز، صلح‌طلبی در دنیایی که مصداق مفاهیم بدیهی را هم غرب با ملاک نفع و ضرر خویش تعیین می‌کند، می‌تواند نام دیگر جنگ طلبی باشد. شیرین عبادی هویتی خود ساخته و غرب ساخته دارد؛ حقوقدان، مدافع حقوق بشر، صلح‌طلب و از همه مهم‌تر برنده جایزه صلح نوبل. در دنیایی که مفاهیم انسانی بازیچه دست سیاستمداران است، شیرین عبادی با ادعای صلح‌طلبی خواستار تحریم بیشتر علیه ایران شده است. او همچنین از سرمایه‌گذاران اروپایی خواسته در ایران سرمایه‌گذاری نکنند.
البته او به تنهایی نمی‌تواند محور یک خیانت بزرگ باشد مگر آنکه افرادی در داخل کشور برای مقاصد گفتمان جناح خود به دنبال تحریم بیشتر اقتصاد ایران و نابودی ظرفیت‌ها از داخل باشند که در میان اصلاح‌طلبان کسانی با این منش و روش کم نیستند! تحریم اقتصادی ایران و فشار بر مردم راهی است که مدعیان حقوق بشر برای ایجاد نارضایتی در ایران، انگیزه‌تراشی برای آشوب‌های خیابانی و مسلحانه‌ گروه‌های معاند و در نهایت خیال «تغییر حکومت» در پیش گرفته‌اند. این رویکرد از سوی مخالفان جمهوری اسلامی نه جدید است و نه عجیب؛ اما نیاز دارد شکافته شود تا اداهای روشنفکری و ژست‌های صلح‌طلبی کسی را فریب ندهد. ماجرا فقط سخنان شیرین عبادی نیست. جریانی که مدعی لیدری عناصر ضدانقلاب در خارج از کشور است و آرمانش تغییر حکومت در ایران است، برای رسیدن به این هدف از جان مردم ایران هم خواهد گذشت. نقاب‌های ساختگی باید بریزد تا روشن شود دود مبارزات به اصطلاح آزادی‌خواهانه برخی چگونه به چشم مردم ایران می‌رود و این میان، وظیفه جریانی داخلی که سال‌ها صدای شیپورش برای حمایت از شیرین عبادی، در فضای سیاسی و اجتماعی کشور آلودگی صوتی ایجاد کرده، جریانی که عبادی و امثال او برخاسته از آن هستند، سنگین خواهد بود.

براندازی به هر قیمتی!
شیرین عبادی در مصاحبه با خبرنگاری که گفته می‌شود نزدیک به اسرائیل است، از لزوم تحریم‌های بیشتر علیه ایران می‌گوید و به شرکت‌های اروپایی توصیه می‌کند که در ایران سرمایه‌گذاری نکنند. او در گفت‌وگو با «الی لیک» خبرنگار راستگرای نشریه بلومبرگ، اصلاح نظام سیاسی ایران را ناممکن خوانده و مدعی می‌شود که «مردم ایران به نقطه‌ای رسیده‌اند که دریافته‌اند این نظام اصلاح‌پذیر نیست. » عبادی در حالی از قول مردم ایران نظام را اصلاح ناپذیر می‌خواند که تحریم‌های بیشتر یعنی فشار بیشتر بر مردم. آیا مردم ایران که در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری به کسی رأی داده‌اند که مدعی رفع تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران بوده، با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه خود موافق خواهند بود؟!
او تأکید می‌کند خواهان اقدام نظامی علیه ایران نیست، اما می‌گوید که امریکا می‌تواند به مردم ایران برای تغییر نظام کمک کند. رویکرد شیرین عبادی در میان کسانی که پیش از این مورد حمایت اصلاح طلبان ایران بودند و بعد با خروج از کشور، رسماً اعلام کردند نه اصلاح‌طلب بلکه در پی تغییر حکومت هستند، رویکرد جدیدی نیست. به عنوان یک نمونه به نامه ۳۰ نفر از فعالان اصلاح طلب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اشاره می‌کنیم که حدود یک سال و نیم پیش نوشته شد. نامه‌ای که صریحاً دولت ایران را همانند داعش و حتی مسئول جنایت‌های تکفیری‌ها اعلام کرد در حالی که دولت ایران مشغول نبردی سخت با داعش بود: «داعش و حکومت اسلامی ایران، دو روی سکه‌‌ تروریسم بنیادگرانه اسلامی هستند. کابوس جهانی تروریسم بنیادگرای اسلامی تنها زمانی پایان خواهد یافت که خلافت اسلامی (داعش) و حکومت اسلامی در ایران جای خود را به نظام‌های منتخب مردمی طرفدار صلح و رفاه دهند. »
آنها تقاضای تحریم ایران را کردند: «دولت جدید در همکاری با کنگره، باید تحریم‌های موجود علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گسترش دهد… ما از رئیس‌جمهور منتخب می‌خواهیم که یک ائتلاف بین‌المللی را برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران و وادار کردن این رژیم برای متوقف کردن برنامه موشک بالستیک دوربردش تشکیل دهد. » و در نهایت قول سرسپردگی به امریکا در دولت جدید، گویی باورشان شده جمهوری اسلامی رفتنی است و باورشان شده در دولت پس از جمهوری اسلامی آنها کاره‌ای خواهند بود: «ایرانِ بعد از حکومت اسلامی، ظرفیت آن را دارد که یکی از ثابت‌قدم‌ترین متحدان امریکا در جهان باشد.»
براندازی به قیمت فشار بر ملت ایران؛ به قیمت وقاحت علیه ملت؛ به قیمت حقارت مقابل امثال ترامپ و به قیمت استقلال، عزت و شرافت سیاسی. هدف برایشان وسیله را توجیه کرده است! شیرین عبادی هم از این جمع جدا نیست.

نوبلی برای جنگ علیه ایران!
عبادی از دولت امریکا می‌خواهد که یک کانال ارتباطی با گروه‌های برانداز ایجاد و از آنها برای فشار به نظام ایران و برگزاری همه‌پرسی جهت تغییر نظام، حمایت کند. این درخواست عبادی البته سال‌هاست توسط دولت امریکا انجام می‌شود و درخواست انجام کاری است که ایالات متحده حتی بی درخواست او آن را انجام می‌دهد. درخواستش فقط دست حاکمان امریکایی را برای توجیه دخالتشان در امور داخلی ایران پر می‌کند تا بگویند ما به خواست مردم ایران مشغول مداخله‌ایم!
واقعیت امر آن است که امثال شیرین عبادی با عنوان پر طمطراق «برنده جایزه صلح نوبل» خود زاییده همین کمک‌های امریکا به مخالفان ایران و اجابت درخواست‌های کمکی است که ذلیلانه و با زیر سوال بردن استقلال یک ملت انجام می‌شود. کیست که نداند صلح نوبل جایزه‌ای سیاسی است و اگر امثال عبادی کمی دقیق به لیست گیرندگان این جایزه نگاهی بیندازند، نه تنها گرفتن آن را فخر نمی‌دانند، بلکه از قرار گرفتن نامشان در چنین لیستی شرم زده هم خواهند شد. آنگ‌سان سوچی، کسی که سال‌ها قبل جایزه صلح نوبل را برد، از حامیان جنایات وحشناک علیه روهینگیا‌های میانمار است. جنایتی که توان دیدن تصاویر آنها در وجود هر کسی نیست. شیمون پرز و اسحاق رابین نخست وزیران رژیم صهیونیستی هم از جمله گیرندگان این جایزه هستند. باراک اوباما که تکفیری‌های خاورمیانه در زمان دولت او و با حمایت آن دولت شکل گرفتند، برنده صلح نوبل است.
عبادی می‌گوید دنبال جنگ نظامی نیست، اما حتماً می‌داند ایران ایرانی نیست که بشود علیه آن اقدام نظامی کرد و برای همین هم بر آن اصرار ندارد. می‌داند که مقامات امریکایی هم به این نکته واقف هستند و علیه ایران دست به ماشه نخواهند شد. برای همین هم تقاضای ناشدنی نمی‌کند؛ بلکه تقاضایی می‌کند که از قبل اجابت شده است؛ تحریم اقتصادی و کمک به ضدانقلاب و این هر دو اعلام جنگ به ایران است؛ کاری که امریکا سال‌هاست می‌کند. جنگ که تنها جنگ نظامی نیست؛ تحریم‌های دارویی که با جان مردم ایران بازی کرد هم جنگ علیه این ملت بود و ….

جای خالی خط‌کشی اصلاح طلبان با عبادی
آنهایی که در این گزارش صحبت‌شان رفت، همگی روزی مورد حمایت تام اصلاح‌طلبان ایران بوده‌اند. اغلب آن ۳۰ نفری که به ترامپ نامه ذلیلانه نوشتند، روزگاری از فعالان دانشجویی اصلاح طلب بودند. شیرین عبادی کسی بود که اصلاح طلبان همواره فخر جایزه صلح نوبلش را می‌فروختند و در پرونده‌های گوناگون قضایی وکیل مدافع آنها در دادگاه بوده است. از جمله در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای یا کوی دانشگاه. آیا فقط حمایت باید کرد و روزی که انحراف آنان از مسیر خیرخواهی مردم ایران منحرف شد، نیازی به هیچ‌گونه اعلام برائتی نیست؟ شیرین عبادی می‌داند این روزها کسانی در امریکا بر سر کار آمده‌اند که جز به براندازی در ایران نمی‌اندیشند و تحریم اقتصادی کمترین کارشان علیه ملت ایران است. جان بولتون که به اصرار بر اقدام نظامی علیه ایران معروف است، به تازگی مشاور امنیت ملی امریکا شده و پیش بینی خروج کامل امریکا از برجام هم می‌شود. عبادی حالا امیدوارتر از همیشه است که براندازی اتفاق بیفتد؛ اما این میان جای خالی اعلام برائت اصلاح‌طلبان دیده می‌شود. اصلاح طلبانی که مدعی هستند می‌توانند با مذاکره و دیپلماسی تحریم‌ها را بردارند، حالا باید از کسانی اعلام برائت کنند که در دامن جریان اصلاح طلبی قد کشیدند و هر روز بهانه جدیدتری برای تحریم علیه ایران فراهم می‌کنند.

منبع؛ روزنامه جوان


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94874

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.