تاریخ ارسال : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حقوق رییس جمهور ایران چقدر است؟

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاری که شما و آقای روحانی رییس جمهور در ماه چقدر حقوق دریافت می کنید، گفت: حقوق من و رییس جمهور همان حقوق هیأت علمی است.

به گزارش شلمچه نیوز، سخنگوی دولت در پاسخ به این سئوال که آقای توکلی گفته است که یکی از وزرای دولت ماهیانه ۳۵ میلیون حقوق می‌گیرد، آیا این خبر را تایید می‌کنید؟ خود شما و شخص رئیس‌جمهور در ماه چقدر حقوق دریافت می‌کنید، گفت: درباره این موضوع اطلاعی ندارم. من عضو هیات علمی هستم. حقوق من، دریافتی عضو هیات علمی است و آقای رئیس‌جمهور نیز عضو هیات علمی است و همان حقوق را می‌گیرد.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه  بعد از انتخابات مجلس در نشست خبری بیان کردید که رئیس‌جمهور، وزرا را مامور به ارائه بسته جدید اقتصادی با هدف بهبود معیشت زندگی مردم کرده است، اما تاکنون خبری از این بسته جدید اقتصادی نیست، آیا سیاست دیگری جایگزین آن شده است؟ گفت: رئیس‌جمهور تاکید کردند و همه دستگاه‌ها بعد از آن در ستاد اقتصاد مقاومتی موظف شدند برای افزایش تولید اقدام کنند.

اشاره می شود “تد رال” نویسنده آمریکایی در سال ۲۰۱۱  در مقاله ای  که در سایت یاهو به نقل از یواکسپرس منتشر شده است می نویسد تا زمانی که یک آمریکایی در باره مشکلات اقتصادی این کشور پرداخت و در پایان به حقوق دریافتی باراک اوباما و محمود احمدی نژاد نوشت:

حقوق باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا ماهی ۶۶۰ هزار دلار (معادل ۶۶۰ میلیون تومان) است در حالی که حقوق محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران ۳۰۰۰ دلار در ماه (۳ میلیون تومان) است.

این یعنی رییس جمهور ایران نیم درصد حقوق اوباما است و حتی از حقوق ۱۷۰ هزار دلاری اعضای کنگره آمریکا نیز کمتر است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16036

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.