تاریخ ارسال : ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حقوق های تابه تا

طبق قانون برنامه ششم پیشرفت، سازمان تهیه اجتماعی موظف به اجرای نخستین فاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تهیه اجتماعی تا انتهاء سال ۹۷ شده هست. ضریب افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان در سال‌های گذشته، مانند هم بود؛ یعنی ضریب افزایش سالانه حقوق بازنشستگان، بدون هیچ فرقی بین بازنشستگان حداکثری بگیر و دست کمی بگیر اعمال می‌شد که همین مسئله به تشدید اختلاف طبقاتی دامن می‌زد، اما اکنون طبق برنامه ششم پیشرفت لازم هست حداکثر ضریب افزایش حقوق برای بازنشستگان دست کمی بگیر و دست کم افزایش حقوق برای بازنشستگان حداکثری بگیر اعمال گردد تا این شکاف درآمدها رفته رفته ترمیم گردد.

روند همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، فرآیندی نیست که یکشبه پاسخ بدهد؛ اما طبق قانون، دولت مکلف هست تا انتهاء برنامه ششم پیشرفت، اختلاف حقوق شاغلان و بازنشستگان را به ۱۵ درصد برساند. بدیهی هست دستیابی به این هدف، نیازمند صرف اعتبارات قایل ملاحظه از سوی دولت است؛ اما می‌توان با تعدیل افزایش حقوق میان بازنشستگان در طریقی پیش رفت که بازنشستگان در همه صندوق‌های بازنشستگی از حقوقی متعارف و منصفانه بهره مند گردند.

چالش‌های اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

طبق مصوبه دولت در ۲۶ فروردین سال کنونی، برای افزایش حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگان کشوری و سازمان تهیه اجتماعی نیروهای مسلح، درصد رشد حقوق بین ۱۰ تا ۲۷ درصدی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سطوح پایین تعیین گردید تا با این دگرگونی حقوق، هیچ بازنشسته‌ای کمتر از مبلغ یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت نکند.

او خورده گیری می‌کند: قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تصویب و به برنامه ششم پیشرفت اضافه شده هست.

همه این مقررات عادلانه منحصرا در شرایطی هست که دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دست به جیب گردد، اما دولت حتی قدرت پرداخت ۱۱۰هزار میلیارد تومان قرض خود به سازمان تهیه اجتماعی را هم ندارد، چه برسد به این که بخواهد گامی در جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بردارد.

رنج بازنشستگان دست کم بگیر

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، فرآیندی هست که در بسیاری از کشورهای پیشرفت یافته اجرا شده هست. در کشور ما به سبب دیرکرد در اجرای این قانون پشتیبانیی، گاهی بین بازنشستگان در یک رتبه حرفهی، اختلاف حقوق به ۲۰ برابر هم می‌رسد.

علی‌‌اصغر بیات، ریاست محور عالی بازنشستگان تهیه اجتماعی به جام‌جم می‌گوید: امید داریم دولت در برنامه ششم پیشرفت، گام جدی برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بردارد تا اختلاف حقوق‌های نامتعارف بین بازنشستگان برطرف گردد.

بیات تبیین می‌کند: گرچه دولت می‌گوید وضع پولی نامساعدی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دارد، اما وضع پولی بسیاری از بازنشستگان هم نامساعد هست. به به صورتی که حدود ۶۰ درصد بازنشستگان این سازمان، دست کم بگیر هستند؛ یعنی پایین ترین میزان حقوق تعیین‌شده در هر سال را دریافت می‌کنند.

به گفته بیات، بازنشستگان تهیه اجتماعی با احتساب خانواده هایشان حدود هفت میلیون نفر می‌شوند که دولت لازم هست با پرداخت قرض خود به تهیه اجتماعی، گام جدی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بردارد.

قوانین قوی، اجرای ضعیف

اختلاف دریافتی‌های ناعادلانه

حمزه امینی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با جام‌جم، چاره این تبعیض‌ها را اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌داند و می‌گوید: سال کنونی قطعی شده هست بازنشستگان لشکری و کشوری که کمتر از دو میلیون تومان حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، به میزان ۹۰ درصد حقوق بازنشسته همتراز خود حقوق دریافت کنند که اجرای این قانون می‌تواند قسمتی از بی‌عدالتی‌ها را برطرف کند.

امینی تاکید دارد: حقوق بازنشستگان زیاد پایین هست و با این درآمدهای پایین، بسیاری از بازنشستگان در تنگنای هزینه‌های زندگانی دستخوش شده‌اند.

امین جلالوند


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78549

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.