تاریخ ارسال : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
مؤلف کتاب نفیس اتمام حجت:

حقیقت دین در ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام است

 بر اساس احادیث صریح قدسی، خدای متعال، ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام را حصن حصینی در دنیا و آخرت قرار داد.

 
به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمّد امیری سوادکوهی از چهره های سرشناس علمی جهان اسلام و از اندیشمندان و نویسندگان جوان شیعه، همزمان با ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی علیه السلام در گفتگویی با خبرنگار ما در مؤسسه علمی تحقیقاتی الامام المهدی علیه السلام در شهر مقدس قم،  با اشاره به مقام والای امام علی علیه السلام به تشریح ولایت کلیه و الهیه اوّلین پیشوای مسلمانان جهان پرداخت و با بررسی مقام شامخ ولایت به اثبات حقانیت امام علی علیه السلام در تمامی کتب آسمانی گفت: سخن در باب حقانیت مقام شامخ علوی تمام است و ما در هر برهه از مقاطع زمانی این موضوعات علمی را به نخبگان علمی و ادیان و مذاهب ارائه نمودیم و به آنها گفتیم:
خیر دنیا و آخرت در تبعیت از ولایت است.در این امر بزرگان وهابیت با فحاشی و بی ادبی از مناظرت و مکاتبات علمی ما فرار کردند و حقیقتاً بزرگان و تئوریسین های وهابیِ گروهک های معاندی چون داعش و…جرأت مناظره علمی با ما را ندارد.
وی تأکید کرد: بر اساس احادیث صریح قدسی ، خدای متعال، ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام را حصن حصینی در دنیا و آخرت قرار داده که در بُعد اخروی اش رسول اعظم خطاب به مولای عالم فرمودند : یا علی ! جبرئیل به من بشارت داد از ناحیه خدای عالمیان که فرموده است ای محمد ! بشارت و مژده بده به برادرت علی که من کسی را که ولایت تو را داشته باشد عذاب نمی کنم و رحم نمی کنم به کسی که علی را دشمن بدارد .
مؤلف کتاب اتمام حجت با اشاره به تشریح شخصیت والای امام علی علیه السلام در کتب آسمانی گفت: در کتب مقدس پیشین ، به آمدن خاتم پیامبران ، حضرت محمّد بن عبدالله صلی الله علیه و آله و جانشین وی حضرت علی بن ابی طالب علیهماالسلام ،  بشارت داده شده اما مخالفان اسلام  ، نمی خواهند این حقیقت را آشکار کنند. بلکه در از بین بردن آن بسی می‌کوشند.  مثلا در انجیل  ، صحیفه غزل الغزلات  ، چاپ لندن  ، سال ۱۸۰۰ میلادی  ، باب ۵  ، آیه ۱ ـ ۱۰  ، سخنانی از حضرت سلیمان علیه السلام راجع به پیامبر خاتم صلی الله علیه و اله و سلم و امیرالمؤمنین علیه‌السلام به طور غیرصریح دارد تا در آخر  ، صریحا می فرماید: خلو محمّدیم (او دوست و محبوب من  ، محمّد است). ولی از انجیل هایی که بعد از سال ۱۸۰۰ میلادی چاپ شده  ، جمله “خلو محمدیم” حذف گردیده است و همچنین لفظ  ایلیا  یا  ایلی  یا  آلیا  که در کتب مقدّس پیشین ذکر شده  ، مخالفان حقّ  ، می کوشند ثابت کنند که مراد از آن  ، خدا یا الیاس یا مسیح یا یوحنّا است نه حضرت علی علیه السلام.
وی  تأکید کرد: ناگفته نماند که بعضی از روحانیان با انصاف مسیحی که درباره  ایلیا  یا  ایلی  یا  آلیا  تحقیق کرده اند و از زندان تعصّب رهایی یافته اند ، حقیقت امر را  بیان نموده اند.
این محقق برجسته در ادامه افزود: نام مقدّس حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام در زبور داوود علیه‌السلام نیز چون خورشید می درخشد. داوود علیه السلام از متولد شدن امیرالمؤمنین علیه‌السلام با صراحت و دقت در جزئیات  ، خبر می دهد. در کتابش آمده: «اطاعت آن بزرگواری که  ایلی نام دارد  ، واجب است و فرمانبرداری از او همه کارهای دین و دنیا را اصلاح می کند. آن شخصیت والامقام را “حدار” (حیدر) نیز می‌گویند  ، او دستگیر و مددکار بی کسان و شیر شیران باشد. نیرو و قدرتش بسیار و تولدش در “کعابا” (کعبه) خواهد بود. بر همه واجب است که دامن آن بزرگوار را بگیرند و همانند غلام حلقه به گوش اطاعتش کنند. بشنود هر که گوش شنوا دارد  ، بفهمد هر که عقل و هوش دارد  ، بیندیشد هر که دل و مغز دارد ، که چون وقت بگذرد ، دوباره باز نمی گردد.»
استاد برجسته حوزه و دانشگاه تأکید کرد: حضرت ابراهیم خلیل الرحمن علیه السلام با آن جلالت قدری که دارد وقتی که انوار شیعیان اهل‌بیت علیهم السلام را دید که مانند ستارگان درخشان اطراف آفتاب و ماهتاب ولایت را گرفته اند از خدا خواست که او را از جمله شیعیان علی علیه السلام قرار دهد. چنانچه در تفسیر سوره الصافات ضمن آیه ۸۳ “وَ انّ مِنْ شیعتِهِ لابراهیمَ” (و بدرستی که از شیعیان او ابراهیم است) رسیده است.
وی با بیان ذکر نام امیرمؤمنان در تورات تصریح کرد: در روایتی آمده است که فردی یهودی از امیرالمؤمنین علی علیه السلام سؤال میکند که اسم محمَد پسر عموی شما و اسم شما و فرزندانتان در تورات چیست؟ حضرت در پاسخ به آن یهودی فرمود : «در تورات اسم محمد  صلی الله علیه و آله «طاب طاب» و اسم من «ایلیا» و اسم فرزندانم «شبّر و شبیر» می باشد » یهودی با شنیدن این پاسخ  ، بلا فاصله مسلمان شده و شهادتین را بر زبان جاری می کند و پس از شهادت به وحدانیت خدا و رسالت پیامبر صلی الله علیه و آله شهادت به وصایت و ولایت امیرالمؤمنین امام علی  علیه السلام می دهد.
وی در خاتمه با برشمردن یکی از فضائل بی همتای امیرمومنان علی علیه السلام به نام حدیث سد الابواب‏ به تبیین یکی دیگر از مناقب اولین وصی خاتم پرداخت.
وی افزود: وقتی که رسول خدا صلی الله علیه و آله مسجد مدینه را ساخت ، منزل هائی در کنار آن بنا نهاد که زنان خویش را در آن مسکن داد ، برای علی بن ابیطالب  علیه السلام نیز منزلی در کنار منزل خود ساخت، یاران آن حضرت نیز هر یک حجره‏ای ساخته و ساکن شدند ، درهای همه آن منازل به مسجد باز می‏شد و آنها به خانه‏های خویش از مسجد رفت و آمد می‏کردند.
از جانب خدا وحی آمد که بجز در منزل رسول خدا و در منزل علی بن ابیطالب باید همه درها گرفته شود  ، به دنبال این فرمان رسول خدا  صلی الله علیه و آله فرمود:
 سُدّوا هذه الأَبواب إلاّ باب علیّ  ؛ یعنی: همه این درها را بگیرید مگر باب علی بن ابیطالب را  ، مردم در این باره به گفتگو برخاستند حضرت در میان قوم بپاخاست  ، بعد از حمد و ثنای  خدای متعال  فرمود: من از طرف خدا به گرفتن و بستن این درها بجز باب علی بن ابیطالب مأمور شده‏ام  ، و شما پشت سر من گفتگو کرده‏ اید  ، من از پیش خود نه چیزی بسته‏ام و نه باز کرده‏ام  ، لیکن به چنین کاری مأمور شدم و اطاعت کردم. 
پس از بیانات رسول خدا  صلی الله علیه و آله همه درها گرفته و بسته شد. بجز دری که امیرالمؤمنین  علیه السلام به مسجد داشتند.
سوادکوهی افزود: شیعه و عامّه (اهل تسنن) در این قضیه اتفاق دارند و آن از مناقب منحصر به صدیق اکبر امیرالمؤمنین علی  علیه السلام و خانواده اوست که مشمول «أَذهبَ اللّه الرّجسَ و طهرّهم تَطهیراً» بودند.
خلاصه ی امر اینکخ حقیقت دین در ولایت امیرالمؤمنین خلاصه شده است و همگان می بایست تبعیت از این مقام والای الهی کنند.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53257

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.