تاریخ ارسال : ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۰۰:۱۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حلقه نیاوران و وزیر هزار میلیاردی همچنان در دولت جا خوش کرده‌اند

عضو مرکزیت حزب اعتماد ملی می‌گوید روحانی دیر به فکر تغییر در کابینه افتاد. حق‌شناس معتقد است وزیر صنعت باید جزو اولویت‌های تغییر باشد.
به گزارش شلمچه نیوز، محمدجواد حق‌شناس در مصاحبه با تابناک گفت: روحانی به جای اینکه به فکر جابه‌جایی یک وزیر آنهم به دلیل فشارهای وارده باشد، باید وزیرانی را که به هر دلیلی موفق نبودند و حتی مسئله برکناری‌شان در مجلس مطرح است را زودتر از کابینه کنار بگذارد تا بلکه در ماه‌های حساس منتهی به انتخابات کشور بتواند راه خودش را به سلامت طی کند. به عنوان مثال در کنار جدایی گودرزی و فانی از وزارت خانه‌های ورزش و آموزش و پرورش، بهتر است مأموریت آقای نعمت‌زاده هم به پایان برسد، چرا که ایشان با وجود توانمندی‌هایشان، به دلیل کهولت سن نمی‌توانند بار سنگین وزارت خانه مهمی چون صنعت را به دوش بکشند. همچنین لازم است به خاطر برخی از مسایل، عده‌ای مهره‌های فعال در نهاد دولت هم جا به جا شوند تا حاشیه‌ها کاهش پیدا کنند.
وی تصریح کرد: روحانی دیر به فکر تغییرات کابینه افتاد.
وی می‌افزاید: روحانی در آغاز دولت و در انتخابات اعضای کابینه سراغ اعضای حلقه نیاوران نظیر واعظی و ظریف و نوبخت و فریدون و یونسی و نعمت‌زاده رفت.
همچنین با توجه به حمایت آقای هاشمی،  طبیعی بود که کارگزاران حضوری چشمگیر در دولت روحانی داشته باشند و شاهد حضور چهره‌هایی چون آقای زنگنه به عنوان وزیر نفت و البته اسحاق جهانگیری به عنوان معاون اول بودیم. همچنین تعدادی از چهره‌های اصلی کارگزاران سازندگی در استان‌های مهمی چون تهران و آذربایجان شرقی به عنوان استاندار انتخاب شدند. البته حزب اعتدال توسعه هم که می‌توان آنها را طیف راستگرای حامی هاشمی نامید هم در این بین سهم داشتند.
تأکید حق‌شناس بر لزوم برکناری وزیر صنعت در حالی است که این وزیر هزار میلیاردی، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ بوده و با وجود اختلافات شدید با برخی اعضای دولت، همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است.

رشد اقتصادی ادعایی و منفی ۵ درصد بازدهی بورس!
برخلاف ادعای رشد اقتصادی، میانگین بازدهی بورس منفی بوده است. این در حالی است که بورس، میزان الحراره اقتصاد هر کشور است.
روزنامه فرهیختگان از قول حسین خزلی کارشناس بازار سرمایه نوشت: تا زمانی که رشد اقتصادی مثبت نشود و به عدد قابل توجهی نرسد و نرخ سود واقعی در بانک کاهش پیدا نکند، توقع اینکه بورس رشد کند را نباید داشت.
این کارشناس می‌گوید: بورس حداقل باید بالای ۳۵ درصد بازدهی‌ داشته باشد تا رشد کند اما چنین بازدهی در سال جاری در بورس نبوده است. میانگین بازدهی شاخص بورس در ۶ ماهه ابتدای امسال منفی پنج درصدی بوده است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=27622

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.