تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حمایت دولت از نوسازی ناوگان مسافر ریلی ضروری است

حمایت دولت از نوسازی ناوگان مسافر ریلی  ضروری استبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ سید محمد راشدی افزود : با حمایت سهام‌داران برای بهبود وضع مالی و منابع شرکت ، امکان خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به هم‌وطنان میسر‌ ‌می‌شود.
وی گفت : هدف ما ارتقای خدمات‌دهی از نظر کیفی و افزایش آسایش و امنیت هم‌وطنان است و در این راه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.
راشدی با اشاره به مشکلات موجود افزود: در چارچوب مدیریت مباحث مالی شرکت، شاید خیلی از هزینه‌ها را کاهش دهیم اما نوسازی را در صورت حمایت دولت با جدیت پیگیری خواهیم کرد. 
رئیس هیئت مدیره رجا با بیان اینکه بعد از واگذاری رجا در سال ۸۸ ، این شرکت هیچ یارانه‌ ای برای خدمات تکلیفی دولت دریافت نکرده است ، خاطرنشان کرد : برغم این مسئله، رجا همچنان خدمات تکلیفی را از بابت قطارهای محلی و حومه ای و برخی مسیرهای دیگر انجام می‌دهد که منجر به زیان شرکت می‌شود.
راشدی میزان زیان رجا از بابت خدمات تکلیفی و … در سال های اخیر را بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: متأسفانه در دولت قبل بخش مسافری اعم از زیرساخت و حمایت از شرکت‌های ریلی مورد بی‌مهری قرار گرفت.
وی ضمن قدردانی از دولت تدبیر و امید در توجه به زیرساخت‌های ریلی به عنوان یکی از اولویت‌های این دولت افزود: برغم توقعات دست‌اندرکاران و مطالبات هموطنان، در بخش نوسازی ناوگان هنوز هیچ‌گونه کمکی به شرکت رجا نشده است.
راشدی با اشاره به میانگین سن ۳۱ سال ناوگان مسافری گفت : متأسفانه خدمات‌رسانی مطلوب و در شأن ملت عزیزمان با این ناوگان فرسوده امکان‌پذیر نیست.
رئیس هیئت مدیره رجا با اشاره به زمان بودجه‌ریزی برای سال آینده و مراحل تصویب آن در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمایندگان نیز با دقت نظر بر توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های اقتصادی کشور، حمایت‌های ویژه خود را در تخصیص بودجه خواهند داشت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34562

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.