- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

حمایت قاطع مدیران شبکه سه از برنامه هفت

سرویس فرهنگ و هنر مشرق – در حالی که وزیر و معاون سینمایی وزارت ارشاد طی اظهاراتی خواستار تغییراتی در برنامه هفت بودند و لابی‌های پشت پرده را نیز برای تحقق خواسته خود به کار گرفته بودند مدیر شبکه شه و مدیر گروه اجتماعی این شبکه به حمایت از برنامه هفت و عوامل آن پرداختند.

علی‌اصغر پورمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: برنامه «هفت» تا زمانی که در چارچوب رعایت عدالت، راستی و دلسوزی  باشد ما از آن حمایت می‌کنیم اما اگر در مسیر درستی نباشد و به بیراهه برود تذکر می‌گیرد و اگر روزی هم تولید و ساخت این برنامه به نفع سینما نباشد تعطیل خواهد شد. «هفت» تاکنون کاستی‌ها و نواقصی داشته است اما در مجموع برای پیشرفت سینمای ایران موثر بوده است.
این برنامه نواقصی داشته است البته جشنواره هم نواقص زیادی داشته است و به طور کلی جشنواره‌ها همواره با مشکلاتی مواجه هستند. اما نکته‌ای که وجود دارد برنامه «هفت» در این دوره از جشنواره فیلم فجر از حضور و بیان همه نوع نظرات سینماگران استفاده کرد و بی‌طرف بود. برنامه هفت در طول جشنواره، صدای سینماگران بود و بسیاری از فیلم‌سازان و دست‌اندرکاران سینما طی تماس‌هایی از رویکرد برنامه «هفت» تشکر کرده‌اند. این برنامه در پایان نیز از هیات داوران جشنواره برای حضور در برنامه دعوت به عمل آورد که آنها در برنامه حاضر نشدند. البته آقای ایوبی رییس محترم سازمان سینمایی به برنامه تشریف آوردند و از عملکرد سازمان متبوع و جشنواره دفاع کردند.