تاریخ ارسال : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حمایت نیکوکاران از رفتگر درستکار

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، همزمان با انتشار گزارشی از سرگذشت غم‌انگیز «رفتگر نیمه‌شب‌های کرج» در صفحه حوادث «ایران»، دیروز شاهد موجی از احساسات مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همراه با پیام‌هایی پرشور و امید بودیم. تلفن‌های گروه حوادث و سایر بخش‌ها دائم زنگ می‌خورد و مردم برای یاری رساندن به مرد گرفتار اعلام آمادگی کردند. زوج نیکوکار کرجی که تا کنون ده ها زندانی را  آزاد کرده اند نیز برای آزادی وی اعلام آمادگی کردند.

در این گزارش تکاندهنده به روایت زندگی عجیب مرد جوانی به‌نام «جعفر باقری»، رفتگر پیمانکار شهرداری کرج پرداختیم. او که طی ۶ ماه، سه بار در حال کار، کیف‌های حاوی پول نقد، طلا و جواهرات را در خیابان‌ها یافته و بی‌آنکه وسوسه شود، آنها را به صاحبانشان بازگردانده بود. اما سحرگاه ۱۸ مهر ۹۴، هنگامی که او در حال جاروکردن خیابانی در منطقه ۱۱ شهرداری کرج – کلاک- بود متوجه شد جوی آب توسط درختی شکسته مسدود شده است. او بلافاصله برای برداشتن تنه درخت دست به کار شد غافل از اینکه سیم برق پاره‌ای در جوی آب افتاده است و ناگهان مرد جوان دچار برق گرفتگی، سوختگی و شکستگی شدید شد. دقایقی بعد هم رفتگر نیمه جان در تماس همکارانش با اورژانس، با همان لباس‌های نارنجی به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت. اما افسوس که هیچ‌کس حاضر به پرداخت هزینه‌های درمان مرد نگونبخت و درستکار نشد.
با این حال و پس‌از بهبود نسبی و به‌دلیل مشکلات جسمی نتوانست به محل کارش برگردد و پیمانکار شهرداری هم با او قطع همکاری کرد. حالا او مانده بود با میلیون‌ها تومان بدهکاری و نگاه‌های سنگین صاحبخانه و هزینه‌های درمان خود و معیشت خانواده‌اش و البته آلبومی از عکس‌های یادگاری مسئولان شهر با او.سرانجام «جعفر» که با حقوق ماهانه ۸۰۰ هزار تومانی، امید به آینده‌ای روشن داشت، به‌خاطر دریافت نکردن ۲۱ ماه حقوق و نپرداختن ۱۶ ماه اجاره خانه با شکایت صاحبخانه‌اش بازداشت شد. اما چند روز بعد و به‌دنبال انتشار ماجرای تلخ زندگی‌اش در صفحه حوادث «ایران»، ورق برگشت و زندگی روی خو


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=72731

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.