تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۳۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حمیدرضا پگاه: نقشی درجه یک از سینما طلبکارم

وب سایت همشهری شش و هفت: وب سایت همشهری شش و هفت: حمیدرضا پگاه، هر چند اولین حضورش را در عرصه بازیگری در سال ۷۲ و با بازی در سریال «ضلع ششم» به کارگردانی «مسعود فروتن» شروع کرد اما هشت سال وقت ضروری بود برای اینکه با حضور در نقش کلیدی سریال «تفنگ سَرپر» امرالله احمدجو به مخاطب های رسانه ملی ارائه گردد. « «   نقشی درجه یک از سینما طلبکارم  شخصیت «دامون» در سریال عاشقانه که سال کنونی از مسیر شبکه نمایش خانگی توزیع گردید هم یکی از نقش هایی بود که هرچند کوتاه اما با اقبال و دقت مخاطب های سریال رو به رو گردید و خیلیها را به دنبال گره گشایی از این شخصیت مرموز برانگیخت. پگاه این روزها با فیلم سینمایی «رقص پا» به کارگردانی مزدک میرعابدینی بر پرده نقره ای سینماها به سر می برد.  سریال «گیله وا» به کارگردانی اردلان عاشوری هم دیگر  اثری هست که این روزها با بازی پگاه، روزهای فیلمبرداری اش را در استان گیلان سپری می کند؛ سریالی که داستانی را از دل تاریخ معاصر استان گیلان و قیام میرزا کوچک خان روایت می کند.

آقای پگاه! آخرین نقش آفرینی شما، «دامون» در سریال عاشقانه است؛ مثل زیادتر نقش های تان به صحیحی ایفا گردید و بیننده را با خود همراه کرد، به نظر شما چه عاملی در شخصیت دامون هست که موجب می گردد بیننده با او همذات پنداری کند؟

چه مولفه های شخصیتی در دامون موجب گردید به رغم اقداماتی نامناسب گیسو، بازهم به او علاقه مند بماند و در انتظار بازگشتش باشد؟

البته ضروری هست این را هم بگویم که نقش من در سریال عاشقانه در حد اشانتیون بود. نقشی نبود که پیشنهاد آلم باشد و زیاد کوتاه بود.

سریال عاشقانه یکی از مثال های موفق شبکه نمایش خانگی بود و کمتر کسی فکرش را می کرد که بعد از شهرزاد سریال دیگری بتواند چنین موفقیتی را در این شبکه از آن خود کند، به نظر شما سبب اقبال مردم به عاشقانه چیست؟

بیننده قصه سریال عاشقانه را دوست داشت و دنبالش می کرد. حضور بازیگران و نوع کارگردانی هم از دیگر نکاتی هست که موجب گردید سریال از نظر مخاطب های خوش بیاید و مجموعا کار مردم پسند باشد.
  نقشی درجه یک از سینما طلبکارم

بازخوردهای مردم نسبت به نقش آفرینی شما در سریال چه بود؟ مبحث جالبی را در میان اظهارنظرها به سبب می آورید؟

  بیشترین مشکلی که مخاطب های درخصوص این سریال می پرسیدند این هست که به چه سبب حضورت در این سریال تا به این اندازه کم بود.

بد نیست برگردیم به سال ها پیش، چه گردید که تصمیم گرفتید بازیگری را بعنوان هدف شغل ای تان انتخاب کنید و امروز از این انتخاب رضایت دارید؟

اینکه یک بازیگر متنی را می خواند و به آن عینیت می بخشد به عقیده من زیاد جالب هست. دیگر مولفه جالب بازیگری گروهی بودن آن هست.

چه گردید که در مسیر بازیگری قرار گرفتید؟

اولین حضورم در کسوت بازیگر سریال «ضلع ششم» به کارگردانی آقای مسعود فروتن بود.

چطور با آقای فروتن آشنا و برای بازی در سریال انتخاب شدید؟

دستیار تامین کننده در یکی از برنامه های شبکه دو بودم و آقای فروتن مرا در جریان همان برنامه دیده بود و بالاخره از من دعوت کرد تا در یکی از نقش های سریال شان بازی کنم. ابتدا از روی کنجکاوی رفتم اما پس از ان بازیگری را بصورت جدی دنبال کردم و یک مرحله فن اظهار رفتم و کتاب های حوزه بازیگری را خواندم و اهتمام کردم خودم را در حوزه دانش بازیگری تا آنجا که توان دارم کامل کنم.

نوعی آرامش و وقار خاصی در چهره و اظهار شما وجود دارد که در نقش های تان هم نمود پیدا می کند، این آرامش از کجا می آید و چقدر شبیه خود داخلی شماست؟

 

خیلی از مخاطب های تلویزیون شما را با سریال «آخرین گناه» به سبب می آورند، سریال ماه رمضانی که در رمضان سال ۸۵بر آنتن رسانه ملی جای گرفت. پس از ان سریال به ناگاه چهره شما در میان مردم شناخته گردید. آوازه چه پیامدهایی را برای شما به دنبال داشت؟

آوازه چه پیامدهایی را برای شما به دنبال داشت؟سریال های مناسبتی بخصوص در همان سال ها هواداران بسیاری داشتند تا آنجا که تماشای سریال های ماه رمضانی به نحوی یکی از مناسک مردم شمرده می گردید. سریال«آخرین گناه» هم کار متمایزی نسبت به سریال هایی بود که در همان سال ها روی آنتن می رفت. همه این اتفاق ها در کنار هم موجب گردید کار دیده گردد و در کنارش من هم بعنوان بازیگر دیده گردیدم. البته من این تجربه را چند سال قبل از آن هم داشتم.   نقشی درجه یک از سینما طلبکارم     پنج سال قبل از «آخرین گناه» سریال «تفنگ سر پر» با بازی من پخش گردید، البته آن سریال آنچنان پرمخاطب نشده بود اما مردم مرا شناخته بودند.

««برخورد خیلی نزدیک» آقای وطن دوست با فیلمنامه و کارگردانی مطلوب و بازی های تأثیرگذارش از آثار قابل دقت بود. با این وجود نقشی که شما در این فیلم بازی کردید تا انتهاء ابهام آمیز باقی ماند. اکنون برای مان بگویید که مرد داستان واقعا به دوست همسرش علاقه مند شده بود یا قصد داشت انتقام بازی داده شدن خودش را بگیرد؟

آ آقای وطن دوست خیلی مهربان و محبوب می باشند و من همکاری زیاد مطلوبی با وی داشتم، خیلی خوشحالم که بعد از مدتها بار دیگر فیلم ساخته اند، خیلی از آن همکاری متقاعد هستم. آ « «برخورد خیلی نزدیک» فیلم کپی نبود. امید دارم که در فیلم های بعدی آثار وطن دوست اتفاق های خوب تری بیفتد و اگر بشود که با وی همکار شو م که چه خوب تر.

شما در آثار سینمایی مکرری حضور پیدا کرده اید، خودتان کدام اثر را زیادتر دوست دارید؟

یک کار و نقش درجه یک را از سینما طلبکار هستم و امید دارم که این اتفاق بیفتد.

 در میان سریال ها به کدام نقش آفرینی علاقه زیادتری دارید؟

با یکی از آثار تلویزیونی ام رابطه خاصی دارم که آن «اثر تفنگ سرپر» هست، زیرا نقطه عطفی برای من بود و در آن نقش کلیدی تاریخی را بازی می کردم.

بیشتر علاقه مندید در سریال هایی که در بستر تاریخ معاصر روایت می گردد، بازی کنید؟

از سمت دیگر تخیل در بستر تاریخ پرواز امکان زیادتری دارد و برای بازی های متمایز هم امکان زیادتری می گردد، اتفاقا این روزها هم مشغول بازی در سریالی هستم که در بستر تاریخ معاصر روایت می گردد.

اگر قرار بر انتخاب میان رسانه ها یا مدیوم های متفاوت باشد، انتخاب شما چیست؟

این روزها بسیاری از چهره های سینما و تلویزیون در عرصه تئاتر حضور پیدا می کنند، تصمیمی برای حضور در صحنه تئاتر ندارید؟

ک

فعالیت هنری دیگری هم در کنار بازیگری دارید؟

اخیرا پدر شده اید، پدر بودن چه عالمی دارد و چقدر نظر آدم را نسبت به دنیا دگرگونی می دهد؟

درباره «گیلدا» به کارگردانی کیوان علیمحمدی و امید بنکدار دیدگاهی دارید؟

««گیلدا» فیلمی اپیزودیک هست که من در یکی از اپیزودهایش بازی می کنم. فیلمی کم پرسوناژ که هر اپیزود دو بازیگر دارد. یکی از این بازیگرها هم خانم افشار هست که در همه اپیزودها به سر می برد. در یکی از اپیزودهای مربوط با تاریخ معاصر در این فیلم بازی می کنم. این فیلم در نقطه انتهاءی دو سال بیکاری من از مهر ۹۳ تا مهر ۹۵ایستاده هست.

چرا؟

چون در انتظار بودم نقشی به من پیشنهاد بشود که زیادتر دوستش دارا باشم و درگیرم کند. این اتفاق پیش نمی آمد تا اینکه برای یک فیلم شخصی به اسم «رقص پا» به کارگردانی مزدک میرعابدینی که نقش خیلی تعجب آور و غریبی نبود؛ پیشنهاد گردید. «

فیلم در گروه هنر و تجربه اکران می شود؟

این روزها مشغول سریال «گیله وا» به کارگردانی اردلان عاشوری هستید و به زودی بار دیگر شما را در رسانه ملی می بینیم، از این سریال و نقش تان بگویید.

البته چند هفته پیش سریال «دیگری» با بازی من در تلویزیون پخش گردید، مینی سریال مرجان اشرفی زاده، کار جمع و جوری بود اما در وقت نامناسبی پخش گردید، به سبب حضور خانم اشرفی زاده و متن کار بود که بازی در آن را قبول کردم.  نقشی درجه یک از سینما طلبکارم  درخصوص سریال «گیله وا» هم ضروری هست بگویم که کار در بستر نبرد جهانی اول و دوران میرزا کوچک خان می گذرد و نقشی که در این سریال دارم بازسازی نقش یکی از یاران میزرا کوچک خان هست، قصه زیادتر در خانواده ای می گذرد که من نقش پدر آن خانواده را بازی می کنم، کاراکتری به اسم محمودخان.

بله! مراحل تولید کار زیاد سخت بود و البته تاکنون هم فیلمبرداری کار ادامه دارد. تصویربرداری کار از تیر ماه در شمال کشور شروع گردید و تاکنون هم ادامه دارد و انشاءالله در مهرماه به انتهاء می رسد، من هم یکی، دو روز به تهران آمده ام و برای ادامه جریان فیلمبرداری بار دیگر به شمال باز خواهم گشت و امید دارم سریال با اقبال مخاطب های روبه رو گردد.

برای نزدیک شدن به این نقش از مراجع پژوهش های یا تصویری خاصی هم استفاده کردید؟

منبع من برای بازی در این نقش فقط خود فیلمنامه بود. ک امید دارم حاصل کار هم مطلوب باشد.

کار برای کدام شبکه تولید شده است؟

دوست دارید با کدام کارگردان ها همکاری داشته باشید؟

هر کارگردانی که خوب ترین نقش را برای من دارا باشد.

در پایان؟

امیدوارم اتفاق های مطلوبی برای سینمای ما بیفتد، خدا را شکر در یکی، دو سال سابق اقبال مردم به سینماها زیادتر شده و میزان فروش فیلم ها هم رشد چشمگیری داشته.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77248

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.