تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۲:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

حوادث تلخ نـوروز ۹۷

تعطیلات نوروز سال کنونی هم با حوادث تلخ و شیرینش تمام شد. .. رخدادهای تلخی را رقم زد و خانواده‌های زیادی را داغدار کرد، اما زیادی همچنان باور دارند که سال کنونی تعطیلات آرامی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه کرده‌ایم.
فوت جوان نابغه در اوج هیجان
آخرین روز‌های سال گذشته، پسر جوان نابغه تهرانی که برای گذراندن تعطیلات نوروزی به مازندران عزیمت کرده بود در جریان حادثه‌ای ناگوار جان باخت. « «سید سینا فارابی» ۲۵ ساله، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی، در حالی که سوار بر موتور چهار چرخ غیر نرمال اجاره‌ای بود دچار سانحه مرگبارشد و با واژگونی موتورش جان باخت.
۵ کشته در جاده خراسان رضوی
در حالی که تنها دو روز تا شروع سال جدید مانده بود، تصادف پراید و هیوندا در جاده «بجستان» به «بردسکن» واقع دراستان خراسان رضوی، پنج کشته و چهار مجروح بر جا گذاشت. هر ۵ کشته سرنشینان پراید بودند و مصدومان نیز به بیمارستان انتقال یافتند.
انتهاء کابوس ۸ ساله اعدام
محبوس محکوم به قصاص با کوشش بی‌وقفه اعضای شورای حل اختلاف مخصوص زندان مرکزی بندرعباس و با رضایت اولیای دم از فوت خلاصی یافت. این محکوم که سال ۸۸ به اتهام قتل، با حکم قصاص روبه‌رو شده بود درنهایت با رضایت خانواده مقتول از کابوس اعدام خلاصی یافت.
همسرکشی درنخستین روزعید
اولین روز نوروز مردی ازاهالی روستای «کله شیر» استان ایلام همسرش را با شلیک گلوله به قتل رساند وبعد هم با شلیک گلوله‌ای به زندگی خود انتهاء داد. این مرد که بر سر اختلاف‌های خانوادگی با همسرش به مشاجره پرداخته بود، نیمه جان به بیمارستان انتقال یافت، اما به‌خاطر شدت جراحت‌ها جان باخت.
قتل زن جوان با اسلحه شکاری
در دومین روز فروردین ۹۷، زن ۲۱ ساله‌ای از اهالی شهرستان مینودشت استان گلستان با شلیک اسلحه شکاری به قتل رسید. این جنایت ساعت ۲ بامداد در روستای القجر اتفاق افتاد ومأموران پلیس درعملیاتی ضربتی قاتل ۲۳ ساله و همدست ۱۹ ساله‌اش را دستگیر کردند، اما هنوزانگیزه آن‌ها افشا نگردیده هست.
رهایی معجزه‌آسای کوهنورد کرجی
کوهنورد کرجی که طی حادثه‌ای از بلندای منطقه کلاک سقوط کرده بود با خوش شانسی از فوت رهایی یافت. ساعت دو بامداد دومین روز فروردین، مأمورین گشت کلانتری ۴۰ «کلاک» که برای رسیدگی به درگیری چند همسایه به محل واقعه رفته بودند ناگهان با شنیدن صدای ناله‌ای در اطراف کوه‌های منطقه، خود را به محل مورد نظررسانده و کوهنورد مصدوم را که از شدت جراحت‌ها نیمه جان شده بود رابا گذشت چند ساعت ازحادثه ترسناک رهایی دادند. این کوهنورد ۴۸ ساله که به‌دنبال سقوط به داخل دره مصدوم شده بود با کمک مأمورین گشت به بیمارستان انتقال یافت.
مادر و فرزند قربانی قاتل خاموش
قاتل خاموش در سومین روز نوروز، مادر و دختری از ساکنان روستای جنگل‌آباد شهرستان جیرفت واقع دراستان کرمان را به کام فوت کشاند. زن ۲۴ ساله و دختر ۲ ساله‌اش به‌دلیل نشت گاز از آبگرمکن گازی در حمام، دچار خفگی شده بودند. با وجودی که همسایگان بسرعت آن‌ها را به بیمارستان جابه جا کرده بودند، اما کوشش پزشکان برای رهایی مادروفرزند بی‌نتیجه ماند و هر دو جان شکست خوردند.
جان باختن ۵ مرد در رودخانه
پنج مرد افغان در سومین روز نوروز هنگام شنا در رودخانه «مند بخش» محله کاکی بوشهر غرق گردیدند که اجساد هیچکدام از آن‌ها علی رغم تلاش‌های نیرو‌های امدادی تا روز گذشته پیدا نشد.
فوت کشاورز بدشانس
ساعت ۸ و ۴ دقیقه چهارمین روز نوروز، کشاورز ۴۰ ساله‌ای در شالیزار‌های جاده آمل- فریدونکنار، در برخورد با خودروی سواری جان باخت و دو زن ۴۴ و ۱۸ ساله و پسری ۶ ساله نیز که وی را معیت می‌کردند براثرمجروحیت به بیمارستان انتقال یافتند. این خودرو با ورود به داخل شالیزار با اعضای خانواده برخورد نموده بود.
طوفان پرحادثه شمال غرب
در چهارمین روز فروردین و بعد از واقع شدن طوفان سهمگین شمال غرب با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت، تیم‌های امدادی آذربایجان شرقی در جریان سقوط یک پاراگلایدر در کوه‌های اطراف شبستر جای گرفتند. با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر وتداوم طوفان، نیرو‌های هلال احمر و اورژانس برای رهایی سرنشین این پاراگلایدر سریعا وارد عمل گردیدند، اما درنهایت جسد اورا یافته و به پایین کوه انتقال دادند.

جسد رها شده در برغان
در اولین روز‌های نوروز، مأمورین گشت پلیس البرز در حدود محله «برغان» جسد مرد جوانی را در حاشیه رودخانه پیدا نمودند. جسد برای تعیین علت فوت به پزشکی قانونی انتقال یافت و تیمی از مأمورین مسئول تحقیق دراین باره گردیدند.
۱۵ مصدوم در انحراف اتوبوس
انحراف اتوبوس مسافربری از آزادراه زنجان – قزوین، ۱۵ مسافر را روانه بیمارستان کرد. این سانحه عصر چهارم فروردین به‌خاطر خستگی و خواب‌آلودگی راننده اتوبوس اتفاق افتاد. مصدومان بعد از درمان‌های مقدماتی در محل به بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان انتقال یافتند.
مرد خشمگین، همسر و دخترش را سوزاند
روز پنجم نوروز نیز در حومه شهر «خان ببین» رامیان- استان گلستان- واقعه هولناکی اتفاق افتاد. دراین ماجرا مرد ۵۷ ساله بعد از درگیری لفظی شدید با اعضای خانواده‌اش، شبانه در را روی آن‌ها قفل کرد و با ریختن بنزین همسر ۴۵ ساله و دختر ۲۱ ساله‌اش را در میان دود و آتش دستخوش کرده و زنده زنده سوزاند.     این مرد که با رسیدن مأمورین پلیس ونیرو‌های امداد وهمزمان با انتقال مصدومان به بیمارستان، ادعا کرد از این اتفاق اطلاعی نداشته و بعد از شنیدن داد خانواده‌اش برای رهایی آن‌ها وارد عمل شده هست.   وقتی آتش به داخل خانه رسید از کارم پشیمان شدم، اما در آهنی داغ شده بود و نتوانستم کاری برای رهایی همسر و فرزندم انجام دهم. در این سانحه تلخ زن میانسال جان باخته و دختر جوانش با سوختگی ۹۰ درصدی تحت معالجه قرار دارد. طبق اعلام پلیس قرار داشتن خانه این مرد در زمین کشاورزی حومه شهر علت شده بود تا کسی از ساکنان منطقه متوجه ماجرا نشود.
۳ کشته در تصادف کامیونت و سواری
تصادف یک سواری با کامیونت در کانون آشخانه به جنگل گلستان سه کشته و ۲ مصدوم داشت. علت این سانحه مرگبار که روزپنجم فروردین اتفاق افتاد در دست ارزیابی قرار دارد.
عروسی، عزا شد
شلیک‌های هوایی که درجریان برگزاری جشن عروسی در شهرستان دهدشت- استان کهگیلویه و بویراحمد- اتفاق افتاد یک نفر از میهمانان را به کام فوت برد و ۲ نفر نیز مجروح وروانه بیمارستان گردیدند. این سانحه غروب پنجمین روز فروردین در یکی از باغ‌های دهدشت اتفاق افتاد که ضارب ازسوی پلیس بازداشت شد.
قتل در شکارگاه
نوجوان ۱۶ ساله روستایی اهل شهرستان «شازند» استان مرکزی، همزمان با روز پنجم نوروز با پلیس ارتباط برقرار کرد و ادعا کرد در زمان شکار پرنده‌ای در صحرا تیرش خطا رفته و شوهر خواهرش را به شدت مجروح کرده هست. به‌دنبال این ارتباط، تیم‌های امداد و پلیس سریعا به محل اعزام گردیدند، اما علی رغم تلاش‌ها برای رهایی جان مجروح ۳۶ ساله، موفق به نجاتش نشدند. ضارب نوجوان برای تکمیل تحقیقات و سیر مراحل قانونی تحویل پلیس شد.
مصدوم شدن ۶ سرنشین پراید
برخورد اتوبوس حامل گردشگران با پراید در جاده ییلاقی فیروزجاه در نزدیکی بابل، منتج به مصدوم شدن ۶ نفر شد. در این سانحه که ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه پنجم فروردین به اورژانس ۱۱۵ بابل گزارش شد دو زن ۴۶ ساله، دو مرد ۵۰ ساله و دو پسربچه هشت و چهار ساله که سرنشین پراید بودند، مصدوم گردیدند.
بازداشت قاتل در یک ساعت
عامل قتل دو تن در شهرستان امیدیه استان خوزستان در حالی که بعد از جنایت متواری شده بود، در کمتر از یک ساعت بازداشت شد. این جنایت ۶ فروردین به پلیس گزارش شد و تحقیقات در مورد داعیه قتل ادامه دارد.
عزیمت خانوادگی مرگباردرلبنان
خانواده ایرانی که برای تعطیلات نوروز به لبنان عزیمت کرده بودند هنگام گرفتن تصویر یادگاری کنار صخره سرشناس «روشه» بیروت دستخوش امواج دریا شده و به داخل آب افتادند. صیادان محلی با دیدن این صحنه برای رهایی این خانواده وارد عمل گردیدند، اما تنها توانستند پدر، مادر و یکی از دخترهای را رهایی دهند. درنهایت با کوشش صیادان و تیم‌های امدادی، اجساد دو دختر ۹ و ۱۵ ساله پیدا گردید و پسر ۲۳ ساله خانواده همچنان مفقود هست.
انتهاء زندگی دو جوان در یکقدمی بیمارستان
دو پسر ۱۷ و ۱۹ ساله در ششمین روز فروردین به‌دلیل مسمومیت دارویی در کنار بیمارستان قائم شهرستان اسدآباد جان شکست خوردند. به گفته فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد- استان همدان- اجساد این دو پسر زمانی پیدا گردید که عده ای از رهگذران به وضع آن‌ها در داخل پژو پارس مشکوک شده و مبحث را به پلیس گزارش کردند.     تحقیقات مقدماتی نمایش داد آن‌ها مسافر بوده و به‌دلیل مسمومیت در بیمارستان تحت معالجه قرارداشته، اما بعد از ترخیص با رضایت شخصی، دیگربار دچار مشکل شده و این بارقبل ازانتقال به بیمارستان جان باخته بودند.
کشف جسدی در رودخانه
روز ششم نوروز، کشف جسدی در ۵۰۰ متری رودخانه گادرشهرستان «اشنویه» -استان آذربایجان غربی- به پلیس گزارش شد. بررسی‌های مقدماتی نمایش داد جسد مربوط به مردی اسب سواربوده که یک روز قبل هنگام گذر از رودخانه غرق شده و اثری از او به دست نیامده بود.
کلاهبرداری از معاون پیشین وزیر دادگستری
مظفر الوندی، معاون پیشین وزیر دادگستری و دبیر پیشین مرجع ملی حقوق کودک که با کاروانی زیارتی برای تعطیلات نوروز به نجف رفته بود در ششمین روز نوروز وهنگامی که قصد برگشت به کشور را داشت در فرودگاه نجف متوجه شد بلیت‌های او و هم کاروانی‌هایش غیرواقعی هست. مسافران سرگردان درنهایت بعد از ساعت‌ها بلاتکلیفی موفق گردیدند برای ۶ ساعت بعد بلیت برگشت تهیه کنند. آن‌ها بعد از برگشت به ایران دریافتند آژانس مسافرتی که با آن به عزیمت رفته بودند متقلب بوده هست. ۱۱۰
قتل عام خانوادگی در «خنداب»
طی هفتمین روز نوروز، مرد ۶۰ ساله‌ای در یکی از روستا‌های شهرستان «خنداب» استان مرکزی، بعد از درگیری با همسر میانسال واعضای خانواده او، آن‌ها را به گلوله بست و همسر، برادر زن، خواهرزن و مادرزنش را کشت وپس ازآن خود را به پلیس معرفی کرد. تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد.
تراژدی فوت دخترک
مأمورین پلیس مشهد شامگاه هفتمین روزسال جدید، جسد دختر بچه‌ای را داخل کیسه‌ای پلاستیکی در شهرک شهید رجایی کشف نمودند. تحقیقات مقدماتی پلیس نمایش داد دختر بچه روز سه‌شنبه ۷ فروردین برای خرید نان از خانه خارج و غیب گردیده بود. خانواده این کودک بعد از ساعت‌ها جست و جوی ناکام، ساعت ۹ شب خبر مفقود گردیدن دخترشان را به پلیس دادند. تا اینکه جسد دختربچه که آثار خفگی روی گردنش مشهود بود، ساعت ۱۲ شب پیدا گردید. جسد با دستوربازپرس کشیک قتل به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
مصدوم شدن ۳ زن و یک مرد در منفجر شدن گاز
هفتم فروردین انفجارگاز در منطقه «چمستان» شهرستان نور-استان مازندران- ۴ عضو یک خانواده را راهی بیمارستان کرد. مصدومان سه زن و دخترهای ۱۲، ۲۲ و ۳۵ ساله و یک مرد ۴۵ ساله بودند که به‌دلیل سوختگی تحت معالجه قرارگرفتند.
سه کشته در دو درگیری طایفه‌ای
درگیری طایفه‌ای در شهرستان‌های شادگان و لالی استان خوزستان ۳ کشته و ۳ مجروح بر جا گذاشت. این درگیری‌ها در هشتمین روز فروردین به پلیس گزارش شد. در یکی از آن‌ها که در شهرستان شادگان اتفاق افتاد، دو قوم که از اواسط سال گذشته با یکدیگرمشاجره داشتند به علل نامعلوم دیگربار با یکدیگر اختلاف پیدا کرده و با تیراندازی به یکدیگر مرد ۶۰ ساله و نوه ۲۲ ساله‌اش را به کام فوت کشانده و یک تن را مجروح کردند. علاوه بر این در شهرستان لالی نیز دو قوم دیگر روی هم اسلحه کشیدند که یک نفر کشته و ۲ نفر مجروح گردیدند.
فوت ۵ ایرانی در ترکیه
۸ ۸ ایرانی که اعضای دو خانواده بودند و برای تفریح به ترکیه رفته بودند، در مسیر شهر بایبورد-گوموشحانه در شمال شرقی ترکیه دچار سانحه شده و با سقوط خودروی سواری‌شان به داخل چاله ۱۰ متری فاضلاب، کشته گردیدند. در این سانحه ۵ تن کشته و ۲ کودک ۱۲ ساله و یک کودک ۲ ساله مجروح گردیدند.
سانحه در نانوایی
نهمین روز نوروز ۹۷، فرورفتن سیخ‌های نان نانوایی در سر کارگر ۳۶ ساله به مأمورین آتش‌نشانی رشت اعلام شد. با حضور امدادگران در محل، کارگر مصدوم که از ناحیه سر عارضه دیده بود از فوت قطعی رهایی یافت و به بیمارستان انتقال یافت.
به قتل رسیدن سرنشینان پراید زیر چرخ‌های کامیون
در برخورد پراید و کامیونت ایسوزو که دهم فروردین در کانون اندیکا- لالی واقع در استان خوزستان اتفاق افتاد ۶ تن کشته و ۲۳ نفر مصدوم گردیدند. در این تصادف سهمگین یک کودک، ۲ زن و ۲ مرد در دم کشته گردیدند و یک مصدوم نیزدر بیمارستان جان باخت.
خطری که از بیخ گوش مسافران گذشت
پرواز کیش- تبریز شرکت هواپیمایی آتا در نهمین روز فروردین هنگام فرود دچار سانحه شد که با ترکیدن لاستیک سمت راست مسافران را وحشت زده کرد.
قتل در خیابان
صبح نهم فروردین مردی ۳۷ ساله در یکی از خیابان‌های شهر دهدشت، زن ۲۸ ساله‌ای از آشنایانش را با کلاشینکف به رگباربست. قاتل سریعا بعد از این جنایت بازداشت شد و تحقیقات برای کشف انگیزه‌اش شروع شد.
صاعقه، ۳ قربانی گرفت
عصر دهم فروردین، دختری ۱۲ ساله و ۲ پسر ۱۸ و ۲۰ ساله هنگام گردش در روستای هفت چشمه بخش کندوان میانه آذربایجان شرقی بر اثر برخورد صاعقه جان شکست خوردند.
بازداشت قاتل چوپان
عامل قتل چوپان ۴۵ ساله در شهرستان ساوه بعد از ۲۱ روز شناسایی و بازداشت شد. این جنایت که ۱۶ اسفند ۹۶ به‌خاطر دزدی چند گوسفند رخ داده بود، با بازداشت یکی از عوامل جنایت وارد فاز تازه‌ای شده و کوشش برای شناسایی دو همدست دیگر او ادامه دارد.
رهایی ۷ سرنشین لنج باری
این شناور حدود ساعت ۲:۵۰ صبح یازدهم فروردین اعلام وضع اضطراری کرد و سرنشینان شناور ناجی ۹ از بندر خارک بعد از اعزام به موقعیت، موفق گردیدند بعد از ساعت‌ها جست و جو سرنشینان این لنج را رهایی دهند.
کارگر معدن زیر آوار
ریزش معدن زغال سنگ در شهرستان راور استان کرمان یک کارگر را به کام فوت کشید و دو نفر را نیز مجروح کرد. در این سانحه که ساعت ۱۰ و ۴۷ دقیقه یازدهم فروردین اتفاق افتاد، نیرو‌های امدادی به منطقه اعزام گردیدند و جسد کارگر ۴۰ ساله را بیرون کشیدند. دو کارگر ۳۰ و ۴۰ ساله نیز به بیمارستان انتقال یافتند.
جدال خونین در جشن ازدواج
درگیری میهمانان مراسم عروسی در شهرستان گرگان، با به قتل رسیدن یک نفر و مصدوم شدن سه تن دیگر جشن را به عزا مبدل کرد. این سانحه شامگاه دهم فروردین اتفاق افتاد که پس ازورود پلیس به قائله ۶ نفر دستگیر گردیدند.
مسمومیت میهمانان عروسی
یازدهمین روز فروردین، ۵۲ تن از میهمانان مراسم عروسی زوجی در روستای باروج بخش یامچی مرند که یک شب بعد از جشن ازدواج با خوردن کباب‌های باقی مانده از شام شب قبل مسموم شده بودند به بیمارستان انتقال یافتند که همه آن‌ها سرپایی معالجه گردیدند.
فوت سرباز وظیفه پلیس
راننده پراید که در کانون چناران- مشهد در حال حرکت بود در نزدیکی منزل آباد (حوالی مشهد) هنگام سبقت کنترل خودرو را از دست داد و به اتاقک پلیس برخورد کرد. بر اثر این برخورد که دوازدهمین فروردین اتفاق افتاد، راننده پراید که با رفتن در شانه خاکی جاده قادر نبود خودرو را متوقف کند، به دو سرباز یگان امداد پلیس خراسان رضوی در مشهد و کانکس پلیس برخورد کرد که یک نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات جان باخت.
۵۴ مصدوم در زمین لرزه کرمانشاه
۳ ۳ ریشتر، دوازدهم فروردین شهرستان سرپل ذهاب را لرزاند و بیشتر از ۵۴ نفر را روانه بیمارستان کرد. طبق آخرین گزارش‌ها شمار زیادی از مجروحان سرپایی معالجه شده و تنها چند نفر از آن‌ها در بیمارستان‌های سرپل ذهاب و کرمانشاه بستری می باشند. مصدومان این سانحه ساکن شهرستان‌های سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین بودند.
کشف جسد کوهنورد بعد از ۷۳ روز
پیکر کوهنورد تبریزی گم شده بعد از ۷۳ روزجست‌و‌جو درنهایت روز ۱۲ فروردین با کوشش نجاتگران جمعیت هلال احمر و کوهنوردان هیأت کوهنوردی استان آذربایجان شرقی در بلندای «می‌شو» پیدا گردید.

بازداشت سارق مسلح بعد از ۴ سال
قاتل فراری بعد از چهار سال زندگی پنهانی، هنگام دزدی مسلحانه گوسفندان، بازداشت شد. متهم ۴ پارسال در جریان درگیری مرتکب جنایت شده بود که بعد از چند سال تعقیب وگریزپلیسی بازداشت شد.   مرجع: روزنامه ایران


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94416

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.