تاریخ ارسال : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خاتمی منفعل شده اما برای توبه باید ابراز ندامت کند

یک سایت ضدانقلاب فعال در فتنه سبز می‌گوید خاتمی احتمالا درصدد عقب‌نشینی است اما حاکمیت از او توبه واقعی می‌خواهد.
به گزارش شلمچه نیوز، سایت گویانیوز با اشاره به سخنان اخیر خاتمی نوشت: خاتمی می‌گوید: «برای حل مسئله حصر باید به دغدغه‌ها و نگرانی‌های «بزرگان»، از جمله رهبر جمهوری اسلامی ایران گوش داد، با آن‌ها صحبت کرد و برای رفع این نگرانی‌ها به آنها کمک کرد… موسوی و کروبی در صورت رفع حصر به دنبال انتقام نخواهند بود… ساختارشکنانی که به اسم اصلاحات شعارهای بی‌ربط می‌دهند اصلاح‌طلب نیستند و آن‌هایی هم که به نام انقلاب و نظام بداخلاقی و فحاشی می‌کنند و حرف از حذف مخالفان خود می‌زنند، نبایدخودشان را به جریانات درون نظام منتسب کنند…» او به نوعی، آمادگی تواب‌سازی و دعوت موسوی و کروبی به توبه را تائید می‌کند. خاتمی هم با نفی عمل «ساختارشکنان موسوم به اصلاح طلب»، بخش جدی‌تر گروه‌ها و افراد خواهان «اصلاح حکومت» را نفی می‌کند.
گویانیوز می‌افزاید: این در حالی است که رهبر جمهوری اسلامی به خاتمی امکان ملاقات نداده و حتی چند سال پیش در بستر بیماری نیز اجازه عیادت را به خاتمی نداد.
این سایت ادامه می‌دهد: گام بعدی خاتمی باید ملاقات با موسوی و کروبی به منظور توجیه آنان به توبه و عذرخواهی باشد. توبه به راحتی پذیرفته نمی‌شود. کسی که توبه می‌کند باید از عهده امتحانات سخت برآید. از جمله این که به هوادارانش پشت کند؛ بر گفته‌های پیشین‌اش، خط قرمز بکشد؛ خود به تواب‌سازان بپیوندد؛ همان طور که خود در هم شکسته است، یارانش را در هم بشکند… به عبارتی پروسه توبه فقط به گفتار ختم نمی‌شود و توبه‌کننده باید عملا ثابت کند که از گذشته خود نادم و پشیمان است.
یادآور می‌شود خاتمی در محافل خصوصی اذعان کرده که ادعای تقلب ۱۱ میلیونی در انتخابات سال ۸۸ واقعیت نداشته است؛ دروغ بزرگی که منجر به زمینه‌سازی برای آشوب‌افکنی نیابتی دشمن، ایجاد بی‌ثباتی و تحریم‌های اقتصادی بعدی شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26778

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.