تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خاتمی: میانگین حقوق طلبه، ۶۰۰ هزار تومان هست

خبرگزاری مهر: آیت الله سید احمد خاتمی در سمینار «بصیرت فاطمی و حوزه انقلابی» با اهتمام بر اینکه حضرت فاطمه(س) شناسنامه ما هست گفت: سرمان را بلند می‌گیریم که شیعه هستیم و استان لرستان این افتخار را دارد که استان فاطمه(س)، امام علی(ع) و اهل‌بیت هست.

آزادی را عالمان دین به ارمغان آوردند

امام‌جمعه موقت تهران با اهتمام بر اینکه این بصیرت فاطمی هست بیان داشت: فاطمه(س) در مسیر دفاع از ولایت امن از آسیب را شرط نمی‌داند و می‌دانست انتهاء راه شهادت هست و رفت، «جو زده» نشد و آموخت که دین یعنی ولایت و ولایت یعنی دین.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به حوزه‌های علمیه و عالمان دین گفت: در این ارتباط سه بحث «نقش روحانیت و عالمان دین»، «رسالت عالمان دین» و «خواب‌هایی که دشمنان بر علیه روحانیت» نگاه کردند و دام‌هایی که گذاشتند و می‌گذارند را تعریف می‌کنم.

وی بابیان اینکه در ۱۰۰ سال موخر به‌خصوص روحانیت نقش‌آفرینی داشته‌اند و نقش آن‌ها پاسداری از فرهنگ دین بوده هست اضافه کرد: اگر امروز سرمان را بلند می‌گیریم و می‌گوییم دین می‌تواند جامعه را اداره کند به علت حضور روحانیون و عالمانی هست که فرهنگ دین و تشیع را نگه داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اهتمام بر اینکه نقش دوم روحانیت در طول قرون به‌خصوص در ۱۰۰ سال موخر نقش در آزادی و استقلال ملت‌ها بوده هست گفت: آزادی را عالمان دین به ارمغان آوردند گفت: حکومت سیاه پهلوی اوج دین‌ستیزی بود، دوران خفقان بود و مردم نمی‌توانستند نفس بکشند و آوردن اسم امام(ره) گناه بود.

روحانیت سرمایه جاوید و ماندگار هست

آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه جالب هست که امروز از ایران با «بی‌بی‌سی» گفت و گو می‌کنند و می‌گویند در ایران آزادی نیست و این در حالی هست که به همان دلیلی که شما راحت در کشور با دشمن گفت و گو می‌کنی می‌گویی آزادی نیست، آزادی هست اضافه کرد: چه کسانی کشور را از سلطه رهایی دادند؟ چه کسی توانست پادشاه را سرنگون کند؟ وقتی بزرگ عالمان دین امام خمینی(ره) وارد صحنه گردید قطره‌ها دورهم جمع گردید و این سیل خروشان کاخ دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را نابود کرد.

وی با اهتمام بر اینکه این نقش عالمان دین هست گفت: سال کنونی چهلمین سال انقلاب هست و این در حالی هست که در مصر اخوان المسلمین یک سال نتوانست حکومت را نگه دارد اما ۴۰ سال هست یک عالم مجتهد، رزمنده دوره‌های بحرانی جنگ، زاهد، سخت‌کوش، بصیر و دوراندیش امام خامنه‌ای انقلاب را نگه‌داشته هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقش روحانیت نقش اصلی هست و روحانیت یک سرمایه جاوید و ماندگار هست.

«سکولاریزه» کردن حوزه‌ها هدف دشمن هست

آیت‌الله خاتمی با اهتمام بر اینکه رسالت اعتقادی، اخلاقی و سیاسی، پاسداری از کلان نظام سیاسی از مصادیق «رساله الله» هست گفت: اسلام به این حکومت دینی گره‌خورده هست و اگر این حکومت و نظام آسیب ببیند نخواهند گذاشت «الف» الله‌اکبر گفته گردد.

وی بابیان اینکه مراجع عظام تقلید می‌گویند محافظت نظام اسلامی واجب و تضعیف آن حرام هست گفت: این نظام با خون‌جگرها، تبعیدها و شهادت‌ها به وجود آمده هست وامانت هست دست ما و این امانت را درست پاسداری کنیم و پاسداری در تبعیت از ولایت هست.

امام‌جمعه موقت تهران با اهتمام بر اینکه مشکلات را تصریح کنیم و بگوییم تحریم هستیم و وضع عادی نداریم اضافه کرد: هر دولتی سرکار بود این مشکلات تحمیلی بیگانگان را داشت و سوء تدبیر هم هست و نقش روحانیت تصریح هست.

آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه خواب‌هایی که بر علیه روحانیت دیده‌اند بعضی را اجرا می‌کنند گفت: نخست؛ می‌خواهند عالمان دین را به بی‌طرفی بکشانند، یعنی «نه کاری به‌نظام داریم نه دشمن».

وی با اهتمام بر اینکه «سکولاریزه» کردن حوزه‌ها هدف دشمن هست گفت: می‌خواهند که حوزه‌ها را از نظام و انقلاب کنار بکشند، می‌گویند «آخوند حکومتی»

اگر فرزند یک روحانی سخن ضدانقلاب را بزند برای دشمن «فتح الفتوح» هست

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مردم معیار گرا شده‌اند و عموم مردم معیارها دستشان هست و حق‌دارند که بدشان بیاید که «طلبه رفته هست سراغ جاه‌طلبی و ماشین ۴۰۰ میلیونی سوار می‌شود و در کاخ می‌نشیند».

آیت‌الله خاتمی با اهتمام بر اینکه مردم تا آخر آخوند زاهد را دوست دارند اما کاخ‌نشینان را نه گفت: مردم از روحانیت برنگشته‌اند اما از رفتارهای غلط ما برگشته‌اند.

وی بابیان اینکه دامی که همه باید مواظب باشند از طریق بعضی از فرزندان ناصالح و مسئولین دفتر ناصالح پهن‌شده هست گفت: مواظب بچه‌های خود باشیم؛ شخصیت‌های روحانی مواظب دفترشان باشند، مواظب باشد از دفترش سوءاستفاده نشود، نفوذی نیاید در خانه و دفترتان، کسی که دنبال منفعت های خود هست و می‌خواهد از طریق ما به منفعت های برسد نفوذی هست.

امام‌جمعه موقت تهران با اهتمام بر اینکه مواظب دین فرزند و خانواده باشید و نگویید وقت نداریم گفت: آن‌ها بصیرت افزایی کنید و آن‌ها را رها نکنید.

آیت‌الله خاتمی با اهتمام بر اینکه برای دشمن فتح الفتوح هست که فرزند یک روحانی سخن ضدانقلاب را می‌زند گفت: اگر از دستتان دررفت و نصیحت اثر نکرد از آیت‌الله مشکینی و خزعلی درس بگیرید و به‌صراحت بگوییم خط من جدا هست و از فرزند منحرف دفاع نکنید.

مشکلات را به دوش روحانیت انداختن فرافکنی هست

وی بابیان اینکه بعضی در این اغتشاشات خواستند مشکلات را پای روحانیت بشکنند گفت: چند درصد مسئولین کشور روحانی هستند؟ درصد اندکی، مشکلات کشور به علت نشنیدن نصیحت‌های رهبری هست و اگر می‌شنیدند زیادی از این مشکلات نبود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در این شلوغی ارزش روحانیت را وسط می‌کشند گفت: میانگین حقوق طلبه ما ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هست و روحانیت خود را میزبان انقلاب می‌داند و وضع اش این هست، آیت‌الله ما شهریه‌اش به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نمی‌رسد آن‌وقت جاروجنجال که انگار این بودجه علما هست که مشکل ایجاد نموده هست.

آیت‌الله خاتمی با اهتمام بر اینکه مشکلات را به دوش روحانیت انداختن فرافکنی هست اضافه کرد: خواب دیگر دشمن خراب کردن روحانیت آن‌هم روحانیت تأثیرگذار هست و رهبری را به همین سبب ترور کردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88219

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.