تاریخ ارسال : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خادم: سایه تعلیق هنوز بر سر کشتی هست

ایسنا: رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در راستای انتخاب سرمربیان تیم های ملی امید اظهار کرد: رتبه ی سنی امید به رتبه های سنی کشتی در سال ۲۰۱۷ اضافه گردید و لزوم داشت در این رتبه سنی کادر فنی به صورت مجزا ای فعالیت نماید. این کادر فنی بخش عمده ای از کشتی گیرانش در رتبه ی سنی بزرگسالان و بخش کمتری در رتبه سنی جوانان هستند و طبعا سرمربی امید باید در کنار کادر فنی بزرگسالان حضور داشته باشد تا  بر کار کشتی گیرانی که در رتبه ی سنی بزرگسالان حاضر هستند و در رتبه ی سنی امید هم توان دارند فعالیت نمایند و شانس ملی پوش شدن را نیز دارند نظارت داشته باشد.
وی دنبال کرد: احد پازاج مدیر تیم های ملی با خیر آبادی مربی مطرح و معروف کشتی ایران هم در سطح ملی و بین المللی، مذاکره نمودند و این امکان فراهم گردید مبحث در شورای فنی مطرح گردد که اعضا نظر مثبت در این زمینه داشتند و ان شاءالله سر انجام مجوز این مبحث از هیأت کشتی استان ها گرفته گردد. حضور خیرآبادی توان دارد قدرت و استعداد فنی کادر فنی بزرگسالان و امید ما را افزایش بدهد و من امید دارم با اکتساب نتیجه مد نظر مردم، این مبحث پژوهشگر گردد.
خادم با اشاره به بعضی پیشنهادها درباره اینکه فینال کشتی پهلوانی نیز ۲ برتری از ۳ مسابقه برگزار گردد، اظهار کرد: ما انتخابی تیم های ملی در رتبه ی سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را ۲ از ۳ برگزار می کنیم، اما در کشتی پهلوانی یک مسابقه کشتی بوده و این پیشنهاد خوبی هست که برای تعیین پهلوان سال ۹۷ هم ۲ از ۳ کشتی برگزار گردد که ما آن را ارزیابی خواهیم کرد.رییس فدراسیون کشتی درباره درنهایت بحث تعلیق کشتی ایران اظهار کرد: به هرحال کمیته بین ملی المپیک از طریق اتحادیه جهانی کشتی مبحث تعلیق را بخاطر مبحث کریمی در رقابت های زیر ۲۳ سال جهان پیگیری می کند و هنوز این مبحث رفع نشده و ما جلساتی را با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک داشته ایم ولی تعلیق هنوز ما را تهدید می کند. ما هر آنچه در توان مجموعه مدیریتی کشتی بوده و هر آنچه از طریق دیپلماسی کشتی جمع کرده بودیم را در این خصوص خرج کرده ایم. 
دغدغه و خواست مردم در این زمینه مجموعه کشتی کشور را مصمم کرد با نهایت توانش مبحث را پیگیری کند.
وی در راستای میزبانی ایران در رقابت های جهانی بعد از ۱۸ سال بیان کرد: ما با صبر بعد از سال ها که امکان میزبانی مسابقات جهانی فراهم نبود برنامه ای را آماده کردیم با عنوان طرح برپایی مشارکتی مسابقات تا کشورها بتوانند در کنار هم کمک کنند تا مسابقات بین المللی و جهانی  برگزار گردد و هم بار هزینه ها کاهش یابد و همکاری افزایش پیدا نماید که سر انجام این طرح در هیأت رئیسه در پاریس به تصویب رسید و ما گام اول را با پذیرش میزبانی ۲۰۲۰ کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان برداشتیم.  

خادم در انتهاء با اشاره به برپایی رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی که قرار هست انتهاء هفته جاری در ماهشهر برگزار گردد، اظهار کرد: رقابت های بین المللی کشتی جام تختی در رشته کشتی فرنگی که به عنوان یکی از تورنمنت های معتبر دنیا درسیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز قرار دارد با حضور ۱۲ کشور دنیا  و سه تیم از کشورمان به صورت انفرادی روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در بندرماهشهر استان خوزستان برگزار می گردد که در آن بعضی کشتی گیران معروف دنیا نیز حاضر هستند و حدس می گردد مسابقات از نظر اندکی و کیفی در سطح شایسته ای برگزار گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84170

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.