تاریخ ارسال : ۰۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۱۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خارج کردن توده ۴ کیلوگرمی از شکم بیمار ۴۲ ساله آملی در بیمارستان روحانی بابل

دکتر شهلا یزدانی متخصص زنان و زایمان بیمارستان روحانی و مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن توده ۴ کیلوگرمی از شکم خانم ۴۲ ساله آملی در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی بیمارستان روحانی بابل، دکتر یزدانی گفت: بیمار خانم ۴۲ ساله اهل آمل بدلیل احساس توده و درد شکم مراجعه کرد و پس از بررسی و انجام آزمایشات توده ۳۰ سانتی متری رحمی گزارش گردید که کاندید جراحی در مرکز روحانی شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد:  میوم های رحم شایعترین تومورهای خوش خیم رحم هستند و معمولا در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند.

وی گفت: این تومورها ممکن است باعث خونریزی غیرطبیعی و یا درد و احساس فشار در لگن شوند که علت این میومها نامشخص است ولی در زنان چاق شایعتر است و در بعضی موارد منشا خانوادگی دارد.

مدیرگروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: این تومورها ممکن است منفرد یا متعدد و به اندازه کوچک یا خیلی بزرگ باشند که اندازه بزرگ این توده ها باعث درد لگن علایم ادراری مانند تکرر ادرار و اثر فشاری روی مجرای ادراری می گردد.

دکتر یزدانی بیان داشت: در سایز خیلی بزرگ این تومورها جراحی مشکل تر است  و ممکن است منجر به عوارض جدی ویا خونریزی شدید در طی جراحی گردد و لذا به خانمهای عزیز توصیه میشود در صورت علایمی چون درد لگن و احساس توده در شکم سریعتر به پزشک مراجعه که با تشخیص زودتر و اقدام مناسب درمانی از عوارض جدی جلوگیری شود.

وی گفت: این بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و  توده بزرگ رحمی به اندازه  ۲۵*۳۰ سانتی متر که بیش از ۴ کیلوگرم وزن داشت ، برداشته شد و با توجه به اقدامات مناسب قبل و حین عمل ،حال عمومی بیمار مناسب است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=71166

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.