تاریخ ارسال : ۰۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خارج کردن توده ۵ کیلوگرمی از شکم یک خانم در بیمارستان روحانی بابل

سرکارخانم دکتر مهتاب  زینال زاده متخصص زنان و زایمان این مرکز و استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن کیست تخمدان ۵ کیلوگرمی از شکم خانم ۴۲ ساله بابلسری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل، دکتر زینال زاده گفت : این بیمار خانم ۴۲ ساله بابلسری با شکایت توده شکمی و افزایش سایز دور شکم همراه با درد به درمانگاه بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل مراجعه نمودند که در بررسی های انجام شده قبل از عمل محتمل ترین تشخیص توده های تخمدانی مطرح شده است.
۱img_4507
وی اضافه کرد : این بیمار توسط متخصصین زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل بهمراه  دستیاران آنها تحت جراحی قرار گرفت و توده تخمدانی به ابعاد ۲۰ * ۲۰ سانتی متر و به وزن بیش از ۵ کیلوگرم از شکم خارج شد.
متخصص زنان و زایمان بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل گفت : کیست‌ها می‌توانند در تخمدان‌ها به وجود آیند و معمولا در سنین باروری بسیار شایع هستند.
img_4493
وی افزود : بیماران معمولا در صورت بزرگی کیست با افزایش سایز دور شکم ، درد و یا احساس فشار درلگن و گاهی اوقات علائم اداری و گوارشی مراجعه می کنند.
دکتر زینال زاده افزود : در صورت ایجاد پیچ خوردگی و یا پارگی کیست بیمار با درد حاد شکمی مراجعه میکند و گاهی اوقالت کیست ها از نظر ترشح هورمون فعال می باشند که می توانند منجر به خونریزیهای غیر طبیعی رحمی شوند.
۴
ایشان اضافه کرد : کیست ها انواع مختاف دارند که بر اساس سن بیمار شیوع آن متفاوت است و می توانند خوش خیم یا بدخیم باشند که بر اساس علائم ، آزمایشات ، نمای سونوگرافی و جواب پاتولوژی نوع آن مشخص می شود.
وی گفت : بهترین روش تشخیصی ، سونوگرافی واژینال می باشد و بر اساس علائم بیمار سی تی اسکن ، ام ار آی و … نیز لازم می باشد.
این متخصص اشاره کرد: خانمها برای پیشگیری از بارداری در هر سیکل ماهانه حدالامکان یکبار مجاز به استفاده از قرص های ضد بارداری هستند و استفاده بیش از حد باعث  تغییرات هورمونی می شود که خود از عوامل ایجاد کیست های تخمدانی می باشد.
۵
دکتر زینال زاده گفت : توصیه می شود خانم ها در صورت عدم علائم خاص حداقل سالی یک بار تحت معاینه و بررسی زنان قرار گرفته و در صورت وجود هر نوع علائمی مبنی بر احسای توده ،  سنگینی ، درد شکمی و یا مشکلات زنانگی مراجعه زودتر به متخصص داشته باشند تا بتوان در مراحل اولیه و بصورت زودرس ، این بیماری ها تشخیص و درمان مناسب انجام شود

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26131

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.