تاریخ ارسال : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۳:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خارج کردن غده تیموس از قفسه سینه خانم ۶۵ ساله در بیمارستان روحانی بابل به روش بسته

 دکتر رامین نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از خارج کردن توده از قفسه سینه خانم ۶۵ ساله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان آیت ا… روحانی(ره) بابل، دکتر نصرتی گفت: بیمار خانم ۶۵ ساله که با ضعف ، بی حالی مراجعه کرد و در بررسی های اولیه و انجام آندوسکوپی و اسکن قفسه سینه ، توده ای در قفسه سینه تشخیص داده شد که پس از نمونه برداری از توده، توده تیموس( تیموما ) مطرح گردید.
وی ادامه داد: بیمار پس از انجام اقدامات قبل از جراحی جهت آمادگی عمل بستری شده و تحت عمل جراحی خارج کردن غده تیموس به روش بسته (تیمکتومی توراکوسکوپیک) قرار گرفت و پس از جراحی تحت مراقبت قرار گرفت و در حال حاضر ، حال عمومی مناسب دارد.
دکتر نصرتی فوق تخصص جراحی قفسه سینه بیمارستان روحانی اظهار داشت: این نوع عمل در نوع خود در سطح کشور دهمین مورد بوده که پنج مورد در بیمارستان روحانی بابل انجام شد و همه این پنج مورد با موفقیت انجام گردیده است.
فوق‌تخصص جراحی قفسه سینه بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل تصریح کرد: برای انجام جراحی و خارج کردن غده تیموس روش مرسوم، استرنوتومی میانی و باز کردن جناغ از وسط است ولی طی سال‌های اخیر با استفاده از روش‌های کمتر تهاجمی از طریق توراکوسکوپی (VATS) توسط سه برش کوچک یک و نیم سانتی‌متری، این عمل انجام می‌شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل در پایان گفت: تمام امکانات مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی در این بیمارستان فراهم بوده و دیگر نیازی نیست مردم مازندران و بابل برای درمان به تهران مراجعه کنند

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51767

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.