تاریخ ارسال : ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۳:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خاطره ای جالب از دوران طلبگی ابوالشهیدین آیت الله معلمی

photo_2016-01-28_11-49-01

سپس از طلاب حاضر  سؤال  درسی پرسید. من(معلمی)  از میان طلاب  پاسخ  دادم. آیت الله برهانی  بسیار مرا مورد لطف  قرار داد  و از باب  تشویق ،  پنج تومان  به من هدیه داد (پنج تومان در آن زمان پول زیادی بود)، همه  طلاب حاضر تعجب کرده بودند.

*********************************************************************************************

به گزارش شلمچه نیوز؛ در ادامه خاطره ای از ابوالشهیدین حضرت آیت الله معلمی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر می خوانید:

در ابتدای طلبگی در مدرسه علمیه مرحوم حاج رضا خان ساری درس می خواندم؛ که تولیت و ریاست آن حوزه را مرحوم آیت الله حاج شیخ مصطفی صدوقی برعهده داشتند. روزی آیت الله صدوقی مشغول تدریس بود و هم زمان مرحوم آیت الله حاج سید حبیب الله برهانی از رستم کلای بهشهر وارد شد. آیت الله صدوقی آغوش باز کرد و پس از احوال پرسی، او را در صدر مجلس ، جای خود نشاند. و به او احترام ویژه ای گذاشت ، خواست درس را به احترام ورود آیت الله برهانی تعطیل کند اما آیت الله برهانی اصرار کرد به خاطر ایشان درس تعطیل نشود، ولی آیت الله صدوقی درس را تعطیل کرد. ما تعجب کردیم. تا آن تاریخ آیت الله برهانی را ندیده بودیم، ولی آوازه اش را شنیده بودیم. آیت الله برهانی فرمود:«اجازه بدهید من، کمی با طلاب مباحثه کنم.» سپس از طلاب حاضر سؤال درسی پرسید. من(معلمی) از میان طلاب پاسخ دادم. آیت الله برهانی بسیار مرا مورد لطف قرار داد و از باب تشویق ، پنج تومان به من هدیه داد (پنج تومان در آن زمان پول زیادی بود)، همه طلاب حاضر تعجب کرده بودند. در این هنگام آیت الله صدوقی که در تدارک پذیرایی ناهار بود، خواست به منزل تلفن کند، اما آیت الله برهانی به آیت الله صدوقی فرمود:«در تدارک ناهار نباشید، امروز من مهمان طلبه ها هستم.» آقای صدوقی اصرار کرد، ولی آقای برهانی نپذیرفت و آن روز مهمان ما بود و با طلبه ها ناهار میل کرد. بعد از ناهار، او سوال دیگری پرسید و من پاسخ دادم و ایشان پنج تومان دیگر به من جایزه داد. این روحیه مشفقانه آیت الله برهانی را هیچ گاه فراموش نمی کنم و رفتار ایشان بر ما طلبه ها تأثیر به سزایی گذاشت و من تا مدتی با روحیه مضاعف درس می خواندم.

 

منبع: کتاب برهانی برتاریخ (پرتوی از زندگانی حضرت آیت الله حاج سید حبیب الله برهانی) – سید نصرالله برهانی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10269

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.