تاریخ ارسال : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خبری بد برای روحانی! گروگان گیری آمریکا برای مقابله با ایران!

«این مسئله “خبری بد” برای حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران است که با وعده بهبود وضعیت اقتصادی روی کار آمد…»

به گزارش شلمچه نیوز،  پایگاه خبری آروتز شوا (Arutz Sheva) در گزارشی تحت عنوان “تجارت اتحادیه اروپا از سوی آمریکا به گروگان گرفته شده است تا معامله ای با ایران صورت نپذیرد” به گلایه مقامات اروپایی از سیاست های آمریکا برای محدود سازی تجارت با ایران پرداخته و به نقل از یک مقام اروپایی نوشت: «ما در کنار یکدیگر به توافق هسته ای رسیدیم اما اکنون آمریکا مانع از اجرای آن می شود.»

 

 

روز گذشته پایگاه آمریکایی نیویورک تایمز (New York Times) در گزارشی تحت عنوان “اروپایی ها، آمریکا را مانع اجرای برجام می دانند” عنوان کرده بود: «در حال حاضر قواعد تجارت با ایران کاملا مبهم است و این امر می‌تواند روابط اقتصادی با ایران را با ریسک مواجه کند. این مسئله “خبری بد” برای حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران است که با وعده بهبود وضعیت اقتصادی روی کار آمد.»

 
آروتز شوا با اشاره به این گزارش می نویسد: «برخی مقامات مدعی هستند که صاحبان کسب و کار اتحادیه اروپا به خاطر تهدید واکنش احتمالی آمریکا، تمایلی به تجارت با ایران ندارند و هراس از عواقب این تجارت، بسیاری از تاجران اروپایی را از ورود به بازار ایران بازداشته است. از یک سو بحث تحریم های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی مطرح است و از طرف دیگر محدودیت هایی که پس از سفر به ایران گریبان گیر تاجران خواهد شد و برای دریافت ویزای آمریکا دچار مشکل خواهند شد. اروپایی ها می گویند این محدودیت های مالی و مسافرتی، رسیدن به شرکای ایرانی را تقریبا غیر ممکن می سازد.

 

 

اروپایی ها از این که مقررات آمریکا آنها را از داد و ستد با ایران بازداشته است، ناراحت هستند و سه ماه بعد از لغو  بسیاری از تحریم ها، سرخوردگی سیاستمداران، دیپلمات ها و تاجران اروپایی به این علت که نمی توانند دهها قرارداد در حوزه های نفت،‌ هوانوردی و ساخت و ساز خود با ایران را نهایی کنند، افزایش یافته است. اروپایی ها می گویند، مانع اصلی در این مسیر، متحد آنها یعنی آمریکا عامل اصلی پشت توافق تاریخی هسته ای است.

 

 

فدریکا موگرینی مسئولی سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته به تهران سفر کرد تا به مقامات ایرانی اطمینان خاطر دهد که اتحادیه اروپا هر کاری که بتواند را برای گسترش تجارت میان ایران و اروپا انجام خواهد داد.

 

 

“ماریه اسخاکه” معاون رئیس هیئت پارلمان اروپا در امور رابطه با ایالات متحده، می گوید: “اروپا توسط سیاست های آمریکا، گروگان گرفته شده است. ما در کنار یکدیگر به توافق هسته ای رسیدیم اما اکنون آمریکا مانع از اجرای آن می شود.”»

 

 

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15304

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.