تاریخ ارسال : ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خبر تازه مسعود کرباسیان از کاهش دو مرتبه قیمت نفع بانکی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در برنامه صحبتی مخصوص خبری افزود: طبق اهتمام ریاست جمهور، بانکها لازم هست دارایی های اضافی خود اعم از املاک، سرقفلی و شرکت ها را واگذار کنند و این تکلیف قانونی هست.
وی دنبال کرد: بانکها نباید نقدینگی خود را در دارایی های خود حبس کنند لکن این نقدینگی لازم هست در اختیار چرخه اقتصاد و تولید و بازار سرمایه قرار گیرد.
کرباسیان با اشاره به کارهایی که بعد از فرمان ریاست جمهور در مورد فروش دارایی های اضافی بانکها انجام گردید، اظهار کرد: بانکها در این مورد برنامه ریزی و گزارش کارکرد عرضه کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه کاهش نفع تسهیلات در فرمان کار شورای پول و ارزش هست، اظهار کرد: نفع تسهیلات بازار بانکی بنا بر اظهار بانک مرکزی به ۱۸ و نیم درصد کاهش یافت از انجایی که این رقم قبل از این به ۳۰ درصد هم دست یافته بود.

کرباسیان با اشاره به اینکه وزیر امور اقتصادی و دارایی حافظ پول ملی کشورمان هست، تاکید کرد: دولت اصلاً در پی افزایش نرخ ارز نیست و بر ارز اداره خواهیم داشت.

وی با اظهار اینکه در بازار سهام، امین مردم هستیم اظهار کرد: گمان می کردیم با کاهش نفع بانکی بازار سهام هم کمی اُفت کند اما این بازار از این مبحث استقبال مطلوبی کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اظهار اینکه طبق حدس ها، ۱۵ درصد نفع شرکت های بورسی استعداد افزایش دارد، اضافه کرد: از هنگامی که اوراق همکاری و اوراق خزانه را به بازار سهام وارد کردیم این بازار رویکرد مثبتی داشت.
کرباسیان دنبال کرد: از هنگامی که در صندوق های سرمایه گذاری ۷۰ درصد سپرده گذاری را به ۵۰ درصد رساندیم و آنها در بازار سهام وارد شدند؛ این بازار خوب تر گردید.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: ۶۵ ردیف یعنی ۳۴ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داریم.

کرباسیان اظهار کرد: از این تعداد نماد ۶ شرکت در حال دو مرتبه فعال شدن هست و دیگران که عمدتاً بانکها می باشند لازم هست مجمع آنها را برگزار کنیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: بانکها لازم هست صورت های پولی و محاسبه خود را عرضه کنند تا بتوانیم مجامع آنها را برگزار کنیم.
کرباسیان اضافه کرد: کوشش می کنیم در مدت ۳ ماه آینده مشکل در بانکهای دولتی را برطرف کنیم و از مسیر بورس و بانک مرکزی فشار بیاوریم تا مشکل در راستای بانکهای شخصی هم برطرف گردد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: برای افرادی که قصد دارند سهام خود در شرکت کنتورسازی را بفروشند با بعضی بانکها هماهنگ کردیم تا ۲ هزار قسمت را از آنها با نرخ شایسته بخرند.
کرباسیان اضافه کرد: طبق گزارش ۸ ماهه سال کنونی، میزان عدم تحقق درآمدهای مالیاتی ۱۵ درصد هست که در قیاس با سال قبل ترقی یافته هست.
وی اضافه کرد: سال کنونی معافیت های مالیاتی زیادتر شده هست و طبقات معافیت های مالیاتی افزایش یافت.
وی با اظهار اینکه ۶۵ ردیف معافیت مالیاتی یعنی ۳۴ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داریم، دنبال کرد: این در حالی هست که قسمت درآمد کشور از مالیات ۳۶ درصد و موفق هست.
کرباسیان اظهار کرد: توافقنامه ای با بانک مرکزی امضا گردید و بانک مرکزی بانکها را موظف به عرضه معلومات کرده هست.

وی با اظهار اینکه از اول سال کنونی تا به حال ۳۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص دادیم، اضافه کرد: ۲۵ هزار میلیارد تومان آن در این صد روز بود که در قیاس با سال قبل ۶۰ درصد رشد داشت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی دنبال کرد: طبق قانون وظیفه داریم سال کنونی ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص بدهیم که تا به حال حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان را انجام دادیم که عمده آن صرف بودجه عمرانی گردید و با دقت به این مبحث، اشتغال و تولید افزایش یافت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اظهار اینکه اکثر از ۳۲ هزار میلیارد تومان از قرض های خود را پرداخت کردیم، اظهار کرد: قرض های دولت نسبت به سال قبل ۵ درصد کاهش داشته هست.

وی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم پیشرفت برای سرمایه گذاری سالانه، برای اینکه بتوانیم به رشد ۸ درصد برسیم ۲۵ و سه دهم درصد تهیه پولی و سرمایه گذاری از مراجع خارجی، حدود ۲۴ و ۷ دهم درصد و تسهیلات بانکی و تملک دارایی ها و بازار سرمایه ۱۲ و ۴ دهم درصد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: در بعضی جاها شخصی سازی به معنی رد دیون دولت تعبیر شده بود از انجایی که واحدها به قسمت هایی واگذار می گردید که شخصی حقیقی نبودند.

کرباسیان اظهار کرد: ۵۰ تن مواد مخدر را در گمرک کشف کردیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77668

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.