تاریخ ارسال : ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۵۵ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خبر فوری بی‌بی‌سی برای به آشوب کشاندن شهرهای آذری‌زبان + فیلم

شبکه بی بی سی فارسی، با آغاز اعتراضات مسالمت آمیز آذری زبان ها در چند شهر ایران، تلاش کرد با سوء استفاده از احساسات مردم فتنه ای جدید راه اندازی کند، که البته مردم همچون گذشته، نقشه رسانه روباه پیر را ناکام گذاشتند.

به گزارش شلمچه نیوز، همزمان با اعتراض شماری از هموطنان به پخش برنامه فیتیله که در آن به هموطنان آذری زبان توهین شده بود، شبکه سلطنتی “بی بی سی فارسی” نیز همچون گذشته تمام تلاش خود را بکار بست تا هدایت این اعتراضات را برعهده بگیرد و در سایه کار خبری، سناریوی آشوب و اغتشاش را کلید بزند.

 

بی بی سی فارسی که ارگان رسانه ای اغتشاشگران در فتنه ۸۸ را برعهده داشت، بار دیگر تلاش کرد تا در راستای اهداف دولت مطبوعش، اعتراض مسالمت آمیز آذری زبان ها در چند شهر به توهین برنامه فیتیله را به فتنه و آشوب تبدیل کند که البته با هوشیاری مردم فهیم و انقلابی آذری زبان با شکست مواجه شد.

این شبکه به بهانه اطلاع رسانی از اعتراضات مردمی، با عنوان “خبر فوری”، و با اعلام آدرس های دقیق از محل تجمع مردم در شهرهای مختلف و گسیل کردن عوامل خود به این تجمعات، اعتراض مسالمت آمیز و به حق آذری زبان ها را به آشوب و درگیری و به تبع آن ایجاد ناامنی در شهرهای مختلف تبدیل کند؛ دقیقا همان شیوه ای که در فتنه ۸۸ از آن بهره برده بود.

البته بی بی سی دست از فتنه انگیزی خود برنداشت و در سایت خود با منتشر کردن گزینشی ویدئویی از اعتراضات که در آن فردی مدعی سکوت مسئولین و مردم در برابر این توهین است و نیز اختصاص دادن موضوع برنامه “نوبت شما” به این مسئله، سعی کرده احساسات مردم ایران را تحریک کند؛ به خصوص در برنامه نوبت شما که به تماس های تلفنی اختصاص دارد و البته این تماس ها و پیام ها با مدیریت و صلاحدید عوامل این شبکه انگلیسی پخش و منتشر می شود.

این در حالی است که از ابتدای هفته، مسئولین صدا و سیما، ضمن عذرخواهی از هموطنان آذری زبان، با عوامل این توهین به شدت برخورد کرده اند تا جایی که امام جمعه اردبیل از عملکرد رسانه ملی در برخورد با عاملان طنز فیتیله تقدیر کرد.

آنچه جای تامل است اینکه بی بی سی فارسی در قضیه آشوب مهاباد نیز این شبکه با بکارگیری تمام توان خود سعی داشت از این قضیه بهره برداری بلندمدت داشته باشد که با هوشیاری مردم فهیم کردزبان این پروژه انگلیسی نیز با شکست مواجه شد.

ویدئوی زیر را ببینید:

تلاش بی بی سی برای هدایت اعتراض هموطنان آذری زبان

لینک دانلود

جام نیوز


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5356

  • مدیر ۱۳۹۴-۰۸-۲۰ - ۱۶:۱۰ - پاسخ دادن

    سلام همه می دانند که آذری زبانهای عزیز کشور ما نمونه بارز غیرت ومذهب ووطن پرستی هستند. حالا یک اشتباه غیرقابل بخشش از سوی عده ای هنرمند که تا همین چند وقت پیش طرفداران زیادی در بین مردم ما داشته ودارند وبعضا خودشان هم آذری زبان هستند؛ رخ داده وبلافاصله همه دست اندر کاران آن عذر خواهی هم کردند؛ دیگه نباید آب در هاونگ دشمن بیندازیم در جایی که امنیت حرف اول کشور ماست ، با اعتراض خود آن را خدشه دارکنیم. مگر در گذشته ی نه چندان دور به ما مازندرانیها و عزیزان لر وبختیاری به عناوین مختلف توهین نشده بود. کجا دیدید آن را بهانه قرار بدهیم و دشمنان این مرز وبوم را خوشحال کنیم؟آذری زبانهای عزیز واقعی هیچ وقت با یک اشتباه عده ای اندک کشورش را در معرض خطر قرار نمی دهد.

  • دیدگاه شما

    معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.