تاریخ ارسال : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خبر مهم شرکت آبفای مازندران

تمامی خدمات فروش و پس از فروش انشعاب آب و فاضلاب از طریق سایت شرکت آبفاشهری مازندران ارایه می شود

به گزارش شلمچه نیوز، معاون برنامه ریزی و منابع انسانی آبفا شهری مازندران گفت: در راستای لزوم ارائه خدمات به روز و آنلاین ، تسهیل ارائه خدمات الکترونیکی همسو با سیاستهای توسعه دولت الکترونیک، تمامی خدمات فروش و پس ازفروش آبفاشهری مازندران درشهرساری ازابتدای مهرماه ازطریق سای تشرکت به آدرس؛

www. abfa-mazandaran.ir ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس برار زاده با اعلام خبر بالا افزود: این خدمات در دو بخش فروش انشعاب آب وفاضلاب و خدمات پس از فروش در قالب ۲۲ خدمت تعریف شده است.

وی، با بیان اینکه متقاضیان با مراجعه به سایت شرکت آّبفاشهری مازندران و انتخاب لینک خدمات الکترونیکی مشترکین می توانند از این خدمات بهره مند شوندادامه داد: درسمت چپاین صفحه لینکهای راهنمای خدمات الکترونیک مشترکین، فروش انشعاب آب وفاضلاب جدید، درخواست خدمات پس از فروش، پیگیری درخواست ، چاپ ویرایش اطلاعات، در صفحه اصلینکات مهم در خصوص تکمیل فرم و در سمت چپ لیست ۲۲ خدمات پس از فروش، درج شده است.

kfkdofgk

معاون برنامه ریزی ومنابع انسانی آبفاشهری مازندران، تصریح کرد: در بخش راهنمای خدمات الکترونیکی مشترکین، اهداف ارایه ۲۲ خدمت، تعریف هر خدمت، مدت زمان انجام کار، مراحل انجام و شرح اقدامات و گردش کار توضیح داده شد.

مهندس برارزاده، ادامه داد: مشترکین جدیدی که متقاضی انشعاب آب و فاضلاب جدید هستند از طریق گزینه فروش انشعاب آب وفاضلاب جدید می توانند درخواست خود را ثبت و مراحل آن را تکمیل نمایند.

وی بیان داشت: چنانچه مشترکین سابق، متقاضی دریافت خدمات پس از فروش می باشند گزینه درخواست خدمات پس از فروش را انتخاب کنند و برای اطلاع از روند درخواستهای قبلی بر روی گزینه پیگیری درخواست کلیک نمایند.

مهندس برار زاده ، با بیان اینکه در سمت راست پنجره خدمات الکترونیکی ۲۲ خدمت پس از فروش درج شده است، تصریح کرد: این خدمات شامل واگذاری انشعاب آب ، واگذاری انشعاب فاضلاب، پاسخ به استعلام، تغییر کاربری انشعاب، تغییر مشخصات، تغییر واحد مسکونی ، تغییر ظرفیت قراردادی انشعاب، تغییر قطر انشعاب، تفکیک کنتور، تغییر مکان وسایل اندازه گیری، آزمایش کنتور، تعویض کنتور، نصب سیفون اضافی، قطع موقت و وصل انشعاب، جمع آوری یا ادغام انشعاب، صورتحساب میان دوره، بررسی صورتحساب، اعلام کارکرد کنتور، مشاهده سوابق، امکان پرداخت صورتحساب، پیشنهادات و بررسی شکایات و درخواست قرار ملاقات می باشد.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانیآبفای شهری مازندران،ضمن تاکید بر اینکه اطلاعات درج شده از سوی مشترکین در این فرمها به صورت محرمانه محفوظ می ماند، اظهار داشت: متقاضیان شماره تلفن همراه خود را به درستی درج نمایند زیرا در مراحل پذیرش، ارزیابی، برآورد و نصب، پیامکی از طریق سامانهپیام رسان برای مشترک ارسال می شود.

وی، تصریح کرد: متقاضی در هر یک از این بخشها با تکمیل فرم مورد نظر و اطمینان از صحت موارد درج شده، گزینه تایید را انتخاب می کند.

مهندس برار زاده با بیان اینکه در پایان به متقاضی کد رهگیری داده می شود ، گفت: متقاضی کدرهگیری را چاپ و برای پیگیری امور آن را نزد خود نگهدارد.

معاون برنامه ریزی و منابع انسانی آبفاشهری مازندران ادامه داد: امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده توسط متقاضی در لینک چاپ و ویرایش اطلاعات وجود دارد.

مهندس برار زاده ، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک این خدمات علاوه بر شهر ساری درسایر شهرهای استان نیز ارایه می شود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1129

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.