تاریخ ارسال : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۰۱:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خداحافظ اصولگراها و سلام آقای احمدی نژاد!

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۷ اسفند ۹۴ به پایان رسید و نتایج آن در بعضی از حوزه ها از جمله تهران باعث شگفتی شده و این انتخابات با شکست کامل اصولگریان در تهران به پایان رسید و شکستی که کمتر کسی احتمال آن را پیش بینی می کرد!

به گزارش شلمچه نیوز، انتخابات ۷ اسفند به پایان رسید و نتایج آن برای خیلی ها غیر قابل باور بود و در واقع نتایج این انتخابات برای هر ۲ گروه اصلاح طلب و اصولگرا در تهران غیر قابل پیش بینی بود.

هر دو طیف سیاسی کشور در انتخابات تهران در بدترین شرایط، پیش بینی که احتمال موفقیت حداقلی لیست  و یا بر عکس حداکثری پیروزی در لیست را می دادند اما کمتر کسی به تمامی لیست در پیروزی و یا شکست آن را نمی داد.

اصولگرایان اگرچه در تهران شکست سنگینی را متحمل شدند اما در شهرستان ها بارقه های امید به زخم آنها کمی التیام بخشید اما کرسی های تهران در مجلس کجا و شهرستانها کجا؟

در هر صورت اصولگرایان ریاست مجلس دهم را از دست دادند و در یک شوک سیاسی به سر می برند تا شاید در انتخابات ۹۶ برای جبران این شکست فرصتی داشته باشند.

اما آنچه در این باره باید به آن پرداخت این است که چرا اصولگرایان در تهران شکست خوردند؟

عوامل مختلفی را می توان به آن اشاره کرد و مهمترین آنها عدم وحدت در بین گروه های اصولگرایی بود که آن را به ائنلاف بزرگ نامیدند و این ائتلاف بیشتر در حد یک نام بزرگ بود همانطوریکه ائتلافی که در انتخابات ۹۲ ریاست جمهوری از میان قالیباف، ولایتی و حداد عادل به شکست انجامید.

ائتلافی که اصولگرایان به آن تأکید داشتند این بود که همه به لیست واحد رأی دهند و این اتفاق اصلا پیش نیامد چراکه هرکدام آنها در لیست ۳۰ نفره تأکید داشتند اما در عمل این لیست ۳۰ نفره مورد مقبول همگان نبوده است.

از آن طرف اصلاح طلبان دقیقا به همه لیست رأی دادند و اگر شمارش آرا را نگاه کنید تقریبا به ردیف اسامی اعلام شده در لیست رأی گرفتند و اگر اصولگراها به تمامی نفرات لیست رأی می دادند حداقل چند نفر در لیست برندگان ۳۰ نفره قرار می گرفتند.

یکی دیگر از دلایل شکست اصولگرایان عدم سازماندهی و برنامه مناسب در این ائتلاف بوده است و بیشتر آنان از قبل خودشان را برنده این انتخابات می دانستند و هرگز از انتخابات ۹۲ درس نگرفتند و آن را بیشتر یک اتفاق می دانستند.

آنچه روشن است اصولگرایان از سال ۱۳۸۴ تا ۹۲ در همه انتخابات پیروز بودند و حقیقتا این پیروزی را مدیون احمدی نژاد باید بدانند چرا که احمدی نژاد از سال ۸۴ به تنهایی در انتخابات ریاست جمهوری توانست در میان چهره های مطرح و کهنه کار به راحتی عبور کند و فصل جدیدی را در سیاست کشور ابداع کند. و از آن به بعد همه اصولگرایان با استفاده از نام وی توانستند در انتخابات مجلس و شوراهای اسلامی پیروز شوند.

هرچند چهره های تکراری در بدنه اصولگرایان جذابیتی برای مردم ایجاد ننمودند اما شیطنت سیاسی و کینه ورزی هاشمی رفسنجانی پس از شکست در انتخابات ۸۴ و ۸۸ شعله های نفاق را در بین اصولگرایان و احمدی نژاد برافروخته نموده است تا جایی که در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ همه اصولگراها موفقیت خود را در انتخابات عدم وابستگی با احمدی نژاد می دانستند و حقیقتا فضا را آنقدر مسموم کردند که گویی احمدی نژاد دشمن شماره یک جمهوری اسلامی است!

کیست که نداند احمدی نژاد همیشه در بین مردم فوق العاده محبوبیت دارد و با اینکه او سکوت نموده با زهم اخترام خاصی در بین افراد متوسط و پایین جامعه دارد و یقینا هنوز هاشمی و اصلاحات از او به راحتی نمی توانند عبور کنند.

آن روزی که اصولگرایان و اصلاح طلبان و کارگزاران در تخریب احمدی نژاد همصدا شده بودند در واقع در حذف اصولگرایان کمک کردند و صدای شکستن غرور اصولگرایی از سال ۹۲ شنیده می شد. یا آن روزی که احمدی نژاد خانه نشین شده بود بعضی از اصولگراها به جای اینکه کمک کنند تا این غائله به پایان برسد بلکه آرزوی هاشمی رفسنجای را برآورده نمودند تا اینکه هاشمی در انزوا، دوباره احیا گردید تا جایی که برنامه های خود را هم در انتخابات ۹۲ و هم انتخابات ۹۴ به خوبی اجرا کند و شکست در انتخابات تهران جبران شکست انتخابات مجلس ششم و ریاست جمهوری ۸۴ و ۸۸ بوده است.

حالا نوبت احمدی نژاد است و او احتمالا سکوت خود را در سال ۹۵ پایان می دهد و با تغییراتی که در بدنه سیاسی بوجود می آورد اعلام موجودیت می کند.

احمدی نژاد دیگر یک سیاستمدار با تجربه است و در این سال ها به خوبی آموخته است که چگونه احیا شود. او بسیار باهوش است و مردم را هم خوب می شناسد و از همه مهمتر احمدی نژاد را مردم ایران شجاع و ساده زیست می دانند و احمدی نژاد برگ برنده دارد که حتی هاشمی و روحانی ندارند.

این روز ها صحبت از شکست اصولگراها در انتخابات است و قابل توجه کسانیکه احساس می کنند با شکست اصولگراها خوشحالند، قطعا می دانند شما با شرکت در انتخابات دشمن را مأیوس کردید.. هزاران مصباح یزدی ها و احمدی نژادی ها و آقا تهرانی ها و حدادعادل ها به فدای انقلاب اسلامی ایران.. هدف شرکت حداکثری بود که محقق شد.. پس زنده باد جمهوری اسلامی ایران.. زنده باد همه کسانی که پای صندق رأی رفتند تا بی بی سی و امریکا و اسراییل را مأیوس کردند..


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12293

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.