تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۲۱:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خریداری ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور برق اضطراری برای ۷شهر مازندران

مدیر دفتر انرژی شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران از خرید ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور برق اضطراری برای ۷ شهر مازندران به منظور مقابله با شرایط بحران  ناشی از قطع برق خبر داد.

 

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس اکبرنژاد ضمن اشاره به اهمیت تامین انرژی الکتریکی پایدار  در حوزه تامین و توزیع آب شرب، گفت: از آنجایی که تامین آب شرب بهداشتی،  سالم و بدون وقفه یکی از مهمترین وظایف ذاتی شرکتهای آب وفاضلاب محسوب می شود، این امر بدون تامین انرژی الکتریکی در تاسیسات منابع تامین از جمله چاه ها و تصفیه خانه ها و توزیع شامل ایستگاه های پمپاژ امکان پذیر نیست.

وی، با بیان اینکه در صورت قطع انرژی الکتریکی، استحصال و توزیع آب شرب دچار اختلال می شود، افزود: برای پیشگیری از این مشکل، قرار داد تعمیر اساسی برای ۳۰ دستگاه دیزل ژنراتور با پیش بینی هزینه ۳ میلیارد ریال  منعقد شد.

مدیر دفتر انرژی شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران، ادامه داد: با وارد مدار شدن دیزل ژنراتورهای تعمیر شده، ظرفیت در حال بهره برداری و نصب شده موجود با ۲۲ درصد  افزایش به۲۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر می رسد.

مهندس اکبرنژاد، تصریح کرد: به منظور تامین برق اضطراری و افزایش ضریب اطمینان تاسیسات برخوردار از برق اضطراری برای مقابله با شرایط بحران ناشی از قطع برق ، ویرایش نهایی اسناد خرید(تهیه، حمل ، نصب و راه اندازی) ۱۱ دستگاه دیزل ژنراتور  برق اضطراری به همراه تمامی متعلقات جانبی آن ازجمله تابلوهای راه انداز اتوماتیک، کابلها، اصلاح وضعیت اتاقک محل نصب دیزل ژنراتورها و … با پیش بینی ۲۱ میلیارد ریال اعتبار انجام و برای برگزاری مناقصه به دفتر قراردادهای شرکت ارسال شد.

مدیر دفتر انرژی شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران، ادامه داد: بودجه تهیه و نصب تجهیزات از محل تبصره ۳ و برای شهرهای نکا، بهشهر، ساری، آمل، بابلسر، چالوس و تنکاین تامین اعتبار شده است.

وی،  با بیان اینکه نسبت ظرفیت تامین اضطراری به کل ظرفیت تاسیسات موجود آب و فاضلاب حدود ۳۰ درصد می باشد، اظهارداشت: با تهیه و نصب دیزل ژنراتور های جدید حدود ۱۰ درصد به ظرفیت دیزل ژنراتورهای سالم موجود افزوده می شود.

مهندس اکبرنژاد، با اشاره به اینکه یکی از مهمترین فعالیت های انجام شده سامان دهی وضعیت سرویس ، نگهداری و اصلاح وضعیت بهره برداری دیزل ژنراتور های سالم موجود می باشد تصریح کرد: برای اطمینان از وضعیت عملکرد دیزل ژنراتور های سالم موجود و استفاده از ظرفیت تخصصی بخش خصوصی ، انجام عملیات سرویس و نگهداری و تعمیرات جزئی و اصلاح وضعیت دیزل ژنراتور های سالم در قالب قرارداد برون سپاری از سال ۹۵ انجام و همچنان ادامه دارد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77288

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.