تاریخ ارسال : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۸:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خسارت به ۶۱۰۰ واحد مسکونی در طوفان مازندران

طوفان هرمین در فلوریدا

دبیر شورای اطلاع‌رسانی مازندران گفت: بر اثر طوفان شدید روز جمعه دوازدهم شهریور به ۶ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی استان خسارت وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از خبر ارسالی روابط عمومی استانداری مازندران، احمد مظفری اظهار داشت: در اثر این طوفان که در برخی مناطق با سرعت ۱۳۰ کیلومتر گزارش شده، ۳ هزار و ۳۵۰ واحد روستایی و ۲۵۵۰ واحد مسکونی شهری از ۰ تا صددرصد خسارت دیده است.

وی افزود: ۹۲۰ واحد مسکونی شهری از ۰ تا ۳۰ درصد، ۷۰۰ واحد مسکونی شهری از ۳۱ تا ۶۰ درصد و ۹۳۰ واحد مسکونی شهری از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید.

مظفری گفت: ۱۵۸۰ واحد مسکونی روستایی از ۰ تا ۳۰ درصد، ۱۱۰۰ واحد مسکونی از ۳۱ تا ۶۰ درصد و ۸۷۰ واحد مسکونی روستایی از ۶۱ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده است.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش اداره کل مدیریت بحران استان، خسارات واحدهای مسکونی شهری و روستایی بیش از ۱۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

مظفری افزود: بیش از ۱۰ میلیارد تومان نیز به وسایل منزل و معیشتی مردم خسارت وارد شده که ۴ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان آن مربوط به منازل شهری و ۵ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان آن مربوط به منازل روستایی است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران گفت: در این طوفان با شکسته شدن قریب ۵۰۰ تیر برق بیش از یک هزار مورد پارگی سیم‌های برق در شهرهای آمل، بابل، قائم‌شهر و ساری اتفاق افتاد.

وی گفت: ۶۲۲ اکیپ عملیات برق از صبح جمعه فعالیت خود را آغاز کرده که از این تعداد ۷۰ اکیپ با ۱۷۰ نفر از استان‌های همجوار بوده اند. بر خلاف گزارشهای غیر مستند تعدادی از رسانه‌های مجازی مدیر کل بحران استانداری، فرمانداران و شهرداران شهرهای قائم‌شهر، بابل و آمل، مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی، دهیاران و مدیران مرتبط با بحران از صبح جمعه در کنار مردم و با مردم مسائل و مشکلات را دنبال می‌کردند و همانطور که دستیار ویژه رئیس جمهور پس از بازدید از مناطق آسیب دیده اعلام کردند مدیریت بحران یک مدیریت جهادی و شبانه‌روزی بوده است.

وی درگذشت شادروان مجید قلی‌زاده سیم‌بان آملی را که پس از طوفان روز جمعه در حال تعمیر خطوط انتقال برق جان خود را از دست داد را تسلیت گفت و از فداکاری همه اکیپ‌های امدادی برای تسریع در رفع مشکلات مردم تقدیر کرد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24353

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.