تاریخ ارسال : ۰۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خستگی عاملی مهم در وقوع حوادث رانندگی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس،سرهنگ علی اسفندانی سرپرست پلیس راه هرمزگان گفت:خستگی که تحلیل و زوال انرژی فرد را به دنبال دارد می تواند هم از نظر جسمی و هم از لحاظ روحی برای فرد خطر آفرین باشد.

وی بااشاره به اینکه آثار خستگی می تواند به صورت کاهش هوشیاری، خواب آلودگی راننده و خواب رفتن در پشت فرمان خودرو ظاهر شود، افزود: انحراف از مسیر، بی توجهی به علائم راهنمایی و رانندگی، سنگین شدن پلک ها، احساس بی قراری، زود رنجی، شتاب و ترمز گیری غیر معمول از مهم ترین نشانه های خستگی در هنگام رانندگی است.

سرپرست پلیس راه هرمزگان  عوامل انسانی، محیط و وسیله نقلیه را منشأ خستگی  عنوان کرد.

سرهنگ علی اسفندانی گفت: خواب کافی مهم ترین راه مبارزه و مقابله با خستگی است و راننده باید پس از یک سفر طولانی به قدر کافی بخوابد.

وی به رانندگان توصیه کرد، قبل و در هنگام رانندگی از داروهای خواب آور استفاده نکنند، در هنگام عصبانیت و مشاجره از رانندگی اکیدا اجتناب کنند، به محض احساس خستگی و سنگینی چشم ها در نخستین محل امن توقف کنند.

از دیگر توصیه های سرپرست پلیس راه هرمزگان به رانندگان استراحت  10 الی ۱۵ دقیقه ای به ازاء هر ۲ تا ۳ ساعت رانندگی بود.

سرهنگ اسفندانی افزود: در هنگام صبح و دقایق پایانی روز یا غروب که رانندگی نیاز به دقت و تمرکز بیشتری دارد، رانندگان سعی کنند تمرکز خود را از دست ندهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67838

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.