تاریخ ارسال : ۰۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خطرناک‌ترین دشمنان امام حسین(ع) چه کسانی هستند؟

 شلمچه نیوز- محمدرضا سابقی: دسته اول آنان که او را کشتند؛ این دسته کم خطرترین دشمنان هستند، چون تنها جسم امام را که محدود بود، کشتند. دسته دوم آنان که تلاش کردند آثار امام را محو کنند؛ قبر امام را ویران کردند و از آمدن زائران جلوگیری کردند و کسانی که در اطراف قبر آن حضرت زندگی می‌کنند را مورد آزار و اذیت قرار دادند. خطر این دسته بیشتر از دسته اول است، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند

«ولی دسته سوم که خطرناک‌ترین دشمنان آن حضرت هستند، آنانند که کوشیدند و می کوشند و تلاش می کنند اهداف والای حضرت حسین ابن علی(ع) و ابعاد وسیع و گسترده انقلاب مقدس حسینی را تحریف کنند و آن را ابزار کسب آبروی اجتماعی و سیاسی خویش و یا گروهشان و یا درآمد شخصی قرار دهند و یا اینکه سعی دارند از حماسه شهادت برای عدالت ..دیگر بهره برداری‌های خاص! نمایند وآن جهاد الهی عظیم را برای منافع ومقاصد جناحی و شخصی و جاه طلبی های خودشان  مورد سوء استفاده  قرار دهند. ..اینان سعی وافر  کرده اند و می کنند که  بالاترین اهداف و ابعاد قیام حسینی ((فی المثل امر به معروف و نهی از منکر و یا اقامه عدالت در جامعه و..))  را تضعیف نموده یا از بین ببرند..

من از خودم و شما سؤال می‌کنم ما ازمحرم و  روز عاشورا چه بهره ای برده‌ایم؟ چه سودی به دست آورده‌ایم؟ چه استفاده‌ای در عرصه عمومی و اجتماعی..و  چه استفاده‌ای در زمینه فردی برده‌ایم؟ اگر استفاده نبرده باشیم و تنها خورده ایم و یا به عده ای خورانده ایم و فقط گریه کرده باشیم … به شما خبر می دهم که طبق فرمایش خود سید الشهدا(ع) این کار سودی ندارد؛ اندکی فکر کنیم ما از کدام دسته هستیم؟ از کسانی که گریه می‌کنند و حسین را می‌کشند؟»

اگر فقط صدها کیلو برنج یا گوشت خورده ایم و یا به دیگران خورانده ایم….
اگرفقط گریه کنیم ولی گناهانمان بیشتر شود! و تغییری در رفتار و کردارمان ندهیم..به نوعی از گروهی هستیم که امام حسین(ع) را کشته‌اند..!!..

«روشن است که امام حسین(ع) الان نیست تا کسی او را بکشد، ولی هم اینک چیزی به گرانبهایی و ارزش  خود امام حسین(ع) در دستان ماست:…اهداف حسین(ع).. کرامت امت حسین، مقدسات امام حسین(ع).. و…

اگر ما گریه کنیم ولی در عین حال برای تضعیف اهداف امام حسین(ع) تلاش کنیم؛ اگر گریه کنیم و در صف باطل باشیم؛ اگر گریه کنیم ولی  رشوه بدهیم و ربا بخوریم و اهل تجمل وخود نمایی و مال اندوزی باشیم و یا گواهی دروغ بدهیم؛ اگر گریه کنیم ولی به دشمنان قران و اهل بیت و عدالت کمک کنیم و به اختلاف و تفرقه در بین مردم  خود دامن بزنیم؛ …اگر گریه کنیم ولی گناهانمان بیشتر شود…، در این صورت ما گریه می‌کنیم ولی در عین حال حسین فرزند زهرا(س) را نیز می‌کشیم!! زیرا تلاش می‌کنیم اهداف حسین(ع) و اسلام را  آگاهانه یا از روی عدم تفکر وشعورمان از بین ببریم که  در واقع همان کشتن پیامبر و اهل بیت اوست.؟؟!!

(برگرفته از صحیفه نور امام خمینی(ره) و کتاب  سفر شهادت؛ این کتاب دربردارنده گفتارهای امام موسی صدر دربارۀ قیام عاشورا و ابعاد و نتایج و پیامدهای این نهضت است)


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=4597

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.