تاریخ ارسال : ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خطیب جمعه تهران؛ حادثه دلخراش و ننگین منا را هیچ گاه فراموش نمی کنیم

امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نماز تأکید کرد: حادثه دلخراش و ننگین منا را هیچ گاه فراموش نکرده و نخواهیم کرد.

حادثه دلخراش و ننگین منا را هیچ گاه فراموش نکرده و نخواهیم کردبه گزارش شلمچه نیوز،  آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به در پیش بودن ماه ذی الحجه و نیز مراسم  حج ابراهیمی گفت: حج عملی است که موجب عزت مسلمین ، عظمت اسلام و تقویت وحدت در میان امت اسلامی می شود و روشنگری ها به وجود می آید.
خطیب جمعه تهران افزود: امت اسلامی باید در اعمال حج، توطئه های دشمن،  عوامل تفرقه و راه عزت خود را بشناسند.
آیت الله موحدی کرمانی  با ابراز افسوس  از اینکه حرمین شریفین در دست  وهابی ها افتاده است گفت: باید از خدا درخواست کنیم  حرمین را از دست این جنایتکاران آزاد کند.
امام جمعه موقت تهران از آل سعود به عنوان عمال و مزدوران امریکا نام برد که اجازه نمی دهند مسلمانان از حج  بهره بگیرند.
وی افزود: یکی از بالاترین توطئه ها حاکمیت ننگینی است  که در عربستان وجود دارد و  این حاکمیت نمی گذارد در حرم الهی  امنیت وجود داشته باشد.
آیت الله موحدی کرمانی  با اشاره به فاجعه  سال گذشته منا تأکید کرد: حادثه دلخراش و ننگین منا را هیچ گاه فراموش نکرده و نخواهیم کرد.
امام جمعه موقت  تهران، کشتن میهمانان خدا را در روز عید قربان در حرم امن الهی غمناک، دلخراش و جانکاه ذکر کرد و گفت:  خداوند نابود کند نظام سفاک قاتل عربستان را، به جای اینکه به حج امنیت بدهد میهمانان خدا را می کشد.
وی با اشاره به بی کفایتی آل سعود در مدیریت و امدادرسانی افزود: سعودی ها در این فاجعه  به مصدومان  کمک نکردند و جنایت علیه مسلمین را به حد اعلای خود رساندند.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین در بخش دیگری از خطبه نخست نماز جمعه تهران،  فتنه یاران حضرت موسی  و اشاره قرآن به این موضوع  را یادآور شد.
وی در ادامه به موضوع فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: قدرت فتنه خیلی بالاست و می تواند  یکتاپرست را گوساله پرست کند.
خطیب جمعه تهران با  اشاره به بیانات  مقام معظم رهبری در موضوع فتنه و نیز  بصیرت افزود: متاسفانه یاران حضرت موسی بصیرت نداشتند و در امتحان شکست خوردند.
امام جمعه موقت تهران درخطبه دوم نماز، با دعوت همگان به تقوا و عمل به وظایف الهی و ترک محرمات گفت: خداوند به پیامبر(ص) می فرماید به بندگانم بگو شما را می بخشم اگر توبه کنید، من همانگونه که خیلی مهربان هستم، عذاب من هم سخت است، باید مواظب باشیم به گناه آلوده نشویم که عذاب الهی سخت خواهد بود.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مناسبت های این هفته به دیدارهای متعدد مقام معظم رهبری با مسئولان نظام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری دیدارهایی هم با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، هم با مسئولان و متخصصان وزارت دفاع و هم با ائمه جماعات تهران داشتند که طی آن مطالب بسیار مهمی ایراد فرمودند.
وی گفت: ایشان در دیدار مسئولان و متخصصان وزارت دفاع توفیقات وزارت دفاع و نیروهای مسلح را در طراحی و ساخت انواع سامانه ها و تجهیزات پیشرفته موشکی، راداری، دریایی، زرهی، پهباد، مراکز ارتباطی تولید سامانه های پدافند موشکی با بردهای کوتاه، متوسط و بلند تبریک گفتند.
خطیب جمعه تهران افزود: درود و رحمت خدا بر شما که به توصیه ها و تاکیدات مقام معظم رهبری اهتمام ورزیدید و دانش خود را در این زمینه بالا بردید و به خواست خدا رعب و وحشتی در دل دشمنانتان ایجاد کردید.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که توسعه صنایع دفاعی و تهاجمی کاملا طبیعی و حق مسلم کشور است و لذا در دنیای امروز که قدرت های زورگو و فاقد اخلاق انسانی که از هیچ جنایاتی دریغ نمی کنند، توسعه صنایع دفاعی حق طبیعی و مسلم ماست.
وی به دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: حقیقتا در منطقه ای که ناامنی همه کشورها را فراگرفته است و امنیت وجود ندارد ایران بحمدالله از امنیت کامل برخوردار است.
امام جمعه موقت تهران گفت: مقام معظم رهبری همچنین به امر فرهنگ توجه کردند و فرمودند چرا باید تئاتر یا فیلمی تولید شود که تیشه به ریشه ایمان جوانان بزند که این تعبیر خیلی شدیدی است و چرا باید اینگونه باشد؟
آیت الله موحدی کرمانی افزود: ایشان عملکرد دستگاه های فرهنگی کشور را در هر دو بخش آفندی و پدافندی ضعیف ارزیابی کردند.
وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که باید کسی که عمرش را در دین و انقلاب اسلامی گذرانده است، بر فردی که در تمام عمر خود گامی در جهت دین و انقلاب برنداشته و بعضا ضربه هم زده است، ترجیح داده شود.
خطیب جمعه تهران افزود: مقام معظم رهبری در بخشی از بیاناتشان به حقوق های نجومی اشاره کردند و فرمودند نباید از این قضیه به آسانی عبور کرد، در این ماجرا به اعتماد مردم و جوانان ضربه فراوان وارد شده است، وقتی مردم اعتمادشان سلب شود یعنی مردم را که سرمایه نظام هستند از دست می دهیم.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مردم و جوانان این دریافتی ها را با دریافتی های خود مقایسه می کنند که براساس چه امتیازی و چه کار ویژه ای این حقوق ها پرداخت شده است، اینها نکته اساسی است که رهبری تذکر دادند و فرمودند در موارد بجا و لازم، قوه قضاییه هم باید ورود پیدا کند و با متخلفان برخورد کند، یعنی اینکه مسئله ساده ای نیست.
وی افزود: اولا از دولت تشکر می کنم که وارد قضیه شده و گام ها یا شاید گام های موثری برداشته است مخصوصا بیانی که رئیس جمهور محترم دارد که نباید ذی نفع ها در تعیین حقوق و درآمدهای خودشان عامل باشند.
امام جمعه موقت تهران گفت: سطحی را معین کردند از ۱۰ میلیون تومان برای عده ای فراتر نرود که البته این باید شامل همه درآمدها و دریافت ها باشد که در تعبیری ۱۳ یا ۱۷ میلیون تومان اعلام شده که این گام خوبی است ولی باید گام های بیشتری برداشته شود.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: گاهی متاسفانه مطرح می شود این حقوق ها طبق قانون بوده است، من تعجب می کنم اگر کار قانونی کردند و طبق قانون هم حقوق گرفتند چرا مسئولان مربوط عذرخواهی می کنند، از کار قانونی نباید عذرخواهی کرد چرا برادر عزیزم آقای نوبخت همین طور وزیر دادگستری و به نظرم شخص رئیس جمهور هم عذرخواهی کرد.
وی گفت: این عذرخواهی نشان می دهد وجهه قانونی و شرعی ندارد و باید به دنبال این موضوع باشند، آیا این کسانی که دریافت نجومی داشتند نمی دانستند پایه نظام اسلامی بر عدل و انصاف است؟ کسی که حقوق نجومی می گیرد آیا عدل و انصاف رعایت شده است؟
خطیب جمعه تهران افزود: خداوند می فرماید کتب آسمانی و پیامبران را برای برقراری قسط و عدل فرستادیم، کجای این عدل است یکی حقوق ۴۰ و ۵۰ میلیونی و کمتر و بیشتر بگیرد و یک کارگر بیچاره در ماه یک یا دو میلیون تومان بگیرد؟ کجایش انصاف و عدالت است؟
آیت الله موحدی کرمانی گفت: این آقایان آیا می دانستند که نظام اسلامی بر پایه عدل و انصاف است؟ اگر می دانستند چرا حقوق های میلیونی گرفتند و اگر نمی دانستند شایستگی مسئولیت در نظام اسلامی را نداشتند، اینها لیاقت مسئولیت را نداشتند.
وی افزود: آیا عمل علی(ع) را قبول دارید یا نه که در برابر برادر خود عقیل یک من گندم بیشتر از حقش به او نداد؟ لذا بنده همان توصیه به تقوا را تکرار می کنم که حیف است انسانیت، دین، شرف و کرامت انسانی خود را به مطامع دنیوی بفروشید.
امام جمعه موقت تهران در پایان سخنان خود سالروز شهادت حضرت امام جواد (ع) را به همه مسلمانان تسلیت گفت.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24178

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.