تاریخ ارسال : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خلیج خوک ها کجاست؟+عکس

خلیج خوک ها کجاست؟+عکس

فرمانده معظم کل قوا تاکید کردند: (دشمن) از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج‌ خوک‌ها، اینجا چه می‌کنید؟ خلیج فارس خانه‌ی ما است.

به گزارش شلمچه نیوز، خلیج خوک‌هاشاخابهٔ کوچکی از دریای کارائیب در جنوب کوبا است که در ۳۰ کیلومتری جنوب خاگوئی گرانده، ۷۰ کیلومتری غرب سینفوئگوس و ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی هاوانا، پایتخت کوبا، قرار دارد. در غرب این خلیج دیواره‌هایی مرجانی وجود دارند که مرز بین خلیج خوک‌ها با باتلاق زاپاتا واقع در شبه‌جزیره زاپاتا را تشکیل می‌دهند. در شمال خلیج، دهکدهٔ بوئنا ونچورا در مجاورت ساحل پلایا لارگا قرار دارد و در ۳۵ کیلومتری آن، پلایا گیرون واقع در دهکدهٔ گیرون که نامش برگرفته از نام دزد دریایی‌ای فرانسوی به نام گیلبرتو گیرون است قرار دارد.

خلیج خوک‌ها صحنهٔ حمله‌ای نافرجام موسوم به عملیات خلیج خوک‌ها در ۱۷ آوریل ۱۹۶۱ به‌منظور براندازی دولت فیدل کاسترو در کوبا بود. در این روز نیرویی متشکل از تقریباً ۱٬۴۰۰ تا ۱٬۵۰۰ تبعیدی کوبایی که توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) سازمان‌یافته و مسلح شده‌بودند در این منطقه فرود آمدند، بااین‌حال این حمله سرانجامی نداشت و با کشته و دستگیر‌شدن مهاجمان به پایان رسید.

 

 

ریشه


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15972

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.