تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۲:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران با وضع مطلوب فاصله بسیاری دارند

دکتر فرزین حلب چی در اظهار کرد گو با ایسنا، با اشاره به وضع خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: در حال حاضر خوابگاه های دانشجویی دانشگاه با وضع مطلوب و در شأن دانشجوهای دانشگاه فاصله بسیاری دارد و معاونت دانشجویی دانشگاه وظیفه خود می داند تلاش های بسیاری در زمینه افزایش کیفیت و کمیت خوابگاه های دانشجویی انجام دهد.

وی اضافه کرد: طبق استانداردهایی که تعیین شده برای محاسبه سرانه خوابگاه های دانشجویی در حال حاضر سرانه فضای خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برای هر دانشجو بیشتر از ۱۰ متر هست که از نظر اندکی عدد پذیرفتنی و شایسته ای هست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: متاسفانه ابزارها رفاهی خوابگاه ها در حال حاضر به نسبت کم هست و علاوه بر این مبحث قدمت خوابگاه های کوی دانشگاه نیز مسئله قابل ملاحظه ای هست چراکه این خوابگاه ها گاها در دهه ۴۰ و ۵۰ ایجاد شده اند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه دانشجوهای به ازای اقامت در خوابگاه هزینه ای را به اداره خوابگاه ها پرداخت می نمایند که این پول مستقیما به حساب صندوق رفاه دانشجوهای وزارت بهداشت می رود، اضافه کرد: دانشجوهای دانشگاه علوم پزشکی تهران که در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند و خدمات رفاهی به آنان عرضه می شود، در سال حدود ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان توسط به صندوق رفاه وزارت بهداشت بدهکار می گردند و این صندوق حتی درصدی از آن را برای بازسازی و عرضه خدمات به دانشگاه بازنمی گرداند.

معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح نمود: در حال حاضر داخل کوی دانشگاه حدود ۲۰۰۰ نفر دانشجو ساکن می باشند اظهار کرد: خوابگاه های کوی قدیمی می باشند ولی غیر مقاوم نیستند و به طور مستمر نمی شود استحکام را با سال ساخت تطبیق داد.

دکتر حلب چی با اشاره به وجود ۳ هزار و ۶۰۰ حجم خوابگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: در حوزه خوابگاه مجردی محدودیتی وجود ندارد و هر کسی که طبق قوانین دانشگاه و آیین نامه ساکن کردن مشمول ساکن کردن خوابگاهی شناخته شود در کمتر از ۲۴ ساعت ساکن کردن داده می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد که ۲۲ خوابگاه مجردی و دو خوابگاه متاهلی هست، اظهار کرد: درباره خوابگاه های متاهلی  تنگنا بسیاری برای عرضه خوابگاه وجود دارد و در عمل موفق به ساکن کردن حدود یک سوم از کسانی که درخواست ساکن کردن خوابگاهی دارند می گردیم که اصلا و ابدا شرایط شایسته ای برای ما نیست.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: مذاکره هایی را با وزارت بهداشت انجام داده ایم و کوشش می نماییم با کمک خیرین و جلب پشتیبانی آنان بتوانیم فضا برای خوابگاه های متاهلی را افزایش دهیم.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94205

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.