تاریخ ارسال : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خواب جدید آمریکا برای ایرانیان

درحالی که ایران تمام تعهدات خودرا در برجام عملی کرده است مسئولین آمریکایی به فکر دورزدن قانونی برجام و مانع تراشی برای پرداخت حتی قسط اول مبلغ مورد توافق هستند.

برجام خواب جدید آمریکا برای ایرانیان/ دورزدن قانونی برجام

به گزارش شلمچه نیوز، کنگره آمریکا در حال تهیه طرحی برای جلوگیری از ارسال پول ازسوی امریکا به ایران است. این اقدام زمانی صورت گرفت که دولت اوباما با پرداخت ۱٫۷ میلیارد دلاری بعنوان بخشی از توافق با ایران موافقت کرد.

 


دانلود

 

علاوه بر آن برداشتن تحریم ها بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار به دارایی های ایرانی ها تزریق می کند. قبل از دریافت هر پولی از سمت امریکا باید قانونی برای پرداخت جرائم تروریستی ایران وضع شود.
اینها در حالی است که دولت ایران با سرعت بالا و با شتاب زیاد شروع به انجام تعهدات خود در برجام نمود. تعهداتی از قبیل خارج کردن ۹۸ درصد از کل اورانیوم غنی شده کشور، پر کردن قلب رآکتور اراک و دیگر اقدامات در جهت کسب اعتماد غرب در اجرای برجام.

 

بعد از اجراکردن تمام تعهدات ایران، سناریوی جدید از سمت امریکایی ها کلید میخورد: برنامه موشکی و حمایت از تروریست ها.
سناتور “جری موران” در این زمینه می گوید: آیا ما نباید قبل از انتقال دلارها به ایرانی ها این طلب امریکایی ها را از ایرانی ها بگیریم؟ آیا ما باید به ایران بعنوان یک کشور تروریستی که خودشان حامی تروریست ها هستند، که حامی مالی تروریسم هستند پول بدهیم؟

 

جان کری نیز درمقابل سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا فکر می کنید مقداری از این ۵۵ میلیارد دلار به دست تروریست ها می رسد؟ می گوید: “به نظر من مقداری از این پول به دست سپاه پاسداران یا دیگر نهادهای تروریستی می رسد. مطمئن هستم مقداری از آن به دست تروریست ها می افتد. اما این نکته هرگز باعث تغییر در آنجا نمی شود.”
براساس ادعای غربی ها طلب ایران بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است که مقرر شد طی چند قسط پرداخت شود. اولین قسط آن ۱٫۷ میلیارد دلار است و نمایندگان کنگره آمریکا بدنبال تصویب طرحی هستند تا مانع از پرداخت حتی قسط اول این پول شوند.

 

 

سناتور جری موران در اظهارات خود می گوید: “نظر من این است اگر بخواهم صریح و واضح بگویم این است که چرا ما باید به ایران پولی بدهیم آن هم زمانی که بر اساس حکم دادگاه های ما ایرانی ها حدود ۱۰ میلیارد دلار به امریکایی ها بدهکار هستند.”

 
پلان دیگری از سناریوی جدید امریکایی ها، مانع تراشی برسر خرج کردن آزادانه پولهای دریافتی ایران است. جان بولتون مدعی شده است: “در حقیقت این میزان پول – ۱۰۰میلیارد یا ۱۵۰ میلیارد دلار که قرار است پرداخت شود این قدرت را به ایران می دهد تا هر کاری می خواهد انجام دهد. زیرساخت های داخلی خود را بسازند، بدهی های خود را پرداخت کنند، از اسد حمایت کنند، نیروهای حوثی را آموزش و تغذیه نظامی کنند و هیچ محدودیتی برای نحوه خرج کردن آن نیست.”
ترامپ یکی از کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری امریکا: به محض اینکه ایرانی ها این ۱۵۰ میلیارد دلار را بگیریند، شروع به خرید موشک از روسیه می کنند. آنها چه نگرانی درمورد تسلیحات هسته ای دارند، آن را می خرند.”

 

طبق اعتراف امریکایی ها، بحث هسته ای تنها بهانه ای برای تحریم ها بود و اکنون آمریکا بدنبال بهانه های دیگری برای تحریم های جدید است.

 

سخنگوکاخ سفید: “ما تحریم که برداشتیم بخاطر هسته ای بود و بخاطر موشکی و تروریسم تحریم های بیشتری نسبت به قبل وضع خواهیم کرد.”

 

گفتنی است تنها یک روز پس از اعلام عملیاتی شدن تعهدات ایران، تحریم های جدید شروع شد. این درحالی است که رهبر ایران در تاریخ ۲۹ مهر ماه، نسبت به عهدشکنی طرف غربی هشدار داده و آنرا از شروط اجرای برجام قرار داده بود.

جام نیوز

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10627

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.