تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خوب ترین شرکت برای بیمه بدنه خودرو کدام است؟

روزنامه هفت صبح: طرح دو مرتبه قانون بیمه درباره تصادف با خودروهای اشرافی، دوباره ارزش بیمه بدنه را برای جامعه یادآوری کرده هست. مساله تشریح آسان ای دارد؛ اگر کسی با خودرویی اشرافی تصادف کند، بیمه ثالث تنها خسارت هایی را تقبل می کند که زیادتر از دیه کامل یک آدم نباشد. اکنون وضعیت فرق کرده و برای رونق دادن به بازار بیمه های بدنه هم که شده، بیان می کنند افراد، به صورت خاص آنهایی که ماشین گران تر از حد متعارف دارند، باید برای خودرویشان بیمه بدنه بخرند و مابقی خسارت را از طریق بیمه نامه بدنه بگیرند.    به همین خاطر می اندیشیم مطالعه دو مرتبه مقررات بیمه بدنه برای همه آنهایی که در خیابان های کشور رانندگی می کنند الزامی هست. بیمه بدنه خودرو بیمه ای غیراجباری و برای جبران هزینه های مالی هست که در اثر خطرهای و حوادث غیرقابل پیش بینی، برای اتومبیل اتفاق می افتد. در بیمه بدنه خودرو، بیمه گر، دارای تعهد می گردد خسارت های وارده به ابزار نقلیه بیمه شده متاثر از حوادث متفاوت را جبران کند.

مزایای بیمه بدنه خودرو
در نگاه کلی باید اظهار کرد پرداخت کل خسارت به صورت نقدی، استعداد جابه جایی بیمه بدنه و تخفیفات به خودروی دیگر، استفاده از تخفیف خسارت، پرداخت حق بیمه به صورت قسطی، پرداخت خسارت حتی در صورت مقصر بودن راننده و پرداخت کل مبلغ خودرو با کسر فرانشیز در صورت دزدیدن خودرو را به عنوان مزایای بیمه بدنه خودرو می دانند. علاوه بر این اکنون می دانیم که اگر پوشش مالی مقصر سانحه برای جبران خسارت کافی نبود، خودتان توان دارید از محل بیمه بدنه، باقی خسارت را دریافت کنید.
 خوب ترین شرکت برای بیمه بدنه خودرو کدام هست؟ پوشش های متفاوت در بیمه بدنه خودرو
بیمه بدنه خودرو دربردارنده دو مجموعه پوشش هست؛ پوشش کلیدی که با خرید بیمه بدنه دریافت می گردد و پوشش مازاد که با توجه به احتیاج مشتری و مجزا خریداری می گردد.

دزدیدن کلی: اگر خودرو دزدیده گردد یا قسمتی از آن به دزدیدن برود یا در در خلال دزدیدن به خودرو و قطعات خسارتی وارد گردد، بیمه بدنه خودرو این هزینه ها را پوشش خواهدداد.

آتش سوزی، صاعقه، منفجر شدن:

سانحه،تصادف، سقوط، واژگونی:

پوشش های مازاد بیمه بدنه
دزدیدن جزئی لوازم و قطعات خودرو: با پرداخت حق بیمه مازاد، میتوان قطعات کلیدی و لوازم خودرو را نیز بیمه کرد تا در صورت دزدیدن قطعات این هزینه توسط بیمه گر جبران گردد.

شکسته شدن شیشه:

حوادث طبیعی: .. با پرداخت هزینه مازاد توان دارد تحت پوشش بیمه بدنه خودرو قرار گیرد.

هزینه ایاب و ذهاب:
این پوشش ذی ربط به زمانی می گردد که خودرو در اثر سانحه راهی تعمیرگاه شده و صاحب خودرو به همین سبب نتواند از خودرو استفاده نماید.

پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی: در این پوشش خسارت واردشده در صورت پاشیده شدن مواد شیمیایی به خودرو پرداخت می گردد.

نوسانات نرخ: در حالتی که در زمان بروز سانحه، نرخ روز بازار خودرو نسبت به نرخ بیمه شده آن بالاتر باشد، میتوان با داشتن این پوشش، خسارت را به ارزش حقیقی روز دریافت نمود.

پوشش هزینه توقف جهت خودروهای بارکش و اتوکار:
این پوشش توسط بعضی از شرکت های بیمه عرضه می گردد که در آن بیمه گر دارای تعهد می گردد در صورت امکان پذیر نبودن استفاده از ابزار به دلیل لطمه وارده و ماندن در تعمیرگاه بنا به عللی که دربردارنده بیمه بدنه می گردد به بیمه گذار به صورت همه روزه خسارتی بپردازد. میزان هزینه پرداختی بیمه متناسب با نوع خودرو و حجم آن تعیین می گردد.

پوشش ترانزیت:

پوشش حذف استهلاک: برای خودروهای سواری که دارای تخفیف عدم خسارت ۴۵ درصد به بالا می باشند.

پوشش حذف فرانشیز: قسمتی از خسارت که بر عهده بیمه گذار هست فرانشیز اسم دارد. به این معنی که در صورت خسارت، بیمه گر همه مبلغ خسارت منهای فرانشیز را پرداخت می نماید. در خسارت اول قسمت فرانشیز ۱۰ درصد، در خسارت دوم ۲۰ درصد و در خسارت سوم فرانشیز ۳۰ درصد محاسبه می گردد.
خوب ترین شرکت برای بیمه بدنه خودرو کدام هست؟
 تخفیف بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می گردد؟
بیمه بدنه نیز مثل بیمه شخص ثالث در صورت عدم خسارت دربردارنده تخفیف می گردد. ضمن اینکه شرکت های بیمه، تخفیف های دیگر را موردنظر قرار می دهند مثل تخفیف صفر کیلومتر برای خودروهای نو، تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند، دارندگان حساب بلندمدت، تخفیف مخصوص اعضای هیات علمی، بیمه عمر یکسان و البته تخفیف مخصوص برای افرادی که در همان شرکت بیمه نامه شخص ثالث دریافت کرده باشند.
 
دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو
در تصادفی که راننده به صورت کامل مقصر تشخیص داده گردد و یا وقتی که خسارت وارد گردیده به خودروی زیان دیده بیشتر از میزان سقف تعهد مالی مقصر باشد، میتوان با دنبال کردن مراحل زیر خسارت را از بیمه بدنه دریافت نمود: در قدم اول باید واقع شدن خسارت را حداکثر ظرف پنج روز از تاریخ سانحه به شرکت بیمه خبر داد. مراجعه زیان دیده به شرکت بیمه برای تشکیل پرونده قدم بعدی هست.    انتقال خودرو به تعمیرگاه مجاز یا پارکینگ شکرت بیمه، بازدید خودرو توسط کارشناس بیمه گر و بررسی خسارت و بازسازی و تعمیر کامل خودرو در فاز بعد انجام می گردد اما یادتان باشد که در انتهاء همه این مراحل لازم هست تا تندرستی خودرو دوباره توسط کارشناس بیمه گر تایید گردد.
 خوب ترین شرکت برای بیمه بدنه خودرو کدام هست؟
ارزش مضاعف بیمه بدنه برای خودروهای اشرافی
در سال های گذشته اگر با خودروی گران نرخ تصادف می گردید، بیمه منحصرا تا سقف تعهد مالی موظف به پرداخت خسارت بود و مقصر باقی خسارت را باید از جیب پرداخت می کرد. اگر مقصر توانایی مالی کافی برای پرداخت خسارت را نداشت، قاضی رای به مصادره اموالش می داد یا به علت عدم پرداخت خسارت، راهی زندان می گردید. این قانون با افزایش استفاده از خودروهای گران نرخ مشکلات و معضلات زیادی را به وجود آورد تا این که قانون به پشتیبانی از دارندگان خودروهای معمولی، سقف پرداخت خسارت بیمه گر برای خودروهای اشرافی را نصف دیه مرد در ماه های حرام معین نمود. همین مبحث باعث می گردد، به میزانی که نرخ خودروی شما از ۱۴۰ میلیون تومان زیادتر باشد، خسارت کمتری در تصادفات از مقصر دریافت کنید. همین امر باعث شده زیادی پیشنهاد بدهند که خوب تر هست دارندگان خودروهای اشرافی از بیمه بدنه استفاده نمایند تا در زمان تصادف بتوانند مابقی خسارت را از محل بیمه بدنه خود بگیرند.

خوب ترین بیمه بدنه
برای خرید بیمه بدنه علاوه بر قیاس شرایط عمومی شرکت ها مثل مدت پاسخگویی به شکایات، سطح توانگری و… لازم هست تا شرایط بیمه نامه ها نیز با یکدیگر قیاس گردند. بیمه بدنه برخلاف بیمه ثالث که تقریبا همه شرکت ها نرخ یکسانی دارند، دارای شرایط و نرخ های متفاوتی هست؛ هم نرخ پایه بیمه نامه و هم نرخ هر یک از پوشش ها توان دارند در شرکت ها متمایز باشند.
خوب ترین شرکت برای بیمه بدنه خودرو کدام هست؟  برای بزرگنمایی عکس روی آن کلیک کنید


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83337

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.