تاریخ ارسال : ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خودروها و جاده‌های سطح کشور عامل ۴۰ درصد از حوادث و سوانح رانندگی است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار محمدرضا اسحاقی صبح امروز در همایش پیام مهر در دبیرستان استعدادهای درخشان میرزاکوچک رشت با اشاره به گرامیداشت هفته ناجا و تسلیت ایام محرم اظهار داشت: هوش و ذکاوت از نعمات ذاتی خداوند به انسان است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تنها برخی از دانش آموزان توانایی شکوفا کردن استعداد‌های خود را به‌صورت درخشان و نخبه دارند تاکید کرد: این افراد با بهره‌برداری صحیح از استعدادهای خود از دیگر افراد متمایز می‌شوند.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه استعدادهای درخشان اگر با نور تقوا و سیره انبیاء و معصومین آمیخته شود انسانی موفق و سعادتمند را حاصل می‌شود افزود: این افراد در سایه خدمات‌رسانی نیروهای موفق و ارزشمند جامعه را تشکیل می‌دهند.  

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های مدون نیروی‌انتظامی استان گیلان ارتباط مداوم و مستمر با دانش‌آموزان است تصریح کرد: تلاش است در برنامه‌های فرهنگی مختلف با تعامل و همکاری با دانش‌آموزان از نقطه نظرهای آنها استفاده کنیم.

 فرمانده انتظامی استان گیلان آمار حوادث رانندگی را از موضوعات و دغدغه‌های مهم حوزه ماموریت ناجا عنوان کرد و افزود: عامل ۴۰ درصد از حوادث و سوانح رانندگی از خودروها و جاده‌های سطح کشور است.

سردار اسحاقی با بیان اینکه این دو عامل همه ساله با تلاش‌های گسترده در حال بهبود است تاکید کرد: رانندگان عامل ۶۰ درصد حوادث و سوانح رانندگی هستند و این عامل تنها با فرهنگ‌سازی قابل بهبود است.

وی با تاکید بر اینکه آسیب‌ و عواقب بعداز تصادف همواره مخرب و تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: ناتوانی و از دست دادن سرپرست خانواده در تصادف گاه موجب مشکلات اجتماعی و بزه‌کاری‌ها می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه گاه اینگونه عوامل موجب آسیب‌های جبران ناپذیر در جامعه می‌شود گفت: فرهنگ‌سازی و ترویج مقررات و قوانین رانندگی در سنین پایین موجب کاهش عوامل مخرب حوادث رانندگی در جامعه می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69197

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.