تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خوش‌بینی به شیطان کارنامه‌تان را سیاه کرد

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، یادداشت دانشجویی؛* اگر کسی دوران قبل از انقلاب اسلامی  را مطالعه کرده باشد متوجه خواهد شد که چقدر مردم ایران مورد ظلم و ستم استکبارجهانی قرار می گرفتند و این دشمنی ها و جنایات هم چنان ادامه دارد و چندی پیش دولت مردان ایران که خوش خیال بودند وارد مذاکرات با آمریکا شدند.

مذاکراتی که از همان اول هم آینده درخشانی نداشت و طرف مقابل به دنبال چیزی دیگر بود که آن چیزی جز ضربه زدن به انقلاب اسلامی نیست و نخواهد بود که در اینجا باید متذکر شوم آمریکایی ها و دولت های استعمارگر غربی این خواب را با خود به گور خواهند برد.

به تعبیر امام راحل که آمریکا را شیطان بزرگ مورد خطاب خود قرار داد و منویات رهبر معظم انقلاب که فرمایش دادند به مذاکرات خوش بین نیستم و با استناد به آیه شریف قرآن که می فرماید:یا ایها الذین امنوا لا تتبعوا خطوات الشیطان و من یتبع خطوات الشیطان " ای اهل ایمان گام جای گام شیطان نگذارید،دنبال شیطان نروید" این مذاکرات نباید صورت می گرفت و اگر دولت مردان می گویند ما از کجا بدانیم که آمریکا شیطان است و نمی شناسیم باید خاطرنشان کنم که این دیگر دیدن نمی خواهد و شیطان را باید از وسوسه هایش شناخت و نمی خواهد به چشم ببینید،به دل ببینید.

این دولت مردان که گفتند به برجام و مذاکرات خوش بین هستیم،آمریکا شیطان نیست، بدعهد نیست و… گوش به بیانات رهبری نکردند و پنبه در گوش فرو بردند و باید این نکته را بگویم که فقط پنبه را برای منویات حضرت آقا مورد استفاده قرار دادند چون تمام و کمال صحبت ها،ایمیل ها و مکاتبات استکبارجهانی که در راس آن کشور آمریکا است را انجام دادند حتی بدون هیچ کم و کاستی.

آقای روحانی وعده های ۱۰۰ روزه خود را محقق که نکرد هیچ بلکه با تکیه بر کدخدا بر مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و کشور نیز افزود و آن کلیدی هم که قرار بود حلال مشکلات جامعه و مردم باشد نتیجه اش با صحبت های دولت مردان ۱۸۰ درجه متفاوت است.

وقتی به جای خدا به کدخدا تکیه کنی عاقبت این چنینی هم دارد و حال با این رویکردی که برجام و مذاکرات داشت آیا دولت مردان هنوز می خواهند دست روی دست گذاشته و گوش به فرمان غربی ها و آمریکایی ها باشند و هیچ عکس العملی نشان ندهند؟

دولت مردان باید با عاملان نقض برجام که کشورهای استعمارگر و زورگو که در راس آن کشور آمریکاست برخورد قاطع کنند و این دولت های استعمارگر باید خسارت های مالی و غیر مالی را جبران کنند.

آقای ظریف مگر نگفتید تحریم ها به صورت یک جا برداشته می شود پس تمدید ۱۰ساله تحریم ها و لغو نشدن همان تحریم های قبل دیگر چیست؟آری عده ای که می گفتند تاریخ در مقابل شما می ایستد راست گفتند چون نه تاریخ و نه مردم این عمل و کار شما را فراموش نخواهند کرد.

به راه انداختن جنگ تحمیلی و حمایت بی چون و چرا از صدام،زیر پا گذاشتن تعهداتی همچون متن بیانیه الجزایر،سامان دهی کودتای۱۹۵۳،حمایت از دیکتاتوری شاه،به راه انداختن جنگ های سیاسی و اقتصادی در دو دهه اخیر،ساقط کردن هواپیمای مسافری و کشته شدن۲۹۰ایرانی و …. از جمله بدعهدی ها، جنایات آمریکایی و دولت های غربی نسبت به مردم ایران است که هیچ گاه فراموش نمی شوند و حال باید این سوال را از دولت مردان پرسید که  با وجود سابقه ای که آمریکای جنایت کار دارد چرا وارد مذاکرات شدند؟ 

 

محمد رحیمی- فعال دانشجویی

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=34552

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.