تاریخ ارسال : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

خوش‌بینی بیش از حد به آمریکا موجب تجاوز به اموال ایران شد

محمد کوثری

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: ظاهرا دولت و تیم مذاکره‌کننده نمی‌خواهند از نقض مکرر برجام توسط آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای عبرت بگیرند.

به گزارش شلمچه نیوز، اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به توقیف دو میلیارد دلار دارایی ایران از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: خوش‌بینی بیش از حد به آمریکا و اروپا باعث گستاخی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی شده‌ که به این شکل وقیحانه به اموال ملت ایران که متعلق به همه افراد جامعه است، تجاوز و دو میلیارد دلار دزدی می‌کنند.

وی ادامه داد: ظاهرا دولت تدبیر و امید و تیم مذاکره‌کننده نمی‌خواهند از نقض مکرر برجام توسط آمریکا و هم پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای عبرت بگیرند. باید محکم و قاطع با چنین رفتاری برخورد شود، چرا که اگر امروز در برابر این تجاوزها ایستادگی نشود ناامنی مالی در دنیا به وجود خواهد آمد و هر کشوری که احساس کند دارای قدرت است به اموال کشورمان تجاوز خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با ابراز اینکه بهانه قرار دادن حادثه لبنان در سال‌های گذشته نمی‌تواند بهانه قابل توجیهی برای برداشت اموال ایران باشد، تصریح کرد: هیچ سندی وجود ندارد که نشان بدهد در انفجار لبنان ایران دست داشته، ضمن اینکه بیان کردن این دلیل که حزب‌الله لبنان به ایران نزدیک بوده و هست نیز فاقد وجاهت قانونی است.

کوثری تاکید کرد: امیدواریم مسئولان دستگاه سیاست‌خارجی و شخص رئیس‌جمهور عینک خوش‌بینی را کنار بگذارند و با مشاهده واقعیات، اجازه ندهند حقوق ملت ایران ضایع شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15360

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.